Заїка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 20:17, 7 грудня 2014; Марченко (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Заїка, -ки, м. и ж. Заика. Бог дав чоловіка: і сопливый, і заїка. Нп. Аф. Ум. Заїчка. Ув. Заїчище.

Сучасні словники

"Словопедія"

ЗАЇ́КА, и, чол. і жін. Людина, яка заїкається. — А це чий віз?.. — М-м-мій в-в-віз, — підбіг заїка-посполит, низько вклоняючись архімандритові (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 125); Він трохи заїка. Коли спокійний, цього не помітно (Яків Баш, Надія, 1960, 58).

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=8YltVOzuMs0

Цікаві факти

В чому причина заїкання? Медики виділяють три основні причини заїкання. У 60% випадків логоневроз викликаний генетичними порушеннями або ураженнями нервової системи в результаті родової травми чи ускладнень після хвороб в ранньому дитинстві.

Близько 30% випадків заїкань виникають через сильний стрес, який пережила людина. І решта 10% – це переучені лівші, у яких в процесі «переучування» порушується правильна орієнтація півкуль головного мозку і, внаслідок цього вимова.

Якщо заїкання у людини виникло в якийсь момент, воно може нагадати про себе в наступний раз, коли людина раптом розхвилюється. Найчастіше це трапляється під час публічних виступів.

Як боротися із заїканням? Слід зрозуміти, що неможливо самостійно позбавитися від заїкання. На жаль, не допоможе ні аутотренінг, ні домашні вправи. Лікувати логоневроз може тільки лікар, а в деяких випадках, і не один.

Наприклад, психоневролог вивчає стан нервової системи людини і призначає лікування в залежності від цього. Мабуть, цього фахівця потрібно відвідати в першу чергу, якщо є проблема заїкання.

Лікувати заїкання можна також за допомогою психотерапії та гіпнозу. Ці методи використовує психотерапевт.

Як тримати свою мову під контролем в тій чи іншій ситуації, підкаже психолог.

Не останнім фахівцем у цій галузі є також логопед. Він навчить людину, яка страждає логоневрозом правильно дихати і володіти власним голосом.

Впливаючи на акупунктурні точки за допомогою фахівця-голкотерапевта, можна значно скоротити кількість випадків заїкання.

Також не зайвими будуть заняття ЛФК і сеанси масажу, особливо комірної зони.

Методики боротьби із заїканням У лікуванні заїкання є два основних підходи: навчити людину плавної мови і більш простому відношенню до своєї проблеми.

Комп’ютерні методики Такі методики сприяють синхронізації роботи мовного і слухового центрів мозку. Людині потрібно вимовляти слова в мікрофон. При цьому апарат відтворює її голос із затримкою. Чуючи, як і що вона говорить, людина намагається підлаштуватися під свою мову. Завдяки цій методиці, мова стає більш плавною. Ефективність таких комп’ютерних програм, а їх сьогодні розроблено кілька, близько 70%.

Традиційні методики В основному логопеди використовують для лікування заїкання традиційні методики – дихальні вправи. Їх потрібно виконувати регулярно протягом декількох місяців. До вправ по постановці правильного дихання слід додати також аутотренінг, читання скоромовок і віршів, тренування перед дзеркалом. Найефективнішою на сьогоднішній день вважається дихальна гімнастика Стрельникової О.М.

Нетрадиційні методики До таких слід віднести точковий масаж і голковколювання, а також гомеопатію. Але варто розуміти, що знадобиться кілька курсів для того, щоб повністю позбутися від заїкання за допомогою таких нетрадиційних методик.

Ліки Лікарські препарати для позбавлення від логоневрозу використовуються у складних випадках. Зазвичай це транквілізатори і психотропні медичні препарати. При цьому варто пам’ятати, що ці ліки мають безліч протипоказань і побічних дій, тому лікування слід проходити під контролем фахівця.


Read more: http://korusna.info/zdorovya/yak-pozbutysya-zayikannya.html#ixzz3KkXQZQT3