Лизун
Лизун, -на, м. 1) Лижущій. 2) Подлиза, льстецъ. Стали мужики лизуни добриться до панів. Волч. у. 3) Миѳическое существо, въ образѣ большого звѣря, живущее въ лѣсахъ и пожирающее людей. Чуб. І. 193.
Сучасні словники
ЛИЗУ́Н, а́, ч., зневажл.
1. Той, хто любить лизатися (у 2 знач.).
2. перен. Те саме, що лизоблю́д. — Що ж то ти робиш? — Не бач? Не відчиняють гемонські панські лизуни. Не пускають по волі — увійдемо силою (Мирний, IV, 1955, 187); В повітрі заблищали шаблі і кулаки, почулася лайка..— Ах ти, панський лизуне! — Хлопська пико! (Тулуб, Людолови, II, 1957, 488).
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 4. — С. 484.
Інші значення
-Засіб для чищення клавіатури Останнім часом в інтернеті з’явився новий тренд – чистка електроніки за допомогою спеціальної слизу. Цей липкий інструмент рекламується як відмінний засіб для видалення пилу і бруду з клавіатур, модемів та ін Звичайно, відразу ж знайшлися умільці, готові поділитися власним рецептом виготовлення такого «лизуна». Тим не менш, не всі вони ефективні, а деякі навіть можуть заподіяти шкоду електроніці Спосіб приготування чистячої слизу («лизуна»)
Інгредієнти:
1 ½ склянки теплої води; ¼ Склянки бури (тетраборату натрію, известент також як “borax”) для прання; 140 г клею ПВА; Харчовий барвник (за бажанням). Інструкція:
- В 1 склянку теплої води додайте буру і помішуйте до її повного розчинення;
- Окремо змішайте решту ½ склянки води, клей і кілька крапель харчового барвника;
- Додайте в отриману суміш воду з бурою і перемішувати до отримання однорідної маси;
- Розминайте масу протягом декількох хвилин, поки матеріал не стане нагадувати пластилін;
- Якщо маса липне до рук, або з неї неможливо сформувати кульку, додайте ще кілька столових ложок бури. Ні в якому разі не використовуйте очищувальну слиз, якщо її можна скачати в кульку
Лизун- мультиплікаційний персонаж, смішний привид. Герой мультсеріалу "Мисливці на привидів" Про мультсеріалі: Мультфільм про те як команда експертів у складі чотирьох докторів і вчених організували в покинутій пожежної частини фірму по боротьба з привидами. Разом зі сміливою секретаркою Жанін і смішним привидом Лизун вони оберігають Нью-Йорк від нападів привидів, раз у раз виникають в різних куточках великого міста.
Лизун- желеподібна іграшка для дітей віком від 4 до 18 років. Виготовляється як у домашніх умовах так і у масовому виробництві. Історія такої незвичайної іграшки, як лизун, почалася в США в 1976 році. З тих пір вона не втрачає популярності і відома у всьому світі. У нашій країні повальне захоплення Лизун почалося в середині 90-х років, що неабияк дратувало дорослих, адже від подібних ігор з желеподібний «вихованцем» на стінах нерідко залишалися складні плями Така іграшка дуже швидко псується - на неї впливають перепади температури, сухість і вологість повітря, пил і сміття. Але якщо знати, як доглядати за Лизун, можна продовжити їхнє життя на дуже довгий час
Як робити? На жаль, зараз не скрізь можна купити таку чудову іграшку. Але вихід є: дізнайтеся, як робити домашнього Лизуна. Найпростіший рецепт його виготовлення містить в складі клей ПВА, воду, барвник і розчин бури. Щоб зробити Лизуна, беремо ємність, в якій будемо змішувати інгредієнти. Для початку виливаємо в неї клей і додаємо барвник, розчинений у склянці води.Ретельно перемішуємо до отримання потрібного кольору. Потім вливаємо поступово кілька флаконів розчину бури, поки суміш не придбає необхідну щільність і еластичність. Тепер її можна перекласти в пакет і трохи пом'яти.Готову іграшку потрібно викласти на аркуш паперу і дати їй трохи полежати.
Як зробити Лизуна без ПВА? Для цього можна, наприклад, використовувати желатин і пластилін. З желатину необхідно зробити желе за звичайною інструкції на пачці, а потім додати до нього розчинений у воді на повільному вогні пластилін. Суміш потрібно вимішати, а потім дати постояти. Такий лизун буде недовговічний, але зате зробити його дуже просто.
Ілюстрації