П’ятигірська ЗОШ І-ІІІ ст. (Київська обл., с. П’ятигори)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

  1. ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[<Анкета>https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3cQhRMkTvWNln2-OkvJQIp2HTM9aldjcSEYH4bF4JX44Nlg/viewform]]
П’ятигірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Рік заснування 1904 рік.
Засновником навчального закладу є Тетіївська районна рада, якою делеговано Тетіївській райдержадміністрації в особі відділу освіти функції управління закладом та здійснення контролю за додержанням у ньому державного стандарту шкільної освіти. Відділ освіти Тетіївської райдержадміністрації здійснює фінансування закладу освіти, його матеріально-технічне забезпечення.
У навчальному закладі визначена українська мова навчання.
Навчально-виховний процес здійснюється за суспільно-гуманітарним профілем.
•Загальна кількість учнів – 189
•Загальна кількість класів – 11
Юридична адреса школи: 09841 Київська область, Тетіївський район, с. П’ятигори вул. Київська,40
E-mail : pyatigrska_zosh@ukr.net
Головною метою навчального закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, на допрофільну та профільну підготовку на ІІ та ІІІ ступенях навчання.
ДЕВІЗ: "Наше заповітне бажання – передати дітям ту життєву мудрість, яку називають уміння жити".
МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА ШКОЛИ: "Формування здоров’язбережувальних технологій в навчально-виховному процесі"
ОСВІТНІ ЦІЛІ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ:
•забезпечувати зміст освіти, що відповідає державному стандарту з усіх навчальних предметів та задовольняє потреби здібних та обдарованих дітей, базується на сучасних інформаційно-комунікаційних технологіях;
•формувати і розвивати соціально активну, гуманістично спрямовану особистість зі свідомою громадянською позицією, готовою до професійного самовизначення, відповідальним ставленням до власного здоров’я як до найвищої цінності.
З 2013 року школа бере участь у Всеукраїнському етапі математичного конкурсу "Кенгуру"
ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД:
В школі працює 24 педагогів, з них:
•9 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію;
•7 вчителів - першу;
•6 вчителів – другу;
•2 вчителів - спеціаліст.
Педагогічні звання:
•«Старший вчитель» – 1 вчитель;
•«Вчитель–методист» – 2 вчителі;
•9 учителів школи нагороджені грамотами Головного управління освіти і науки КОДА, Департаменту освіти і науки КОДА;
•8 учителів нагороджені грамотами відділу освіти Тетіївської РДА;
•2 – занесені до Книги пошани працівників освіти Тетіївського району.

Колектив

З 2004 року працює Музей освіти













Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

Директор школи – Єншина Наталія Володимирівна

КРЕДО: «Освіта – найважливіше із земних благ, якщо вона найвищої якості. Інакше вона абсолютно марна».
З 2014 року школа починає впроваджувати використання ІКТ та медіа-освітніх технологій у навчально-виховному процесі, а також досліджувати їх вплив.
У 2015 році школа брала участь у районному експерименті «Шляхи становлення інноваційної особистості», який проводився у місті Тетієві.
У 2016 році діти 3 класу спробували свої сили в Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер». Змагання проводились у віковій групі «Бобреняточко».

Бобреняточко.png
Інформ.jpg

Заступник директора з навчально-виховної роботи – Худобенко Інна Володимирівна є учителем української мови і літератури та етики.
"Інновації з використанням ІКТ" – це внесення нових методологій і стандартів у процес. Урок без ІКТ – це урок учорашнього дня».
У відповідності з вимогами Державного стандарту початкової загальної освіти, школа працює за навчальною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів 2-4 класів «Інформатика». Використовуються підручники М. М. Корнієнко, С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька.
П’ятигірська ЗОШ взяла участь у II турі Всеукраїнської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій. Щороку серед учнів загальноосвітніх закладів Тетіївського району проходять олімпіади з веб-дизайну, комп’ютерної графіки та комп’ютерної анімації.

Підручники.png
Інформ2.png



Заступник директора з виховної роботи – Рудніцька Людмила Євгеніївна читає математику та інформатику у старших класах. Людмила Євгенівна розповіла про роль мультимедійних презентацій та відеоматеріалів на уроках в початковій школі. Познайомила з організацією методичної роботи вчителів початкових класів.

Творча група.png

21 жовтня на базі П’ятигірської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання творчої групи. На засіданні присутні методисти районного методичного кабінету Лях О.М., Шляхтиченко Т.Д.
Члени творчої групи відвідали захист дослідницько-експериментальної роботи з природознавства «Юний дослідник» у напрямку «Охорона здоров’я». Роботу презентувала учениця 4 класу Сухацька Вікторія під керівництвом вчителя-методиста Суткової О.В. Тема дослідницько-експериментальної роботи «Вплив зубної пасти на стан зубів».


