Смоляр Антоніна Григорівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Смоляр Антоніни Григорівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Смоляр Антоніна Григорівна, студентка групи ДОм-2-17-2.0 проходила практику в ЗДО № 404 управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації


Завдання 1

1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

2. ІК-компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

3. Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)


Заклад дошкільної освіти № 404 загального розвитку, розташований за адресою: м. Київ, вул. Ентузіастів, 35/2, тел. 517-39-42; е-mail 404dnz@gmail.com. 

Функціонує 12 груп , з них: одна група – раннього віку, 11 дошкільних груп, в закладі виховується 272 дитини.

Режим роботи: 7.00-19.00 ЗДО № 404 працює за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

✔збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; 
✔формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; 
✔забезпечення змістовного, цікавого і щасливого перебування малюка в закладі дошкільної освіти; 
✔створення умов для підготовки до школи і майбутньої інтеграції дитини у сучасне суспільство.

Sadik.png

Пріоритетним напрямом роботи є розвиток творчих здібностей дошкільників засобами образотворчого мистецтв

В садку функціонує гурток з образотворчого мистецтва народознавчого спрямування.

Директор – Харченко Ніна Іванівна, вихователь вищої категорії, педагогічний стаж – 47 років.

Якісний склад педагогів закладу.

ЗДО № 404 укомплектований педагогічними кадрами, до складу якого входять 28 педагогічних працівників: 1 директор, 1 вихователь – методист, 2 музичних керівника, 1 керівник гуртка, 23 вихователя. 23 педагоги мають вищу освіту, 3-середню спеціальну, 1 –загальну середню, 1 – бакалавр За результатами атестації педагоги закладу станом на 01.09.2018 року мають такі кваліфікаційні категорії:

Пріоритетним напрямом роботи є розвиток творчих здібностей дошкільників засобами образотворчого мистецтва.

В садку функціонує гурток з образотворчого мистецтва народознавчого спрямування. Директор – Харченко Ніна Іванівна, вихователь вищої категорії, педагогічний стаж – 47 років. За результатами атестації педагоги закладу станом на 01.09.2018 року мають такі кваліфікаційні категорії:

Rombik.png

З кожним роком вдосконалюються форми організації роботи з педагогами: ділові ігри, тренінги , тематичні виставки робіт, мультімедійні презентації, семінари-практикуми, взаємовідвідування, анкетування, круглі столи, майстер-класи, які дають змогу кожному педагогу підвищувати свій професійний рівень.

Педагогічний колектив постійно знаходиться у творчому пошуку, впроваджує інноваційні технології в освітній процес. Основи комп’ютерної грамотності та ознайомлення дітей з навколишнім світом за допомогою комп’ютера є складовою варіативної частини змісту Базового компонента дошкільної освіти. Тож для діяльності ЗДО № 404 комп’ютеризація педагогічного процесу є викликом часу. Це завдання в закладі вирішується за рахунок:

- підвищення комп’ютерної грамотності педагогів;
- створення безпечного комп’ютерно-ігрового середовища в умовах ЗДО;
- вивчення перспективного досвіду застосування комп’ютерних технологій в роботі з дошкільниками;
- систематизації, поповнення наявного банку мультемедійних презентацій (фото-, відео-), розвивальних ігор для оптимізації освітнього процесу;
- розроблення системи використання комп’ютерних ігор, презентацій, тощо.

Педагоги активно використовують технічні засоби на заняттях на основі тих можливостей, що дозволяє матеріальне - технічно забезпечення, тому актуальним є питання забезпечення педагогів всім необхідним для роботи.

Аналіз ІТ інфраструктури закладу дошкільної освіти № 404: Апаратне:

  • 3 персональних комп'ютера
  • 2 ноутбуки
  • 2 БФП
  • 2 принтери
  • 1 мультимедійний проектор

Програмне:

  • Office 365;
  • Windows 10;
  • ABBYY Fine Reader.

Інформаційне:

Методичне:

  • технологія розвитку творчої особистості (ТРВЗ)
  • технологія навчання ранньому читанню за Л.В.Шелестовою;
  • технологія розвитку творчих здібностей в образотворчій діяльності (Л.Шульга)
  • технологія навчання ранньому читанню М.Зайцева;
  • технологія фізичного виховання дітей М.Єфименка
  • проектні технології.

Модернізації ІТ інфраструктури

1. Придбання ноутбуку;
2. Придбання ПК;
3. Придбання: мультимедійного проектора; 
4. Заміна Wi-Fi роутера;
5. Оновлення програмного забезпечення (Windows 10).

