Квасолина

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 22:01, 7 грудня 2014; Марченко (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Квасолина, -ни, ж. Одно зерно фасоли.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

КВАСОЛИ́НА, и, жін. Зернина квасолі (у 2 знач.). Шкарубкими пальцями Уляна вилущила дві квасолини (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 454); * Образно. Зайченя кумедно ворушить рухливою квасолиною носа (Михайло Стельмах, Правда.., 1961, 34); * У порівняннях. Дві сльози, наче дві квасолини, викотилися з її очей (Панас Мирний, III, 1954, 246).

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Словари и энциклопедии на Академике

квасолина -и, ж. Зернина квасолі (у 2 знач.).

Словари и энциклопедии на Академике

квасоли́на іменник жіночого роду

Ілюстрації

Smayl 46549725 orig .jpeg Fasolina.jpg 9Mg3myziI.jpg Big 2223332392816343426.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=H6euUmuoNW0

Цікаві факти

Цікаві факти про квасолю

В давнину на Русі стручки квасолі називали Царгородського бобами, а пізніше перейменували в боби турецькі. Наші бабусі познайомилися про овочевий квасолею завдяки болгарським консервам.

Серед численних форм стручкової квасолі, від прямої до круто зігнутої, у нас найбільш популярна мечоподібного. У тому, що квасоля поживна, нікого не треба переконувати. Але і її дієтичні властивості також вражають. Це відноситься до овочевої, стручкової квасолі. В її ніжних стулках знаходиться практично всі мінеральні речовини, корисні для людини. Правда, калію і магнію в овочевій квасолі практично немає, але в зерновій — величезна кількість.


Стулки квасолі в якості продукту харчування використовується дуже рідко. У них містяться речовини, які подібно до інсуліну, знижують вміст цукру в крові. Тому в лікувальні збори для діабетиків включені і сушені стулки квасолі.

Крім того, ці бобові багаті рослинним білком. За амінокислотним складом вони поступаються лише м’ясу. Квасоля також багата вітамінами . У 100 грамах стручкової квасолі міститься 20 мг вітаміну С. Це вдвічі більше, ніж в абрикосах, персиках або сливах. Стручки багаті вітамінами В1 і В2, а також вітаміном РР. Всі ці вітаміни покращують стан шкіри і впливають на апетит.

Зернова квасоля різноманітна і різнобарвна. На поживні та дієтичні властивості колір впливу не має. У вареній квасолі всі корисні речовини зберігають свої властивості. Стручки вживають в їжу тільки у вареному і тушкованому вигляді . Обов’язково запам’ятайте, що сирі стручки їсти не можна! Сира квасоля шкідлива навіть домашнім вихованцям. При варінні всі небезпечні речовини нейтралізуються. Тому і супи, і паштети, і салати з додаванням вареної квасолі абсолютно безпечні.

Стручкова квасоля ніжна, її можна просто дрібно порізати, не протираючи через сито: додавати в овочевий суп, у відварному або припущені вигляді подавати як гарнір до м’ясних страв або як окрему страву. Особливо смачно заливати припущені і нарізані на часточки стручки яйцем, збитим із столовою ложкою молока, і готувати на пару. Більше читайте тут: [1]