Діяльно

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:37, 24 листопада 2017; Aivytiuk.uk16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Діяльно, нар. Дѣятельно.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ДІЯ́ЛЬНО. Присл. до діяльний. У навчанні хору діяльно помагали Лисенкові Я. Гулак-Артемовський [урядовець].. і Порфирій Демуцький (Володимир Самійленко, II, 1958, 405); Вся наша Батьківщина діяльно готується відзначити історичну подію — 300-річчя возз'єднання України з Росією (Радянська Україна, 10.I 1954, 1).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Ді́яльно нар. Дѣятельно.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ДІЯ́ЛЬНО. Присл. до дія́льний. У навчанні хору діяльно помагали Лисенкові Я. Гулак-Артемовський [урядовець].. і Порфирій Демуцький (Сам., II, 1958, 405); Вся наша Батьківщина діяльно готується відзначити історичну подію — 300-річчя возз’єднання України з Росією (Рад. Укр., 10.1 1954, 1).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

діяльно

Толкование Перевод діяльно Присл. до діяльний.

Ілюстрації

ДІЯЛЬНО.png ДІЯЛЬНО1.jpg ДІЯЛЬНО2.jpg

Медіа

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Дія

Діяльність

Діяч

Зовнішні посилання

Матеріал з Вікіпедії

Людська діяльність — процес (процеси) активної взаємодії суб'єкта з об'єктом, під час якого суб'єкт задовольняє будь-які свої потреби, досягає мети. Діяльністю можна назвати будь-яку активність людини, якій вона сама надає деякий сенс. Діяльність характеризує свідому сторону особистості людини (на відміну від поведінки).

Приміром, якщо людина йде по пустелі і потіє від спеки, це не діяльність, це рефлекторна дія. Але якщо ця людина — актор, що знімається в рекламі дезодоранту, і в даній сцені він повинен спітніти, тому що так написано в сценарії, потіння стає для нього цілком осмисленою дією і тому перетворюється в діяльність.