Було проведено анкетування педагогічних працівників дошкільного закладу: https://goo.gl/forms/eCGM7a8PtR0jjICp2

Результати діагностики рівня ІКТ-компетентності педагогів

При аналізі результатів анкетування були виділені чотири групи педагогів, що характеризуються різним рівнем прийняття значимості інформаційних технологій в безперервному підвищенні педагогічної компетентності в залежності від рівня ІКТ - компетентності та мотивації застосування даних технологій у виховально-освітньому процесі (Діаграма 1).

Діаграма 1. Виявлення груп педагогів, що характеризуються різними рівнями прийняття інформаційних технологій

Група 1 (рівень роботи на комп'ютері - нульовий, мотивація відсутня) 24 % - якщо висока якість навчання досягається традиційними формами навчання, то немає необхідності в рішенні педагогічних завдань із залученням ІТ.

Група 2 (рівень роботи на комп'ютері - базовий, мотивація - низька) 5 % - технології настільки різноманітні і динамічні, що вимагають великих тимчасових (і не тільки) витрат, ніж традиційні форми навчання (лекції, семінари та ін). Наприклад, необхідну інформацію педагоги воліють шукати в бібліотеці, оскільки губляться при організації пошуку релевантної інформації.

Група 3 (рівень роботи на комп'ютері - нульовий, мотивація - висока) 36 % - інформаційно-комунікативні технології дозволяють реалізувати індивідуальний стиль навчання і особистий професійний ріст, але немає уявлень про можливі форми впровадження їх у виховально-освітній процес.

Група 4 (рівень роботи на комп'ютері - базовий, мотивація - висока) 32 % - існує безпосередній зв'язок між успішністю педагогічної діяльності та рівня ІКТ - компетентності педагога, тому є потреба у безперервному розвитку інформаційної культури. Готовність застосовувати нові технології у виховально-освітньому процесі визначило вибір форм управління підвищенням ІКТ - компетентності педагогів.

Оскільки групи 1 і 2 відрізнялися скептичним ставленням до можливостей інформаційно-комп'ютерних технологій, то формою співпраці я б обрала нетривалі за часом і проблемні за змістом форми підвищення кваліфікації, наприклад майстер-класи про застосування інформаційно-комп'ютерних технологій у освітньому процесі, спілкуванні та самоосвіті.

Для груп 3 і 4 запропонувала б індивідуальні освітні стратегії. Критеріями сформованості стратегій були визначені: обізнаність у галузі інформаційно-комп'ютерних технологій, впровадження їх у освітній процес, ефективність вибору форм самоосвіти в галузі ІКТ. Педагогічне управління розглядалося з позиції сприяння та взаємодії.

Результати:

Провівши анкетування вихователів та викладачів ДНЗ 404 , ми зафіксували наступні відповіді: При аналізі результатів анкетування були виділені групи педагогів, що характеризуються різними рівнями прийняття інформаційних технологій .

Група 1 (рівень роботи на комп'ютері - базовий, мотивація - низька) - Необхідну інформацію педагоги воліють шукати в бібліотеці, оскільки губляться при організації пошуку з ІКТ.

Група 2 (рівень роботи на комп'ютері - нульовий, мотивація - висока) - інформаційно-комунікативні технології (ІКТ),дозволяють реалізувати навчання і особистий професійний ріст, але немає уявлень про можливі форми впровадження їх у виховально-освітній процес.

Група 3 (рівень роботи на комп'ютері - базовий, мотивація - висока) - існує безпосередній зв'язок між успішністю педагогічної діяльності та рівня ІКТ - компетентності педагога, тому є потреба у безперервному розвитку інформаційної культури. Готовність застосовувати нові технології у виховально-освітньому процесі визначило вибір форм управління підвищенням ІКТ - компетентності педагогів.

Отже, узагальнивши результати анкетування, можна зробити висновок, що педагоги ЗДО № 404 мають достатній та середній рівні ІКТ-компетентності.

В результаті, можна зазначити, що вихователі та педагоги закладу розв'язують професійні завдання з використанням сучасних засобів та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).Аудиторія поділилася на 3 різні вікові групи з різним досвідом роботи. Всі респонденти відповіли, що мають 2 рівень ІКТ компетентності та бажають продовжувати вчитися. Всі працюють в програмах Microsoft Office,але тільки 20% використовують хмарні сервіси.