Шкаралупа

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Шкаралупа, -пи, ж. Скорлупа яйца. ЕЗ. V. 208; корка арбуза и пр. Булатом ввесь обшився і був як в шкаралупі боб. Котл. Ен. VI. 29. Вже третій кавун доїдали.... по хаті шкаралуп, як на баштані коло куріня. Св. Л. 176.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках Користь і склад яєчної шкаралупи Однак, якщо яєчна шкаралупа корисна для грунту і тварин, чому людина не використовує її для зміцнення свого здоров'я? Насправді вона використовується, але не в офіційній медицині, а в народних рецептах, велика частина яких вже забута.

Стародавні знахарі добре знали про властивості яєчної шкаралупи: вони помітили, що звірі, що вживають в їжу яйця птахів, поїдають їх зі шкаралупою; пізніше, коли птицю одомашнили, селяни теж помічали, що тхори і лисиці, які пробралися в курник, шкаралупу не залишають. Сучасні ж зоологи часто відзначають, що тварини доїдають її всю, без залишку, а от вміст яйця можуть доїсти не повністю: так роблять і білки, і мавпи, і навіть собаки. Особливо люблять шкаралупу самки, і вже це означає, що в ній багато засвоюється кальцію - зрозуміло, що він необхідний для виношування і вигодовування дитинчат, і людина - не виняток.

Яких елементів найчастіше не вистачає вагітним і годуючим жінкам? Кальцію і заліза, і медики призначають їм його в таблетках і уколах, але природний кальцій організм засвоює набагато ефективніше - на цю тему європейські вчені проводять дослідження з середини XX століття.

Результати досліджень, проведених в Угорщині, дивні: яєчна шкаралупа виявилася ідеальним джерелом природного кальцію, але угорські вчені не стали застосовувати це на практиці - все залишилося на папері. Проте вчені Голландії, Бельгії та США провели офіційні клінічні випробування, і саме там, де потрібно - ортопедичної лікарні, і унікальність властивостей яєчної шкаралупи була підтверджена.

Легкозасвоюваного кальцію в її складі близько 93%, і є інші мінерали, необхідні людині для здоров'я: фосфор, магній, кремній, калій, натрій, залізо і т.д. Крім них, шкаралупа багата амінокислотами та іншими цінними компонентами - порівняно з препаратами кальцію, синтезованими штучно, вона набагато безпечніше, а головне - організму легше приймати те, що збалансований самою природою.

За складом шкаралупа схожа на кістки і зуби людини, а кістковому мозку вона допомагає виробляти кров'яні клітини, тому маленьким дітям вона особливо корисна - їх організм активно формується, і мінерали йому потрібні постійно.

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=1&ved=0ahUKEwjP4_HFoo7eAhUI8ywKHayoAHAQtwIIJjAA&url=http%3A%2F%2Fuazebrwiki.ru%2Fporadi-ta-sekreti%2F14147-vikoristannja-i-zastosuvannja-jaechnoi-shkaralupi.html&usg=AOvVaw3tatGj95PuXwpDu8mXB_bJ

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання