Ільєнко Тетяна Петрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:54, 20 листопада 2018; Tpilienko.pi17 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Ільєнко Тетяни Петрівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

ЗАВДАННЯ №1

IMG-0e1f3479c6abd1a98c5cd944660c9365-V.jpg

IMG-21f2668f31014733342167991dd585d7-V.jpg

Загальноосвітній навчальний заклад 1 ступеня «Школа-дитячий садок «Паросток» Подільського району м. Києва з вересня 2017 року, у зв’язку з закінченням реорганізації виведенням класів початкової школи, функціонує як дошкільний заклад. За період реорганізації відновлено 5 дошкільних груп. На сьогодні в закладі отримують дошкільну освіту 295 вихованців. В закладі є 13 садових груп та 3 групи раннього віку. Заклад працює за режимом повного дня з 07 години ранку до 19 години. ШДС «Паросток» є державним закладом освіти, діє відповідно до Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, Законом України «Про освіту»

  • Заклад відкрився в 1989 році як дитячий садок №802 Подільського району м. Києва.
  • Розпорядженням Подільського району м. Києва. Державно адміністрації від 29.01.1997 р №219074 реорганізовано у «Школа-дитячий садок І ступеня «Паросток» №802
  • 07.04.2011р. «Школу-дитячий садок І ступеня «Паросток» №802 зареєстровано як навчальний заклад І ступеня «Школа-дитячий садок І ступеня «Паросток»
  • З 2013 року проходить реорганізація школи –дитячого садка в заклад дошкільної освіти №802 «Паросток»
  • За період реорганізації відновлено 5 дошкільних груп.

На сьогодні в закладі отримують дошкільну освіту 295 вихованців. З них 62 дитини ясельного віку. У дитячому садку функціонує 13 дошкільних груп, з них три групи раннього віку та 1 група інклюзивна.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

ІТ інфраструктура ШДС«Паросток» : 13 ноутбуків, 2 інтерактивні дошки, 3 МФУ, 13 телевізорів, 13 аудіо систем.
Використання ІКТ в управлінській діяльності

  1. Робота в освітній мережі ;
  2. Створення бази даних працівників ДНЗ, дітей та батьків;
  3. Робота з документацією (звіти, інформація в різні органи,накази, довідки тощо)
  4. Участь у форумах, чатах, конференціях;
  5. Опрацювання нормативно-правової документації шляхом використання Інтернет;
  6. Створення портфоліо педагогічних працівників;
  7. Оформлення внутрішнього контролю за службами в електронному вигляді.

Використання ІКТ у методичній роботі

  1. Оформлення ділової документації;
  2. Проведення контрольно - аналітичної діяльності(підготовка схем аналізу, обробка даних, результативність у вигляді графіків, діаграм (атестація педагогів, рівень знань дітей з різних розділів програми тощо);
  3. Робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу.
  4. Оформлення атестаційних матеріалів;
  5. Розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів;
  6. Використання мультимедійного супроводу в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей тощо);
  7. Оформлення картотеки періодичних видань, облік методичної та художньої літератури;
  8. Оформлення стендів, інформаційних куточків;
  9. Оформлення буклетів,матеріалів для участі в різноманітних конкурсах.
  10. Накопичення ілюстративних матеріалів для випуску санбюлетнів, порад для батьків, оформлення презентацій, буклетів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ: Для ефективної роботи мережа повинна бути реалізована за наступною схемою:

32322.jpg

Враховуючу площу садочка доцільним є використання не локальної мережі, а Wi-fi. Для нормального покриття нам знадобиться 6 роутерів. Як результат, отримаємо налаштовану сітку з відкритими для батьків Wi-fi зонами.

ІК-компетентність науково-педагогічних працівників, вихователів дошкільного закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
З метою визначення рівня ІКТ компетентності співробітників розроблено анкету за допомогою Google Form.

232323.jpg

[1]
Аналіз результатів анкетування показав, що 52% вихователів мають високий рівень і успішно застосовують ІКТ в роботі. 37% вихователів мають середній рівень. Вміють користуватися деякими технологіями, але не дуже хочуть застосовувати їх у роботі. Користуючись тільки месенджерами типу VIBER. 11% мають низький рівень, погано володіють комп’ютерними технологіями. Це пов’язано з насамперед з їхнім віком.
ЗАВДАННЯ №2
Створила БЛОГ - Інформаційно-комунікаційні технології і ЛЕГО

Безимwwени-4.jpg

Посилання на блог https://qqqqqqdsdqqq.blogspot.com/

Для організації процесу та полегшення сповіщення співробітників створюємо Гугл- календар для співробітників

