Вередливий
Вередливий, -а, -е. Капризный, прихотливый. Вередлива коза вовку користь. Ном. № 2630. Вередливе тілки воду варить. Ном. № 2727.
Зміст
- 1 Сучасні словники
- 1.1 Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
- 1.2 "Словопедія"
- 1.3 УКРЛІТ.ORG_Cловник
- 1.4 Український тлумачний словник
- 1.5 Орфографічний словник української мови
- 1.6 Словник синонімів української мови
- 1.7 СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO
- 1.8 «Словники України on-line»
- 2 Іноземні словники
- 3 Ілюстрації
- 4 Медіа
- 5 Цікаві факти
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ВЕРЕДЛИ́ВИЙ, а, е. Який капризує, вередує, постійно має примхи; якому важко догодити. Хазяїн був задирливий і вередливий (Марко Вовчок, I, 1955, 296); Парасці.. дуже не до вподоби була ота нічна сторожа коло вередливої пані (Іван Франко, VII, 1951, 8); Була собі вдовиця, і росла при ній дочка, вередлива та бридка (Наталя Забіла, Одна сім'я, 1950, 133); // Який виражає незадоволення, примхливість. Коли пиховитий старший вередливим жестом скинув кирею.., кобзарі знову заграли (Іван Ле, Хмельницький, I, 1957, 5); // Надто вибагливий, перебірливий. Природжене почування краси.. зробило Михалчевського щодо дівчат трохи вередливим (Нечуй-Левицький, II, 1956, 127). 2. перен. Мінливий, непостійний за своїми ознаками. По Дніпру біліють вередливі піскуваті мілини (Нечуй-Левицький, II, 1956, 384); Що ота громовиця у квітні Над безлистям — омана лиха: Будуть.. морози досвітні, А земля вередлива й суха (Терень Масенко, Сорок.., 1957, 319).
"Словопедія"
ВЕРЕДЛИВИЙ примхливий, вибагливий, перебірливий, жм. брикливий, вимисливий, забагливий, зап. капризний, сил. норовистий, з норовом; (- погоду) мінливий, непостійний.
УКРЛІТ.ORG_Cловник
ВЕРЕДЛИ́ВИЙ, а, е. Який капризує, вередує, постійно має примхи; якому важко догодити. Хазяїн був задирливий і вередливий (Вовчок, І, 1955, 296); Парасці.. дуже не до вподоби була ота нічна сторожа коло вередливої пані (Фр., VII, 1951, 8); Була собі вдовиця, і росла при ній дочка, вередлива та бридка (Забіла, Одна сім’я, 1950, 133); // Який виражає незадоволення, примхливість. Коли пиховитий старший вередливим жестом скинув кирею.., кобзарі знову заграли (Ле, Хмельницький, І, 1957, 5); // Надто вибагливий, перебірливий. Природжене почування краси.. зробило Михалчевського щодо дівчат трохи вередливим (Н.-Лев., II, 1956, 127).
2. перен. Мінливий, непостійний за своїми ознаками. По Дніпру біліють вередливі піскуваті мілини (Н.-Лев., II, 1956, 384); Що ота громовиця у квітні Над безлистям — омана лиха: Будуть.. морози досвітні, А земля вередлива й суха (Мас., Сорок.., 1957, 319).
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 327.
Вередливий, а, е. Капризный, прихотливый. Вередлива коза вовку користь. Ном. № 2630. Вередливе тілки воду варить. Ном. № 2727.
Український тлумачний словник
вередливий
-а, -е. 1) Який капризує, вередує, постійно має примхи; якому важко догодити. || Який виражає невдоволення, примхливість. || Надто вибагливий, перебірливий. 2) перен. Мінливий, непостійний за своїми ознаками.
Орфографічний словник української мови
вередли́вий прикметник
Словник синонімів української мови
примхливий I (якому властиві неспо-дівані, нічим не обґрунтовані бажання, свавільні вигадки, дивацтва; якому важко догодити), вибагливий, капризний, химерний, забагливий — Пор. вередливий II ▶ вередливий, вередливий, вибагливий
СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO
Вередливий, -а, -е. Капризный, прихотливый. Вередлива коза вовку користь. Ном. № 2630. Вередливе тілки воду варить.
«Словники України on-line»
вередли́вий – прикметник
відмінок однина множина чол. р. жін. р. сер. р. називний вередли́вий вередли́ва вередли́ве вередли́ві родовий вередли́вого вередли́вої вередли́вого вередли́вих давальний вередли́вому вередли́вій вередли́вому вередли́вим знахідний вередли́вий, вередли́вого вередли́ву вередли́ве вередли́ві, вередли́вих орудний вередли́вим вередли́вою вередли́вим вередли́вими місцевий на/у вередли́вому, вередли́вім на/у вередли́вій на/у вередли́вому, вередли́вім на/у вередли́вих
Іноземні словники
українська-англійська Словник
вередливий англійська Переклад на англійську: faint
slim
slender
frail
low
insolent
fussy
delicate
thin
squeamish
flimsy
weak
whimsically
crotchety
particular
edgy
bizarre
risky
shameless
scant
petulant
ЯНДЕКС словари
вередливий Прилагательное капризний; (о человеке, характере) привередливий
Французько-український словник
Слово: вередливий (Кількість букв: 10) Словник: французьки Переклади (44): effronté, hardi, impertinent, impudent, insolent, puant, téméraire, déchiffrable, lisible, chatouilleux, délicat, irritable, ombrageux, pointilleux, santé, scabreux, sensible, susceptible, bizarre, capricieux, chimérique, fantaisiste, fantasque, lunatique, luné, quinteux, velléitaire, atone, chétif, débile, faible, flasque, fragile, frêle, infirme, mou, veule, vulnérable, fluet, grêle, mièvre, dégoûté, difficile, exigeant
УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИЙ СЛОВНИК
вередливий — капризный
Ілюстрації
x140px |
Медіа
https://www.youtube.com/watch?v=ByPwGBXjF0Y
https://www.youtube.com/watch?v=it_3OzuKciM
Цікаві факти
Вередливість у дітей
Основні прояви вередливості у дошкільнят та дітей шкільного віку
Перше правило, яке повинні пам'ятати батьки : треба постаратися чітко зрозуміти причину дитячого гніву. Якщо малюк раптом побачив у вітрині іграшку і вищить, вимагаючи, щоб її негайно купили, - це, природно, необгрунтований каприз. Якщо дитина раптом вирішила сама зажадати зав'язати собі шнурки на черевиках, але мамі колись, вона поспішає, дитина починає наполягати: « Я сам»!, крики, сльози, сварка - тут провина лежить цілком на дорослому. Адже немає нічого поганого в тому, що дитина хоче стати самостійним, навчитися щось робити сам. Трохи терпіння - і конфлікту можна уникнути!
Друге правило. Якщо «сцена» тільки починається, потрібно постаратися відвернути дитину. Зображуйте здивування, говорите щось, головне, щоб крикун перемкнувся. Скажіть, наприклад: «Ой, подивися, який дивовижний птах прилетів до нас на балкон. А раптом вона чарівна? Підемо, спробуємо з нею познайомитися». Якщо дитина ще осудна, але із задоволенням включиться в гру і забуде про попередні проблеми.
Третє правило. Якщо не вдалося відвернути дитину, спробуйте на якийсь час залишити його в спокої, не звертати на нього уваги. Завзяті крикуни зазвичай дуже люблять поскандалити саме на публіку і досить швидко затихають, якщо їх ніхто не бачить.
Намагайтеся залишатися абсолютно спокійними - дитину обеззброює той факт, що ви серйозно не сприймаєте його чудасії, і що криком і істерикою він нічого не доб'ється. І не панікуйте, якщо хтось бачить істерику дитини і вашу нібито байдужість до неї. Адже вам важливіше не те, що про вас подумають сторонні люди, а ваші майбутні взаємини з дитиною.
У разі істерики говорите з дитиною тихо, спробуйте змочити і прикласти до лоба і скронь крикуна прохолодну ганчірочку. Заспокойте його ніжними словами.
Правило четверте. Психологи радять: виберіть правильну тактику поведінки і дотримуйтеся її, починаючи з перших капризів вашого немовляти. Таким чином, ви хоч трохи застрахуєтеся від неприємних сцен в майбутньому. Так або інакше, перші декілька років малюк проводить удома, і перші конфлікти відбуваються в сім'ї. Якщо малюкові вдається добитися свого за допомогою капризів, він прибігатиме до цього способу все частіше і частіше. Таким чином, неправильна реакція батьків на капризи дитини - найбільш часта причина, із-за якої вони повторюються.
Якщо дитина із самого початку звикне до спокійної, але твердої реакції на свої спалахи гніву, то він рідше прибігатиме до такого способу рішення своїх проблем, у тому числі і в громадських місцях.
Правило п'яте. Звертайте увагу на свій емоційний стан. Нервозність батьків швидко передається і дитині, тільки він, на відміну від дорослих, не уміє довго стримувати емоції, і йому найпростіше влаштувати сцену. Якщо дитина вже «завелася», не підтримуйте його: якщо ви хмуритеся - він стане зухвалим, ви підвищили голос - він закричав, ви лаєте його, а він - вже неосудний. Не створюйте таку ланцюгову реакцію. Спокійний тон або навіть мовчання куди действеннее.
Часто малюк капризує через нестачу уваги до нього дорослих. Навіть якщо батьки витрачають на дитину досить багато часу, діти все одно відчувають, що бувають ним в тягар, тому і стають вередливішими і вимогливішими. Намагайтеся регулярно викроювати час, щоб повністю присвятити себе дитині. Це зробить його упевненішим, і він швидше почне розуміти, що дорослим також потрібний особистий час.
Правило шосте. Ніколи не шантажуйте дітей. Не можна стверджувати: «Якщо ти зараз не замовкнеш, я тебе не любитиму»., чи: «Якщо мене доводитимеш, я помру». Таким чином, ви навчите говорити дитину неправду.
Правило сьоме. Коли дитина перестане капризувати, коли буря вщухне, обов'язково поговорите з дитиною ласкаво. Скажіть, що вас засмутила його поведінка. Запевніть дитину, що ви все одно його любите і переконані, що він намагатиметься поводитися добре. Подібна розмова потрібна, щоб у дитини не виникло стійкого відчуття провини, як це трапляється після бурхливих спалахів гніву. А маленькі діти не уміють управляти ні своїм обуренням, ні відчуттям провини. Тому, коли вже усе пройшло, не докоряйте, не погрожуйте - пам'ятаєте, що в якомусь сенсі дитина сама себе покарала.
Більше читайте тут: : [1]