Онищенко Валентина Костянтинівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Онищенко Валентини Костянтинівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

База проведення практики: ТОВ "ДНВЗ "Капітан"

Загальні відомості

ТОВ "Дошкільний навчально-виховний заклад "Капітан"

адреса: Київська обл. Васильківський р-н с.Крячки вул. Народна,11

тел.067 447 42 95

директор: Береза Тетяна Аркадіївна

Заклад працює з 8:00 до 20:00 з Пн - Пт та в Сб з 8:30 до 19:00 (чергова група)

Функціонує 2 групи: молодша(1,5 - 3 рочки), старша (3 - 5 років)

Заклад працює по програмі "Дитина" та за методикою Монтессорі.

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Чи використовуєте Ви ІКТ у своїй діяльності?

Так, використовую Microsoft Exel, Microsoft Word та Microsoft Powerpoint. Найчастіше використовую для розрахунків платежів для батьків, створення документів, анкет.


Якими програмами Ви бажаєте оволодіти?

Хмарні сервіси Google.


Як Ви вважаєте, чи достатньо розвинений садочок з інформаційно-комунікаційних технологій?

На сьогоднішній день садочок не достатньо розвинений, хотілося б закупити більше обладнання.

ІК-компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета - визначення рівня ІТ-компетентності вихователів. [1]

Ocinca.jpg

Vol.jpg

Rol.jpg

Vuk.jpg

Результати опитування показали, що працівники ДНЗ на досить доброму рівні вміють користувтись гаджетами, але при цьому не володіють знаннями про освітні інтернет - сервіси, які допомогли б урізноманітнити заняття. Працівники ДНЗ впевнені, що використання ІКТ в роботі з дітьми є доцільним, готові навчатись та використовувати ІКТ в роботі з дітьми.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення

  • Комп`ютери 1шт.;
  • Ноутбуки 3шт;
  • Принтер - сканер 1шт.;
  • Телевізор 1шт.;
  • Колонки 1шт.;
  • Wifi - роутер 1шт.

Програмне забезпечення

  • Windows 7
  • Антивірусна програма ESET NOD32

Програмне забезпечення

  • Група у Facebook

Навчально-наукове забезпечення

  • Microsoft Office 2010;
  • Adobe Flash Player
  • Adobe Photoshop
  • Adobe Animate

Моніторинг та оцінювання освітньо-інформаційного середовища Університету Грінченка

  • Е-портфоліо. В Університеті створена платформа для рейтингу НПП, яка відображає науково-дослідницьку діяльність та професійний розвиток співробітників Університету.
  • Вікі-портал. На цій платформі описані важливі проекти Університету.
  • База магістерських робіт. Ця база містить магістерські роботи починаючи з 2012 року та здійснює автоматичну перевірку їх на плагіат.
  • Авторизований сертифікаційний центр CERTIPORT. Університет отримав можливість проходження сертифікації за такими продуктами як Microsoft Office, Adobe.
  • Е-бібліотека. Єдиний бібліотечний фонд якого становить близько 349 тис. одиниць книжкової продукції, авторефератів дисертацій, монографій, підручників, посібників, матеріалів на електронних носіях. Доступ майбутніх педагогів до бібліотеки дозволяє опрацьовувати дані закритих наукових баз (наприклад EPSKO) в межах університету.
  • Корпоративна електронна пошта для всіх викладачів та студентів в зручному системному аккаунті Google. Пошта має розвинений список контактів, тобто, електронна адреса кожного співробітника автоматично підставляється при введені ім’я та прізвища. Також сервіс має вбудований чат для обміну миттєвими повідомленнями. Для створення особистої пошти достатньо заповнити форму на сайті, і системні адміністратори відреагують на лист. Використання корпоративної електронної пошти, та чатів у ній, дає можливість студентові безпосередньо отримувати інформацію від викладачів.
  • Е-навчання Moodle. Це система, в якій знаходяться електронні курси для кожної академічної групи, з можливістю персоніфікації кожного студента, чатами та форумами для ефективної співпраці, журналом оцінок, та іншим контентом. Е-навчання координується викладачем, з можливостями вносити зміни до курсів, та контролюється системними адміністраторами, що реєструють туди користувачів. У системі дистанційного навчання Moodle реалізується персоніфікація, адміністрування, гарантування безпеки доступу до інформації та ефективний моніторинг навчальної діяльності.
  • Інституційний репозиторій, який є засобом для накопичення та поширення інтелектуального здобутку науковців університету. Студент має можливість аналізувати різні наукові позиції, зіставляти їх, класифікувати, модифікувати.
  • Електронні видання, що представлені періодичними журнальними виданнями, які подають публікації у певних електронних форматах. В Університеті створено дванадцять е-журналів, серед яких такі: «Studia Philologica (Філологічні студії)», «Літературний процес: методологія, імена, тенденції», «Синопсис: текст, контекст, медіа», «Освітологічний дискурс», «Педагогічна освіта: теорія і практика», «Наукові здобутки студентів Інституту людини», «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» та ін.

Завдання 2

Сайт установи

Був розроблений сайт ДНВЗ "Капітан" [2]

Завдання 3

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Виходячи з інтересів вихователів нами було проведено семінар-тренінг за темою : «Можливості використання ІКТ в освітньому процесі з дітьми дошкільного віку». На семінарі було використано відео на тему: "Дидактичні матеріали створювати легко", яке було створено в програмі Powtoon.

 На семінарі були присутні вихователі ДНВЗ та обговорювались важливі аспекти як практично можна використовувати такі програми як :

Padlet, Хмаринка слів, LearningApps.org, із наочними приклдами використання в навчально-виховній роботі з дітьми дошкільного віку під час занять. Дана інформація зацікавила вихователів і ми дійшли до спільного висновку – використання цих ресурсів допоможе і полегшить активізацію знань дітей дошкільного віку.

Завдання 4

Методичні рекомендації.