Рогіз
Рогіз, -го́зу, м. Болотное растеніе, Typha angustifolia. ЗЮЗО. І. 140. Котл. Ен. III. 64. О. 1862. І. 55. Покинь сани, візьми віз, та й поїдем по рогіз. Ном. № 546.
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках
РОГІ́З, го́зу, ч.: РОГО́ЗА, и́, ж. Багаторічна трав’яниста рослина родини рогозових. □ рогозо́вий, рогозяний.
Рогі́з, -го́зу, ч. Багаторічна трав’яниста рослина родини рогозових; листя використовується для виготовлення мотузків, плетених виробів, паперу і т. ін., а кореневище – як цінний корм для деяких тварин.
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Синоніми
Рогоза, чакан
З історії рогозоплетіння
Цей вид плетіння – одне з традиційних ремесел у багатьох областях України. Особливо воно поширене там, де є великі зарості рогозу по заплавах річок Дніпра, Дністра, Бугу, Псла, Ворскли, Удаю та інших. Особливо такі зарості знаходяться у Полтавській, Одеській та Херсонській областях. Рогіз росте практично повсюди, по берегах заболочених водойм, меліоративних каналів, промислових відстійників та інших очисних споруд. Рогозоплетіння – виготовлення господарсько-побутових та художніх виробів з рогозу. Рогіз на Україні здавна використовували для плетіння господарських кошиків, жіночих сумок, туфель, брилів, килимків, як матеріал для утеплення тощо. Для виготовлення цих виробів використовують листки і серцевину рогозу.