Ирій
Ирій, -рію, м. = Вирій. Гуси, гуси білі в ирій полетіли. Шевч. 519. Пташки, що влітку так співали, у ирій вже поодлітали. Греб. 387.
Сучасне тлумачення
ВИ́РІЙ, ію, чол. Теплі, південні краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи. "Здалека під небом, В вирій летючи, Голосно курличуть журавлів ключі" (Яків Щоголів, Поезії, 1958, 173); "Обличчя України змінювалося з кожним днем, і дикі гуси, повертаючись на весну з вирію, уже не впізнавали старих місць" (Петро Панч, В дорозі, 1959, 267).
Ілюстрації
Медіа
https://www.youtube.com/watch?v=nEi0B_PYBts
Це цікаво
Більшість птахів летять у безхмарні, місячні ночі. А коли місяця не видно й небо затягнуте мороком, переліт призупиняється. Покази радарів свідчать, що птахи здатні губити напрямок лише тоді, коли не бачать ні місяця, ні зорів.
Багато птахів мігрують на великих висотах. Гуси гірські летять над Гімалаями на висоті близько 9 тис. метрів! Пілоти спостерігали лебедів-кликунів на висоті 8230 м, і навіть такі загальнопоширені види як крижні теж помічені вище 6400 м.
Завжди є птахи, які кудись мігрують — у будь-який момент, вночі чи вдень, навесні, влітку, взимку чи восени.
Птахи, які мігрують на середні відстані, гладшають на 13-25% завдяки жировим відкладенням, ті ж, котрі летять на далекі відстані — можуть збільшувати вагу на 30-50%, а подекуди й на 100%.
Джерела та література
http://sum.in.ua/s/vyrij http://pernatidruzi.org.ua/neymovirni_fakty_z_zhyttya_mihruyuchykh_ptakhiv.html