Харч

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні словники

ХАРЧ, у ч. і ж.

1. Те саме, що харчі́. 1. В дорогу Григорій узяв чимало всякого харчу, але більше всього тютюну (Довж., І, 1958, 76); Польського війська було більше. В козаків не стало харчі. Почався голод (Н.-Лев., VII, 1966, 26); Пожвавішав Ласун [папуга] тільки влітку, коли я зміг приносити йому різний зелений харч (Сміл., Сашко, 1954, 127); *Образно. — Зелень лугу, блескіт [блискіт] неба — З того радий я; Запах квітів — більш не треба, То — вся харч моя (Граб., І, 1959, 454).

2. Те саме, що харчува́ння 1. Поплатив [ріпник] чи не поплатив за харч, відложив чи не відложив що на чорну години, але в шинку, між товаришами, він був пан (Фр., IV, 1950, 8); Він знав, що то найми… «Босий дохід, а голодна харч; зрання води, в полуднє пити, а ввечері бити»,— як каже жартівлива приказка (Коцюб., І, 1955, 104); Пригадую зими: морози великі, а хата холодна, харч убогий, та чад, та брак одежі… (Вас., IV, 1960, 10); Навесні Семен пішов худобу пасти, почав дещо заробляти на харч (Ле, С. Голубар, 1950, 12)

Ілюстрації

Харчі.jpg Харчі 1.jpg Харчі 2.jpg Харчі 3.jpg

Медіа

Цікаві факти про продукти харчування

  • Яйце , зварене круто , можна розкрутити навколо власної осі. Сире яйце обертатися не буде. Відмінний спосіб перевірити , наскільки безпечні ваші запаси для подорожі.
  • Мигдаль – близький родич сливи і вишні. Всі вони відносяться до підродини сливових . Тільки у мигдалю кісточка їстівна .
  • Яблуня – родичка троянди. Тепер у вас є законна підстава дарувати кульок яблук замість традиційного букета. Втім , подарувати разом з яблуками груші , мигдаль , вишню із черешнею або ту ж сливу – теж доречно. Все це ботанічне сімейство «Рожеві ».
  • Банани – НЕ фрукти. Бананове дерево – це трава . На жаль , банани не можна віднести ні до зернових , ні до салатної зелені.
  • А от кава – це ягоди. Точніше , насіння ягід кавового дерева.
  • Найбільш географічно поширена в усьому світі молоко – козяче . Оскільки кози можуть жити і годуватися там , куди жодна корова не забреде .
  • Моркву спочатку вирощували не заради солодкого кореня , а для отримання ароматних зерен і зелені , які використовувалися як спеції і ліки. У Європі цей коренеплід вважається овочем і фруктом одночасно. Португальці , наприклад , виробляють і продають морквяний джем.
  • Батьківщиною кетчупу вважають Америку , але продукт харчування , який носив таку назву , в XVII столітті привезли з Китаю до Англії. Тоді до його складу входили анчоуси , горіхи і гриби , а томатів не було й близько. Мабуть , барвників та консервантів теж – аж до появи на початку XX століття бензонат натрію.

Джерела та література

1.Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 11. — С. 27.


2.Цікаві факти про все на світі [[1]]