Популяція

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:37, 9 листопада 2017; Ydhrynenko.fpmv17 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Популяція Популяція — сукупність організмів одного виду, що займають обмежений ареал (територія поширення якогось об'єкта або явища), мають спільне походження за фенотипом та географічно ізольовані від інших популяцій даного виду, можуть вільно схрещуватися і дають плодюче потомство. Розділ загальної екології, який займається вивченням популяцій, їхньою структурою, динамікою чисельності називається популяційною екологією або демекологією.

В еволюційній теорії популяція — група особин, здатна до більш-менш сталого самовідтворення (як статевого, так і безстатевого). Вона відособлена (зазвичай географічно) від інших груп, з представниками яких (при статевій репродукції) потенційно можливий генетичний обмін. З точки зору популяційної генетики популяція — це група особин, в межах якої ймовірність схрещування у багато разів перевершує ймовірність схрещування з представниками інших подібних груп. Зазвичай говорять про популяції як про групи в складі виду або підвиду.

Сучасні словники

Популяція

  • ПОПУЛЯ́ЦІЯ, ї, жін., біол. Сукупність особин одного виду тваринних чи рослинних організмів, поширена в певній місцевості. Майже всі площі озимої пшениці були зайняті сортами, виведеними шляхом індивідуального відбору з місцевих популяцій (Хлібороб України, I, 1968, 18).


Популяція, Популяція ї, ж., біол. Сукупність особин одного виду тваринних чи рослинних організмів, поширена в певній місцевості. Майже всі площі озимої пшениці були зайняті сортами, виведеними шляхом ііідивідуального відбору з місцевих популяцій (Хлібороб Укр., 1, 1968, 18).


Ілюстрації