Дітоньки

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Дітоньки, -ньок, діточки, -чок. Ум. отъ діти.

Сучаснісловники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ДІ́ТОНЬКИ́, ньок, мн. (рідко одн. дітонька, и, жін.). Пестл. до діти 1 1, 2 і дитина 1, 2. Ой повій же, вітре, з мої [моєї] сторононьки Та скажи, що роблять дрібнії дітоньки! (Народна лірика, 1956, 109); [Мати:] Ну, жніте ж, дітоньки, а я піду, зварю вам киселиці на полудень (Леся Українка, III, 1952, 236).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Ді́тоньки, -ньок, ді́точки, -чок, Ум. отъ діти.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ДІ́ТОНЬКИ, ньок, мн. (рідко одн. ді́тонька, и, ж.). Пестл. до ді́ти1, 1, 2 і дити́на 1, 2. Ой повій же, вітре, з мої [моєї] сторононьки Та скажи, що роблять дрібнії дітоньки! (Нар. лірика, 1956, 109); [Мати:] Ну, жніте ж, дітоньки, а я піду, зварю вам киселиці на полудень (Укр., III, 1952, 236).

Іноземнісловники

Словари и энциклопедии на Академике

дітоньки -ньок, мн. (рідко одн. ді́тонька, -и, ж.). Пестл. до діти I 1), 2) і дитина 1), 2).

Ілюстрації

Дітоньки 1.jpg Дітоньки 2.jpg Дітоньки 3.jpg

Медіа

Цікавіфакти

Матеріал з Вікіпедії

Неповнолітня дити́на — людина, яка не досягла дорослого віку.

В українській мові існує така градація назв дитини залежно від її віку: немовля, малюк, хлопча/дівча, підліток, юнак, парубок/дівчина.

Визначення поняття «дитина» так само як і поняття «дорослий вік» змінюється в залежності від культурних особливостей кожної країни. Конвенція з прав дитини визначає дитину як людську істоту, що не досягла віку вісімнадцяти років. Але пріоритет у цій сфері залишається за національними законодавствами. У Сімейному кодексі України вказано, що «правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття», і відповідно «неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років», «малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років»

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Дітонько