П’ять

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 22:10, 24 листопада 2015; Марченко (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

П’ять, -тьо́х, числ. Пять.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

П'ЯТЬ, ти і тьох, числ. кільк. 1. Назва числа 5 та його цифрового позначення. Виявляється, що проста цифра п'ять тюремною мовою означала: сьогодні п'ятьох узяли на розстріл (Юрій Збанацький, Єдина, 1959, 98); // кого, чого. Кількість із 5 одиниць. На й моїх п'ять грошей до складки, щоб було десять (Номис, 1864, № 6436); — Не гавкав ти, Рябко! За те ж ми, бач, в науку, Із ласки, з милості панів, Вліпили сотеньок із п'ять тобі київ (Гулак-Артемовський, Байки.., 1958, 54); Гордій Раденко п'ятьох років зоставсь од батька (Борис Грінченко, II, 1963, 10); В нову хату привів [Данило] молоду дружину, чорнооку Наталку, і викохали вони п'ять синів, як п'ять орлів (Михайло Стельмах, I, 1962, 367).. ♦ Без п'яти хвилин — майже. — Ти, Марі, не знаєш, у кого ми живемо. Та він же без п'яти хвилин більшовик (Андрій Головко, II, 1957, 484); Затвердити, як свої п'ять пальців див. затвердити; Знати, як свої (своїх) п'ять пальців див. знати; Ні в п'ять ні в дев'ять (в десять) — розгублено, в нерішучості. Доктор стояв, як то кажуть, ні в п'ять ні в дев'ять (Іван Франко, II, 1950, 337); Пани регочуться, мужики поставали, ні в п'ять ні в десять. Вони поспускали голови і не знають, що діяти (Василь Стефаник, I, 1949, 168). 2. у знач. ім. Те саме, що п'ятірка 2. Одержати на іспиті п'ять. 3. у знач. ім., фам. Рука людини (при рукостисканні). — Ну, давай п'ять, — Шумаков потиснув йому руку (Сава Голованівський, Тополя.., 1965, 406).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, 1977. — Стор. 424.

«Словники України on-line»

п'ять – числівник кількісний відмінок

називний	 п'ять
родовий	 п'яти́, п'ятьо́х
давальний	 п'яти́, п'ятьо́м
знахідний	 п'ять, п'ятьо́х
орудний	 п'ятьма́, п'ятьома́
місцевий	 на/у п'яти́, п'ятьо́х

РУпедия Этимологический русскоязычный словарь

Число, цифра и количество 5 пяти, пятью (не смешивать с пятью!), числит. колич. Число 5; цифра 5. Пять на два не делится. Вместо пяти по ошибке набрано три. || Количество 5. Пять раз был в театре. Вместе с пятью товарищами.

Іноземні словники

українська-англійська Словник

п'ять англійська переклад та визначення "п'ять", українська-англійська Словник онлайн Переклад на англійська: five

(Cardinal number  )  (verb, noun, adjv, detr   )  [] 

Administratorus five (5) Administratorus The cardinal number occurring after four and before six, represented in Roman numerals as V, in Arabic numerals as 5. Administratorus The fifth natural number (5). Administratorus five (5) Інші значення: five

Словари и энциклопедии на Академике

п'ять -ти́ і -тьо́х, числ. кільк. 1) Назва числа 5 та його цифрового позначення. || кого, чого. Кількість із 5 одиниць. •• Без п'яти́ хвили́н перен. — майже. 2) у знач. ім. Те саме, що п'ятірка 2). 3) у знач. ім., фам. Рука людини (при рукостисканні).

Ілюстрації

П'ять.jpg П'ять1.jpg П'ять2.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=FYNxdjLG0ik