Цицовий
Ци́цовий, -а, -е. Ситцевый. Цицова спідниця. Св. Л. 80. Цицова жилетка. Левиц. Пов. 181.
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках
Цицовий, а, е. Ситцевый. Цицова спідниця. Св. Л. 80. Цицова жилетка. Левиц. Пов. 181., СИ́ТЦЕВИЙ, а, е. Прикм. до си́тець; // Пошитий із ситцю; оббитий ситцем. У кімнаті стояло ліжко з подушками, прикрите зеленим ситцевим укривалом (Н.-Лев., II, 1956, 126); Ситцева спідниця червоніла незчисленними квіточками (Мирний, III, 1954, 179); Із-за вагончика вийшла дівчина в ситцевому платтячку (Гончар, Тронка, 1963, 186).
Си́тець (через рос. посередництво від нід. sits, що походить від гінді छींट)[1] — легка бавовняна тканина, що отримується в результаті спеціальної обробки суворого міткалю. Широко використовується для виготовлення легкого жіночого і дитячого одягу, чоловічих сорочок, постільної білизни, завіс і т. д. Ситець користувався величезною популярністю в Росії і в Радянському Союзі. У СРСР в умовах дефіциту тканин саме дешевий ситець яскравого розфарбовування (відомий вираз «веселенький ситець») йшов на сукні. Оскільки перше, що необхідне в домі молодятам — вироби з тканини (завіски, постільна білизна, домашній одяг), першу річницю одруження називали «ситцевим весіллям». На неї прийнято дарувати постільну білизну, рушники і інші вироби з тканини.
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Джерела та література
-Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 9. — С. 208. -Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 4. — С. 430.