ЗОШ І-ІІІ ст. № 175 (Шевченківський район)
Зміст
1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
Загальноосвітня школа I-III ступенів № 175 ім. Валерія Марченка Шевченківського району м. Києва є закладом освіти, що здійснює навчання за загальнообов’язковою програмою. Вже третій рік заклад функціонує в режимі реалізації програми дослідно-експериментальної діяльності регіонального рівня «Модель мережевої профілізації старшої школи в умовах інноваційного розвитку сучасної освіти». Також продовжується робота над науково-методичною темою «Вдосконалення навчально-виховного процесу, пошук шляхів підвищення ефективності та якості уроку, оволодіння інтерактивними педагогічними технологіями та їх упровадження в навчання та виховання, формування в учнів національної свідомості». В школі активно впроваджується використання ІКТ. Створюються умови для організації навчання та використання новітніх технологій. Для всіх вчителів активно проводяться майстер-класи та індивідуальні консультації вчителем інформатики.
1.1 Загальноосвітня школа I-III ступенів № 175 ім. Валерія Марченка має три ступені освіти:
- 1-4 класи - початкова школа (11 класів)
- 5-9 класи - середня школа (12 класів)
- 10-11 класи - старша школа (4 класи)
Педагогічний колектив якнайкраще та найдоступніше старається застосовувати ІКТ на уроках, семінарах, секціях, гуртках, концертах, нарадах, батьківських зборах, проектах і т.д.
В школі функціонують такі гуртки і секції для навчання і виховання: Гуртки: Домогосподарство та кулінарія, клуб французької мови, клуб фізики, юний екскурсовод, школа польської мови та культури, школа журналістики, клуб англійської мови. Секції: спортивний туризм, баскетбол, волейбол, спортивна аеробіка.
1.2 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення: -3 комп’ютерні класи; -2 smart-дошки, 2 інтерактивні дошки; - 12 навісних плазм з USB-підключенням.
Оснащення комп’ютерами Для управління: директор (1), заступники навчально-виховної роботи (2), заступник з виховної роботи(1), секретар (1), кабінет психолога (1), бібліотека (1) Для навчання: 3 комп’ютерні класи (по 15шт.), початкова школа (11 шт.)
Програмне забезпечення:
- Microsoft office
- Windows
- Сходинки до інформатики
Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сайтом школи, який реалізує освітню політику школи Сайт школи
1 вчитель інформатики підтримує ІТ інфраструктуру школи і забезпечує використання ІКТ в навчально-виховному процесі. Не дивлячись на те, що школа має гарну інфраструктуру, у 10-11 класах учні починають поглиблено вивчати інформатику. Взагалі діти починають вивчати інформатику з 1 класу. У наявності підручники та робочі зошити за новою програмою. Зошитами з інформатики діти користуються з 1 по 6 клас. Як початкова, так і старша та середня школи забезпеченні підручниками "Інформатика". В початковій наявні зошити з друкованою основою. Кожен вчитель має змогу вести сторінку свого класу, додавати туди фото та відеоматеріали, цікаві статті та інформацію яка пов’язана з життям класу. Наприклад, тут ви можете подивитися звіт вчителя про роботу в 1 семестрі по проекту класу.
Семінар (тренінг) для вчителів (вихователів) з використання ІКТ в освіті або виступ на педраді щодо можливостей онлайн навчання.
У лютому 2017 року в школі №175 було проведено майстер-клас для вчителів "Використання ІКТ в освіті" студенткою-практиканткою Мартиненко Іриною та вчителем інформатики Хилько С.О.
Під час майстер-класу Мартиненко І.В. та Хилько С.О. показали власні наробки та шляхи використання їх у навчанні (наприклад, сервіс створення хмаринок слів). Після цього кожен учасник майстер-класу отримав папку з інструкціями, і вже в комп'ютерному кабінеті самостійно зміг створити свої перші роботи. Під час виконання "самостійної роботи" стало зрозуміло, що вчителі зацікавилися можливостями електронного середовища і із задоволенням та натхненням вже самостійно стали відкривати для себе нові можливості цього середовища.
Результати
Серед вчителів ЗОШ №175 було проведено анкетування на тему «ІКТ-компетентність вчителя».
Методичні рекомендації
- проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи
Інформаційне середовище має відповідати запитам сучасного суспільства, варто також звернути увагу на програмне наповнення класів, підвищення інформаційної кваліфікації вчителів теж лежить на плечах навчальної установи. Тому до проектування потрібно ставитись відповідально та раціонально,а саме : 1. Провести моніторинг навчального закладу за такими критеріями: завантаженість комп’ютерних аудиторій,готовність педагогічних кадрів у галузі інформаційних технологій, використання можливостей корпоративної мережі в навчальному процесу та управлінській діяльності. 2. Запровадити інформаційні технології 3. Підготувати педагогічні кадри 4. Проводити моніторинг роботи інформаційно-освітнього середовища 5. Швидко та якісно виправляти недоліки роботи інформаційно-освітнього середовища.
- модернізація ІТ інфраструктури
1. Необхідно забезпечити школу більш якісними провайдерами - необхідна швидкість Інтернету 1Гбіт/с. 2. Необхідно докупити комп'ютери, так як кількість компютерів, яка є в школі на даний час недостатня. 3. Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів сучасними курсами, тренінгами, семінарами по роботі не лише зі стандартними програмами, а й розширити їх можливості.
- формування ІК- компетентності вчителів, вихователів освітньої установи