СЗОШ І-ІІІ ст. № 128 (Дніпровський район)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Шаблон:Практика/Меню

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

XG96A6VwUjE.jpg

Педагогічним колективом СЗШ № 128 ініційовано роботу над серією проектів: «Перспективні кроки розвитку початкової школи» – дім починається з фундаменту, а школа – з її початкової ланки, яка приймає дитину такою, як вона є, і допомагає їй ставати розвиненою, освіченою людиною. Для учнів початкової школи впроваджено інноваційні проекти, а саме:

1) «Адаптація майбутніх першокласників до школи і перші кроки в школі». З метою адаптації дошкільнят до навчання у школі щорічно, починаючи з квітня, вчителями, які стануть класними керівниками перших класів, проводяться заняття. Діти мають можливість познайомитися зі школою, майбутнім класним керівником. 2) «Формування професійної спрямованості студентів спеціальності «початкова освіта» шляхом залучення їх до освітнього процесу школи». Початкова школа плідно співпрацює з Київським педагогічним університетом імені Б. Грінченка (робота з майбутніми викладачами) i є базовим майданчиком для студентів-практикантів. За багато років спільної праці у школі були проведені майстер-класи, тренінги, відкриті уроки, позакласні заходи, свята тощо). У 2014 році на роботу прийнята випускниця педагогічного інституту, яка проходила студенткою практику у нашому закладі. 3) «Адаптація учнів 4-5 класів до предметного навчання в середній школі». 4) «Соціально-професійна орієнтація в умовах профільного навчання» – проект, дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня, який розробляється вчителями середньої та старшої школи разом з Інститутом педагогіки НАПН України.

У 2014-2015 навчальному році наші учні досягли найвищих результатів за кількістю переможців серед учнів середніх загальноосвітніх шкіл під час проведення ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і посіли 16 місце (32 призери) серед всіх навчальних закладів району.

У школі працюють гуртки: туристсько-краєзнавчий, спортивна хореографія; спортивні секції: баскетбол, загальна фізична підготовка з елементами футболу, оздоровча фізкультура з елементами карате, військово-патріотичний; музично-драматичний театр «Гармонія», вихованці якого є переможцями районного конкурсу «Малі театральні форми», районного конкурсу вокалістів «Солофест», хореографічного фестконкурсу «Дніпрова феєрія танців» тощо. Зразковий танцювальний колектив «А-6 Excellence», які є чемпіонами України з сучасного танцю версії IDO, золоті та срібні призери чемпіонату світу сучасного танцю версії IDO у Польщі.

Оснащення комп'ютерами: Директор (1) Заступники (2) Секретар (2) Бухгалтерія (3) Бібліотека (1) Початкова школа каб.інформатики №1 (12) каб.інформатики №2 (15) каб.фізики + інтерактивна дошка (1) каб.географії (1) каб. англійської мови (1)

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Robochyj-zoshyt-z-informatyky-dlja-2-klasu-avtor-Kornijenko.jpg

Апаратне забезпечення:

  • 5 комп'ютерні класи
  • 12 інтерактивні дошки
  • 10 мультимедійні комплекти
Інформаційне забезпечення

1 вчитель інформатики підтримує ІТ інфраструктуру школи і забезпечує використання ІКТ в навчально-виховному процесі. Не дивлячись на те, що школа має гарну інфраструктуру, у 10-11 класах учні починають поглиблено вивчати інформатику. Взагалі діти починають вивчати інформатику з 1 класу. У наявності підручники та робочі зошити за новою програмою. Зошитами з інформатики діти користуються з 1 по 6 клас.

Програмне забезпечення
  • Microsoft office
  • Windows
Навчально-наукове забезпечення:
  • Inkscape
  • Microsoft office
  • Gimp
  • Gcompris
  • З 2016 року школа впроваджує використання ІКТ в Міжнародному проекті ["Міксіке в Україні"], більше 300 учнів школи змагаються з учнями інших навчальних закладів в усному рахунку.
  • Учні школи активно приймають участь у Всеукраїнських районних учнівських олімпіадах з інформатики та займають призові місця.

