Жовтогарячий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 09:18, 28 листопада 2017; D.buchynska (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Словник Бориса Грінченка

Жовтогарячий, -а, -е. Оранжевый. Веселка.... має такі цвіти: червоний, жовтогарячий, жовтий, блакитний, синій і вишневий. Дещо, 96

Інші словники

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 2. — С. 541.

ЖОВТОГАРЯ́ЧИЙ, а, е. Жовтий з червонуватим відтінком, який має колір апельсина, моркви; оранжевий. Івась бродить по садку і носить в руках здоровенну жовтогарячу моркву, проти сонця вона, як кров, червоніє (Мирний, IV, 1955, 106): Квіти гостинно, привітно розкривали свої червоні, жовтогарячі, рожеві, блакитні чашечки і повертали голівки до сонця (Ів., Вел. очі, 1956, 7).

Ілюстрації

83593.jpg Unidekor-18mm-612-Glianec-ZHovtogariachiiy.jpg

Помаранчевий колір в різних національних культурах

  1. Помаранчевий — національний колір Нідерландів. Початково помаранчева смуга була присутня на прапорі Нідерландів, однак пізніше вона була замінена на червону, оскільки помаранчева тканина була дефіцитом. В наші дні під час національних свят жителі королівства одягають помаранчевий одяг, а футбольні вболівальники, підтримуючи національну команду, навіть фарбують обличчя в помаранчевий колір.
  2. В Ірландії — символ протестантизму, завдяки ордену оранжистів.
  3. Кампанію загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори в Україні під час президентських виборів 2004 року називають Помаранчевою революцією. Також з цим кольором асоціюють політичні сили, що підтримали на цих виборах Віктора Ющенка.
  4. В багатьох країнах, наприклад в Бельгії, світлофори замість жовтого мають помаранчевий ліхтар.

Джерела та література

  1. Словник Бориса Грінченка