Анцихрист

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 22:58, 18 листопада 2017; T.marchenko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Анци́христ, -та, м. Антихристъ. Употребляется какъ бранное слово. При кінці світа покажесь анцихрист. Гн. II. 79. Анцихрист то знає! Чортъ его знаетъ! Фр. Пр. 7.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках Анци́христ, (др.-греч. Αντίχριστος, «проти (замість) Христа») - описаний в християнській есхатології людина, виконавець Біблійного пророцтва про противника Ісуса Христа, що видає себе за Месію, але він має злу сутність. У широкому сенсі термін відноситься до всіх, хто противиться Христу або брехливо стверджує, що є самим Христом або його представником.


Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

АНТИ́ХРИСТ, діал. АНЦИ́ХРИСТ, а, чол. 1. У християнській релігії — противник Христа, який нібито з'явиться перед кінцем світу. Розказує [дяк], яке то лихо людям буде, як народиться анцихрист (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 239). 2. розм., заст. Уживається як лайливе слово. — Ой-ой! А в мене ж мужики, то анафеми, злодії, антихристи!.. — бідкався о. Артемій (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 52); — Втік [Семен] анахтема, втік антихрист, а мене оце в тюрму запроторив, — плакав старий Коструб (Михайло Чабанівський, Катюша, 1960, 175).

УКРЛІТ.ORG_Cловник

АНТИ́ХРИСТ, діал. АНЦИ́ХРИСТ, а, ч. 1. У християнській релігії — противник Христа, який нібито з’явиться перед кінцем світу. Розказує [дяк], яке то лихо людям буде, як народиться анцихрист (Кв.-Осн., II, 1956, 239). 2. розм., заст. Уживається як лайливе слово. — Ой-ой! А в мене ж мужики, то анафеми, злодії, антихристи!.. — бідкався о. Артемій (Н.-Лев., IV, 1956, 52); — Втік [Семен] анахтема, втік антихрист, а мене оце в тюрму запроторив, — плакав старий Коструб (Чаб., Катюша, 1960, 175).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

антихрист діал. анци́христ, -а, ч. 1) У християнській релігії – противник Христа, який з'явиться перед кінцем світу. 2) розм., заст. Уживається як лайливе слово.

Ілюстрації

1263330853 main.jpg 01.jpg 1359287499 wirq9jkrjbo.jpg 4825724095932574.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

За свідченнями святих Белярміна і Свареза антихрист не буде якимось товариством, але означеною особою, буде мати всю силу сатани, але не буде сатаною, тільки людиною. Він також не буде втіленим дияволом, а справжньою людиною, отже, він не буде одночасно і дияволом, і людиною. Антихрист повинен прийти наприкінці світу. Про це говорив Пророк Єзекіїл, натякаючи на антихриста (Ґоґа) і його боротьбу проти наверненого єврейського народу у Палестині: «В останніх днях прийде твій час». Свята Хільдегарда пише, що «Син погибелі прийде тоді, коли вже закінчуватиметься день і заходитиме сонце, тобто, коли наближаться останні часи й коли світ почне хитатися в своїх основах». Про скорий прихід антихриста говорили в усі епохи: з самого початку існування цього поняття, від самих витоків християнства. Зокрема Бертина Букіййон, яка жила у першій половині 19 століття, зазначає: «Кінець світу наближається, й антихрист не забариться прийти. Ми його не побачимо, ані також ті, що за нами прийдуть. Але ті, що по них прийдуть, потраплять під його владу. В час його приходу ніщо не зміниться в домі. Все йтиме своїм звичайним ладом. Духовні вправи, праця в лічницях і все інше, до чого ми звикли, відбуватимуться як звичайно. Аж тут сестри усвідомлять собі, що паном становища став антихрист».

Див. також

Фридрих Ницше

Книга об Антихристе

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Ангел

Диявол