Методичні рекомендації

Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасною школою за таких умов як: велике зростання інформаційних потоків; неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних; робота школи на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації; вимоги вищестоящих організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді. проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи Потрібно звернути увагу на програмне наповнення класів, підвищення інформаційної кваліфікації вчителів навчального закладу. ТБуло б дуже чудово : Провести моніторинг навчального закладу за такими критеріями: завантаженість комп’ютерних аудиторій, готовність педагогічних кадрів у галузі інформаційних технологій, використання можливостей корпоративної мережі в навчальному процесу та управлінській діяльності. Запровадити інформаційні технології. Підготувати педагогічні кадри. Проводити моніторинг роботи інформаційно-освітнього середовища. Швидко та якісно виправляти недоліки роботи інформаційно-освітнього середовища. модернізація ІТ інфраструктури Необхідно забезпечити школу більш якісними провайдерами - необхідна швидкість Інтернету 1Гбіт/с. Необхідно докупити комп'ютери, так як кількість комп'ютерів, яка є в школі на даний час недостатня на таку велику кількість учнів в школі. Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів сучасними курсами, тренінгами, семінарами по роботі не лише зі стандартними програмами, а й розширити їх можливості. формування ІК- компетентності вчителів, вихователів освітньої установи

Семінар (тренінг)

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Cуспільство, яке дбає про своє майбутнє, має усвідомити колосальні можливості ІКТ і навчитися грамотно застосовувати їх. Насамперед в освіті. Основним завданням впровадження ІКТ у навчально-виховний процес є підвищення зацікавленості учнів навчанням, зростання результативності і якості навчальних досягнень учнів, розвиток їх пізнавальних інтересів, підготовка покоління, спроможного активно включатися в якісно новий етап розвитку сучасного суспільства, пов’язаний з інформатизацією.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Т.jpg

Т.jpg Висновки: Існуючий рівень використання ІКТ на уроці потребує оптимізації як з боку удосконалення існуючих форм і методів роботи, так і пошуку принципово нових підходів до місця цифрових технологій на уроці. Необхідні моніторингові дослідження впливу технічних засобів навчання на учнів і створення деталізованих санітарних норм їх використання на уроці, в залежності від типу обладнання. Час використання ІКТ на уроці повинен лімітуватися необхідністю роботи з обладнанням, а не бажанням вчителя урізноманітнити матеріал уроку. Характер дидактичних ІКТ-метеріалів на уроці потрібно змінювати: від ілюстративності до завдань прикладного значення. При цьому вони повинні бути різноманітними і орієнтованими саме на роботу в класі. Підвищення рівня ІКТ-компетентності – одне з пріоритетних завдань у плані росту професійної майстерності вчителя на курсах підвищення кваліфікації і його самоосвіти. При розробці навчальних матеріалів більше орієнтуватись на програмне забезпечення, що вільно поширюється. Навчальні матеріали повинні надавати дитині можливість розв’язувати завдання зручним і природним для неї засобом Модернізація післядипломної педагогічної освіти сьогодні пов’язується саме із запровадженням різних видів мережевих систем, які дають змогу об’єднувати інформаційні ресурси, створювати освітній простір, що сприяє розвитку конкурентоспроможності педагогічних працівників. Використання ІКТ у роботі педагога дає можливість: •самоосвіти педагога, підвищення його професійного рівня; •отримувати найсучаснішу інформацію по темі, оновлювати навчальний та дидактичний матеріал; •мати доступ до методичної бази розробок; •спілкуватися з колегами на різних форумах; •публікувати свої матеріали та брати участь в обговоренні опублікованих матеріалів; •брати участь в професійних конкурсах; •обмінюватися досвідом з колегами з інших регіонів і країн










Результати

Анкетування для вчителів, яке визначає їх ІК-компетентність

Серед вчителів СЗШ №128 було проведено анкетування на тему «ІКТ-компетентність вчителя».

Анкета

Аналіз результатів


Сайт СЗШ =

Сайт СЗШ №128

= Фотозвіт

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
F.jpg
Comp.jpg
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено