Обморок
Обморок, -ку, м. бере́ кого́. Дурно кому. Мене обморок бере, такі млію... Руки, ноги трусяться. Г. Барв. 212.
Зміст
Сучасні словники
Непритомність, або синкопе (лат. Syncope «непритомність» і грец. Σκότωμα «непритомність»), - напад короткочасної втрати свідомості, обумовлений тимчасовим порушенням мозкового кровотоку.
Непритомність - раптова втрата свідомості неепілептичної природи внаслідок дифузного зниження мозкового метаболізму, викликаного головним чином короткочасним зменшенням мозкового кровотоку. Важливо розрізняти звичайний непритомність і епілептичний. В обох випадках людина падає і втрачає свідомість, але це два абсолютно різних стани, які вимагають різного лікування.
Непритомність може бути симптомом якого-небудь первинного захворювання. Існує велика кількість патологічних станів, що супроводжуються утворенням непритомності (тут неповний список захворювань, які можуть викликати непритомний стан):
захворювання, що супроводжуються зниженням серцевого викиду - порушення ритму серця, стенози аорти або легеневої артерії, інфаркти міокарда, напади стенокардії стани, що супроводжуються порушенням нервової регуляції судин - наприклад, непритомність при ковтанні, при швидкому підйомі з горизонтального положення стану пониженого вмісту кисню в крові - гіпоксії та інші захворювання крові, анемії на висоті в розрідженому повітрі або в задушливих приміщеннях
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Лікування
Так як у людини, що знаходиться без свідомості, розслабляються м'язи мови, то може статися блокада дихальних шляхів. Тому рекомендується надання першої допомоги потерпілому до приїзду медиків: переклад постраждалого в відновне становище на боці. Також необхідний виклик швидкої допомоги, так як на стадії першої допомоги не представляється можливим визначити причину втрати свідомості, наприклад диференційно діагностувати непритомність від коми.