Ewew.jpg

Проведення онлайн наради

Dsds.jpg

Розробили власний відео електронний навчальний ресурс для підвищення кваліфікації вихователів закладу освіти на тему: “ Курси підвищення кваліфікації з ІКТ-політики для вихователів ДНЗ”

Dfd1.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=hp1R1uI9uZ4&rel=0
ЗАВДАННЯ №3
Семінар на тему: Інформаційно-комунікаційні технології і ЛЕГО- конструювання в практичній діяльності ЗДО
Якість дошкільного навчання, з урахуванням специфіки дошкільного віку, полягає не в отриманні їх великого обсягу знань, а в ухваленні способів роботи з знаннями, формування необхідних особистісних якостей та забезпечення їх повноцінного розвитку. В зв'язку з цим основні тенденції у сфері забезпечення якості дошкільного освіти зводиться до організації навчальної діяльності з використанням сучасних технологій розвитку дитини.

Система освіти пред'являє нові вимоги до виховання та навчання підростаючого покоління, впровадження нових підходів, які повинні сприяти не заміні традиційних методів, а розширення їх можливостей.

Відповідно, творчим педагогам, стремящимся ідти в ногу з часом, необхідно вивчити можливості використання та впровадження нових інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у свою практичну діяльність.

Серед асортименту інтерактивних обладнання найбільшим попитом у навчальних закладах користуються інтерактивні приставки "Mimio".

Інтерактивна приставка «Mimio» подібна до проекційного екрану, який став вже навичним у навчальній аудиторії: на гладку поверхню (маркерну або звичайну шкільну дошку, стіну) проеціюється зображення з комп'ютера.

Але головне в пристрої «Mimio» - не способ виведення інформації, а можливість керувати екраном зображенням. Зручність даної системи в тому, що педагог або дитина, взявши в руки особливий стиль, має можливість робити нариси, виділити, перемістити, натискати, керувати і все це відбувається в ігровій формі. Свободно передвигаючись, педагог має можливість віддавати увагу окремим дітям і більш ефективно керувати їх увагою.

Інноваційна продукція «Mimio» дозволяє, з одного боку, завантажувати дітей в інтерактивну среду, найбільш точно відображає цілісну картину світу, а з іншого боку, дитина опиняється в цьому середовищі не пасивним спостерігачем, а активним учасником.

IMG-0520ae2019fe1105c2742730e8f22f82-V.jpg
IMG-947c677514bd45fb55b0b6d45b78984a-V.jpg
IMG-4b87dacb0ab1b8e4e86c72b8a21cb8d7-V.jpg
IMG-c5808f6afc01e7e0622405c0fa902349-V.jpg

ЗАВДАННЯ №4
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи:

  • Створити комплексну інтегровану модель інформаційно-методичного і технічного забезпечення освітньо-виховного процесу ШДС
  • Впровадження ІКТ в процеси навчання та управлінську діяльність навчального закладу. Використання Google сервісів. Створені в Google Docs файли документообігу навчально- виховного закладу легко інтегруються на сторінки сервісу Google Sites. Використання хмарного сервісу Google Sites для створення такого середовища надає можливість організації різних форм взаємодії педагогів, зокрема, колективної діяльності
  • Створити банк комп'ютерних навчальних програм, дидактичних і методичних матеріалів по використанню інформаційних технологій в роботі ДНЗ. Створення медіатеки та впровадження локальних мережних навчальних програмних комплексів
  • Запровадити форми взаємодії співробітників, вихователів, батьків
  • Підвищити зацікавленість батьків у взаємодії їх з ДНЗ. Наприклад, це форуми, проведення онлайн консультацій, онлайн конференцій, онлайн звітів через популярні програми Skуpe, Google Hangouts, Google Talk
  • Популяризувати діяльність ДНЗ. Створити канал на Youtube - це дозволить розвивати електронну бібліотеку методичних відеоматеріалів за різними напрямками та рівнями доступу.

Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури:

  • Оновлення технічної бази навчального закладу
  • Підвищення кваліфікації співробітників для можливості використання ІКТ в роботі
  • Оновлення сайту закладу. Налаштування зворотніх форм
  • Розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами

Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи:

  • Проведення, консультацій, семінарів, тренінги щодо формування ІКТ-компетентності вихователів
  • Індивідуальні консультації співробітників
  • Заохочення співробітників щодо формування ІКТ-компетентності
  • Оволодіння прийомами організації мережевої взаємодії
  • Вивчення і узагальнення досвіду ефективного використання ІКТ у педагогічній діяльності

ЗАВДАННЯ №5

Презентація