Брусниця

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 01:24, 25 листопада 2015; Vostreliuk.uk14 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Брусниця, -ці, ж. Раст. Vaccinium Vitis Jdaea L. ЗЮЗО. I. 140.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

БРУСНИ́ЦЯ, і, жін. 1. бот. (Vaccinium vitis-idaea, L.). Напівкущова вічнозелена рослина. 2. збірн. Ягоди цієї рослини. Був початок серпня; в тайзі достигали кедрові горіхи і визрівала червона брусниця (Олесь Донченко, III, 1956, 52). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 242.

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник

брусни́ця (зменшене — брусни́чка) — напівкущова лісова вічнозе­лена рослина, а також ягоди цієї рослини; росте в Поліссі, Карпа­тах, у хвойних лісах Лісостепу України; використовується у на­родній медицині. Так запишалася густа брусниця, Що в ній заплу­тавсь навіть сонця слід (О. Ющен­ко).

Іноземні словники

Переклад на англійської: lingonberry (noun ) x140px

==Медіа==

https://www.youtube.com/watch?v=oVQi9Rp1qwg

https://www.youtube.com/watch?v=6QT2a_rPLac

Цікаві факти

Брусниця - корисні властивості, рецепти

Брусниця - це невеликий за розміром ягідний і вічнозелений чагарник, що росте переважно в північних широтах. Стебла цієї рослини мають пряму і гіллясту форму, а його кореневище розташовується в землі горизонтально. Листя брусниці не опадають. Зовні вони пофарбовані в темно -зелений колір, а їх внутрішня сторона світло- зеленого відтінку з бурими крапками. Брусниця, корисні властивості якої відомі всьому світу, є як прекрасним ласощами, так і цілющим рослиною. Лікувальна сила цієї ягоди обумовлюється речовинами, що входять до її складу: вітамінами, органічними кислотами, ефірними маслами і т.д. Не дарма наші предки називали її ягодою безсмертя і складали про неї легенди.

Цвітіння брусниці відбувається в травні-червні. У цей період часу на гілках рослини з'являються блідо -рожеві квіти. Плоди з'являються трохи пізніше в серпні- вересні, вони мають кулясту форму і яскраво -червоний колір. На смак вони кисло -солодкі з гірким присмаком. Збирають їх неодноразово, у міру дозрівання.


Листя брусниці: корисні властивості У медицині і в косметології знаходять застосування не тільки ягоди брусниці, а й листя цієї чагарнику, оскільки в них містяться дубильні сполуки, органічні кислоти, вітаміни, флавоноїди, антиоксиданти, а також таніни - в'язкі речовини. Завдяки компонентам, присутнім в листках, вони надають бактерицидну і протизапальну дію на організм людини.

Настій, приготований з листя цієї чагарнику, використовується, як ефективний дезінфікуючий, сечогінний і жовчогінний засіб. Більш того, листя брусниці застосовуються для комплексного лікування. Вони ефективні при лікуванні набряків, пієлонефриту, простатиту, гастриту, бронхіту, пневмонії, захворювань суглобів, порожнини рота і т.д. В якості додаткового лікування листя цієї вічнозеленого чагарнику (як і березовий гриб чага) використовуються навіть при онкологічних захворюваннях. Більше читайте тут: [1]

Ілюстрації

style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center" |- valign="top" |style="width:20%; padding-top:1em;"| Брусниця2.jpg |style="width:20%; padding-top:1em;"| Брусниця3.jpg


Матеріал з Вікіпедії

Материал из Википедии