Ґарґачки
Сучасні словники
Ґарґа́чки -чок, мн., зах. - Аґрус (http://slovoua.com/articles/62535/ Тлумачний словник).
Ґарґа́чки, -чок, ж. мн. Крыжовникъ. Вх. Лем. 407. Cм. Аґрус. Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 1, ст. 346.
Інтернет ресурси
Криворучко В. Вживання букви Ґ / кг (чи інших написань) в історії розвитку мови
Вікіпедія А́ґрус (Ribes uva-crispa) — вид ягідних рослин родини аґрусових. Аґрус утворює кущі висотою до 1,5 м. Плоди (несправжня ягода) округлі або довгасті, забарвлені в білий, зелений, жовтий, рожевий, червоний або чорний колір, містять 6—12 % цукрів, вітаміни А, В і С. З зелених і напівстиглих ягід виготовляють компоти і варення; стиглі ягоди — добрий десерт і сировина для виробництва мармеладу, соків, вин, начинок для цукерок тощо. В Україні аґрус розводять в усіх районах. Плодоносить на 2—3-й рік. Урожайність 8—32 кг з куща.
Користь і властивості агрусу. У лікувальному харчуванні ягоди агрусу, будучи цінним дієтичним продуктом, особливо цінуються при порушеному обміні речовин (особливо при ожирінні). Їх потрібно вживати в їжу свіжими або у відварі при гіповітамінозі, дефіциті заліза, міді, фосфору в організмі. Корисний агрус при хворобах шлунково - кишкового тракту, сечового міхура і нирок, гастроентероколітах, хронічних запорах. Застосовують агрус як жовчогінний і сечогінний засіб.Так в ягодах агрусу міститься величезна кількість вітаміну C, P, фолієвої кислоти, серотоніну, пектину і так далі.
Див. також
Знакомый и незнакомый крыжовник