Ситниченко Тетяна Миколаївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Ситниченко Тетяни Миколаївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Завдання 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Під час інтерв’ю директора закладу дошкільної освіти було зазначено, що необхідність застосування комп'ютерної техніки в освітньому процесі регламентовано нормативно-правовою базою. Так, у Державній національній програмі "Освіта України XXI століття" у розділі "Дошкільне виховання" визначено основні положення: "забезпечення розвитку освіти на основі нових прогресивних концепцій, запровадження в навчально-виховний процес сучасних педагогічних технологій та науково-методичних досягнень; ... підготовка нової генерації педагогічних кадрів, підвищення їх професіонального та загальнокультурного рівня". Ці положення адресовані насамперед практичним працівникам і спонукають їх переорієнтувати власну роботу за новими підходами. Було відзначено, що інформаційно-комунікаційні технології успішно використовуються як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, методичній роботі. Тобто, інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. Керівництво ЗДО №798 значну увагу приділяє впровадженню та використанню ІТ-технологій у роботі закладу. ІКТ успішно використовують під час проведення різноманітних конкурсів, свят, інших виховних заходів. Стало традицією проводити батьківські збори з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу дошкільної освіти документообіг веде в електронному вигляді. Вихователі використовують готові програмні педагогічні засоби, власні презентації, електронні проекти, забезпечуючи мультимедійний супровід на заняттях. Кожен із застосовуваних інформаційних компонентів має власні засоби й дидактичні можливості, що спрямовані на забезпечення оптимізації процесу виховання дітей. Адміністрація закладу працює над активним залучення педагогів до використання інформаційних технологій не залежно від віку та вмінь користуватися комп'ютерною технікою. . Зараз дошкільний заклад та батьківський комітет шукають шляхи модернізації ІТ-інфраструктури.


Оскільки, вихователь-методист працює в закладі менше місяця, то вона окреслила основні свої майбутні напрямки діяльності в галузі застосування сучасних інформаційних технологій. Сучасна діяльність методистів поєднує існуючий педагогічний досвід з використанням сучасних технологій навчання. Ключову роль у процесі такого поєднання відіграють інформаційно-комунікаційні технології. Оскільки, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій впливає на систему освіти, це викликає значні зміни в змісті, методах навчання. Перед сучасним вихователем постає проблема пошуку нового педагогічного інструменту. Саме тому в педагогічній діяльності виникає можливість використання ІКТ в якості потужного інструменту розвитку мотивації освітнього процесу, враховуючи велику та серйозну зацікавленість дітей комп'ютером. Було зазначено, що застосування комп'ютера, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного емоційного фону. Це дозволяє зробити заняття емоційно забарвленими, привабливими, викликають у дитини живий інтерес, є прекрасним наочним посібником і демонстраційним матеріалом, що сприяє хорошій результативності заняття. При розгляді, обстеженні і зоровому виділенні ознак і властивостей предметів, формуються способи зорового сприйняття, обстеження, виділення у предметному світі якісних, кількісних і просторово-часових ознак і властивостей, розвиваються зорова увага і зорова пам'ять. Впровадження сучасних інформаційних технологій в роботі дозволяє забезпечити: - оперативний доступ до інформації; - швидкий зворотній зв’язок та коригування роботи, можливість інтенсивної комунікації; - умови створення мотивації до роботи за рахунок активності у самоосвітній діяльності; - можливість надання постійних консультацій завдяки універсальності технологій Інтернет.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Було створенно анкету для визначення рівня ІКТ компетентності вихователів.
Анкета: https://docs.google.com/forms/d/1LqLfy8xYum_7L7is6XPifSb7xoYv5Y-XjZ99zLnMu_k/edit
Аналіз результатів анкетування 27 вихователів показав, що рівень ІКТ компетентності вихователів є різним.
23% - має високий рівень. Вони з легкістю володіють комп’ютерними технологіями, використовують їх у своїй роботі та в повсякденному житті.
59% - має середній рівень. Вміють користуватися деякими технологіями, але не використовують їх у своїй роботі. Мають труднощі у оволодінні новими ІКТ.
18% - має низький рівень. Взагалі не вміють користуватися технологіями.
Результати анкетування вихователів ДНЗ№798 свідчать про те, що педагоги не завжди надають перевагу використанню ІКТ в навчально-виховному процесі. Не дивлячись на все вище сказане, бажання вдосконалювати свої знання та навички присутні у всіх вихователів ДНЗ.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

Технічне забезпечення:
• комп'ютер – 5 шт;
• ноутбук -1шт;
• проектор- 1шт;
• інтерактивна дошка -1шт;
• принтер -4 шт;
Програмне забезпечення:
• операційна система Windows XP;
• розвиваючі програми;
• пакет Microsoft Office;
• Wi-Fi в кабінеті директора і вихователя-методиста.
Навчально-наукове забезпечення складається з :
• документації,
• збірників,
• дидактичних матеріалів.
https://www.easel.ly/create?id=https://s3.amazonaws.com/easel.ly/all_easels/4140897/1539071807&key=pri#

Завдання 2 Гугл- календар для співробітників, керівників

Для вихователів було створено календар з розкладом майбутніх заходів, що планується провести в закладі. Це полегшує роботу і допомагає контролювати зміни, які відбуваються у розкладі. https://calendar.google.com/calendar/r/month/2018/11/1

Завдання 3 Семінар (тренінг)

Seminar1.jpg
Seminar2.jpg

Під час практики було проведено семінар-практикум для педагогів "Використання хмарних технологій в роботі вихователя". Метою семінару було розширення знань педагогів про «хмарні технології», визначення переваг їх використання в роботі.Педагоги в практичній роботі опанували хмарні технології, створили корпоративний аккаунт та віртуальні кабінети різних служб ЗДО, папки з діловою документацією спеціаліста, навчилися завантажувати документи, надавати доступ до них, створювати документи Google, надавали доступ для спільної роботи, одночасно працювали в одному документі на різних комп'ютерах, складали нову форму Google для опитування тощо.
Матеріали до семінару - https://docs.google.com/document/d/1TCdiNGcGPCcuyXW2y-J2-BG1ZXQu-RNhC74EN-FP-uQ/edit
презентація - Файл:Prezentacia do seminara.pptx

Завдання 4 Методичні рекомендації

Розроблено такі методичні рекомендації для педагогічних працівників ЗДО №798, а саме:

Проектування інформаційного освітнього середовища установи:

• створення портфоліо керівництва та педагогів;
• створення сховища передового педагогічного досвіду для спільного користування;
• створення планувань в електронному середовищі;
• створення сторінки навчального закладу в соціальних мережах;
• створення сайту навчального закладу.

Модернізація ІТ інфраструктури:

• Докупити необхідну кількість обладнання: комп'ютери, смарт-дошки та програмне забезпечення для цієї техніки.
• Інтернет (якісний, швидкісний)
• Вільний доступ до інтернет мережі
• Збільшення радіусу дії wi-fi мережі

Формування ІК- компетентності вихователів установи:

Формування ІК- компетентності вихователів можливе через такі заходи як:
• тестування на визначення точного рівня ІК-компетентності вихователя;
• курси підвищення ІК-компетентності (за рівнями знань);
• індивідуальні консультації за запитом;
• активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
• систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
• постійне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки зображень та підготовки презентації, табличних процесорів тощо;
• використовувати у роботі систему дистанційного навчання;
• забезпечення використання Інтернет-ресурсів.

Завдання 5 Презентація виконання