Юний дослідник.jpg


Робота над проектом – це практика особистісно орієнтованого навчання в процесі конкретної самостійної праці учня, на основі його вільного вибору, з урахуванням його інтересів. У ході роботи ефективними виявились такі форми і методи:
•хвилинки-тренінги, де діти набувають знань, умінь та навичок пошукової роботи;
•самостійні пошукові дії та виконання завдань.<br /

Урок історії в 10 класі «Київська держава за часів Ярославичів»


Урок географії в 9 класі «Територіальний поділ України»


Гурток.png

Початкова.png

Учителі залучають проектор, комп’ютери у програми свят, заходів, конкурсів та вікторин. Така робота проводиться в атмосфері доброзичливості і взаємної підтримки, що дозволяє не тільки отримати нові знання, але й розвиває пізнавальну діяльність дітей.


Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення
В школі працює кабінет інформатики, в яких функціонують сучасні комп'ютери зі сканерами та принтерами. Також, комп’ютери оснащені у кабінетах: •директора (1);
•заступників (2);
•секретаря (1);
•бібліотеки (1)
У школі є проектор і телевізор для для використання в навчально–виховному процесі.

Дирекція.jpg

Бібліотека.jpg

Програмне забезпечення
Інформаційне забезпечення

Програмне забезпечення2.png
Інформаційне забезпечення.png
Навчальне забезпечення.png

Анкетування вчителів з метою визначення ІТ-компетентності

Для отримання достовірних даних про готовність до використання ІКТ в професійній діяльності вчителів підготовлено анкету "Стан впровадження ІКТ у П'ятигірській ЗОШ"


Аналіз результатів анкетування. Підсумки



  1. ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ Анкета https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3cQhRMkTvWNln2-OkvJQIp2HTM9aldjcSEYH4bF4JX44Nlg/viewform

Сайт П’ятигірської ЗOШ школа І-ІІІ ступенів. Google-календар для керівника



Проведення семінару для вчителів про можливості та перспективи online навчання. Фотозвіт

21.02. відбувся виступ на тему «7 найкращих сервісів для навчання онлайн». На засіданні присутні: директор школи, заступники директора, психолог, педагог-організатор та керівники методичних об’єднань.
У презентації висвітлено необхідність використання онлайн-освіти, яка непомітно стає доступною реальністю для практично будь-якого інтернет-користувача. Те, що ще кілька років тому було швидше фетишем і теоретичною можливістю, сьогодні є повноцінним, якісним і часто безкоштовним інструментом.

Сем1.jpg
Сем2.jpg
Сем3.jpg

Сем4.jpg

Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ-інфраструктура школи

Створення інформаційного простору загальноосвітнього навчального закладу відповідає за успіх впровадження інформаційних технологій в освіту на всіх її рівнях і дає змогу на рівні школи перевести управлінську, фінансову, навчально-виховну діяльність школи на комп’ютерні програми для стандартизації всієї інформації.
Сучасні школи застосовують сучасні інформаційні технології у навчанні дітей для:
1) уміння адаптуватися в різних життєвих ситуаціях;
2) набуття системи необхідних предметних знань для вирішення практичних завдань;
3) володіння навичками подолання стереотипів мислення;
4) розвитку здібностей до адаптації в інформаційному середовищі;
5) навчання бути конкурентно-спроможною особистістю;
6) уміння працювати з інформацією;
7) навчання бути комунікабельними в різних соціальних групах;
8) самостійного працювати над розвитком власного інтелекту та культури.
Рекомендації:
1) приєднатись до служби Microsoft Live@edu для отримання у своє розпорядження потужної платформи, що має засоби контролю, забезпечує вищий рівень безпеки, а також надає інші потужні функції, необхідні для загальноосвітніх навчальних закладів;
2) практикувати програми і технології для підвищення продуктивності праці, підтримки навчального процесу і створення навчального вмісту: пошукова система, програми для роботи з поштою (Spamihilator, Foxmail), програма для синхронізації вмісту (PowerFolder, PureSync), програми для створення мультимедійного вмісту (Sparcol VideoScribe, GoAnimate);
3) опрацювати сайт навчального курсу shkola.org.ua, який розглядає онлайнове навчання – мультимедійні уроки з покроковими інструкціями.
Основним недоліком використання комп‘ютерних технологій є зменшення безпосереднього спілкування учня з вчителем та з колективом, значні матеріальні затрати на комп‘ютеризацію навчальних закладів.