Куртка
Ку́ртка, -ки, ж. Короткое мужское одѣяніе: родъ кафтана или родъ казакина съ тальею и узкимъ стоячимъ воротникомъ; возлѣ Львова — полотняная одежда только до пояса. Гол. Од. 17, 54, 44.
Зміст
Куртка -це...
Куртка - коротке верхнє виріб (одяг), наглухо застібається. Іноді протиставляється пальто, як довгополій зимової та / або демісезонного верхнього одягу, а також чоловічому піджаку і жіночому жакету, як верхньому одязі в холодну погоду. Сучасні куртки виготовляються з водовідштовхувальних тканин (шкіра, денім), а також хутра та штучного хутра. Часто куртки шиються з утепленій підкладкою. Іноді куртки забезпечуються блискавкою і капюшоном.
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
КУ́РТКА, и, жін. Короткий верхній одяг, що наглухо застібається. На дівчині червоніла, аж горіла, як жар, суконна куртка (Нечуй-Левицький, III, 1956, 389); Я була в зеленій стрілецькій куртці (Іван Франко, IV, 1950, 351);
Публічний електроний словник української мови
Не переодягшись, у високих, за коліна, мисливських чоботях, у жовтій шкіряній куртці, граф з’явився несподівано в залі серед танцюючих гостей (Донч., III, 1956, 16).
Історія
Існує безліч версій походження курток, проте коротка верхня теплий одяг здавна відома у різних народів. У північних народів вона відома з епохи мезоліту (Оленеостровский могильник). Курткою-Аляскою називають традиційний одяг ескімосів, з чого роблять висновок, що саме вони винайшли куртки. Традиційна верхня коротка одяг японців (хаорі або дзюдогі), а також російських (сіряк) часто класифікується як куртка.
Здавна носили куртки і в Європі. В епоху Середньовіччя в шкіряні куртки одягалися англійські і французькі лучники (коле і Котарді). В епоху Відродження куртка стала складовою частиною іспанського костюма. У XVII столітті їх носили мушкетери, а в XVIII столітті - гусари (доломан і ментик) і драгуни. Моду на носіння курток в вищих станах ввів в 1860 році італійський революціонер Гарібальді, причому куртка Гарібальді нерідко іменувалася блузою або сорочкою і була зроблена з червоного кашеміру.
У XX столітті отримали популярність такі формені куртки як ватяна куртка, френч, бушлат і афганка.
Етимологія
У західноєвропейських мовах куртку називають жакетом. У російській і польській (пол. Kurtka) мовах слово куртка або латинського, або перського походження (пор. Курта, перс. کرتا) і відомо з XVII століття. За іншою версією слово «куртка» утворено від німецького слова «kurz» - «короткий».
Опис
Куртки - вид одягу, призначеного для захисту від вітру, холоду і дощу. Куртки мають спільні характеристики з куртками-парками, але відрізняються від них довжиною, яка може варіювати від рівня значно нижче талії до середини стегна, але не нижче.
Куртки мають такі особливості:
- капюшон (іноді прихований в комірі куртки);
- повний розріз спереду, із застібкою-блискавкою, на кнопках або із застібкою «велкро», часто прикритий захисним клапаном;
- підкладку (яка може бути стеганой або підбитим утеплювачем, наприклад, синтепоном або пухом); сучасні зимові куртки забезпечені клімат-контролем.
- довгі рукави.
Крім того, куртки зазвичай мають хоча б одну з перерахованих нижче особливостей:
- шнурок або інші засоби затягування на талії і / або внизу вироби;
- манжети, щільно охоплюють зап'ястя, з еластичними чи іншими стягивающими елементами;
- комір;
- в зимових куртках має хутряну обробку,
- кишені.
Існує термін «аналогічні вироби» по відношенню до курток, який поширюється на предмети одягу, подібні за особливостями з курткою, за винятком капюшона або підкладки. Він також застосовується до одягу, визначеної як куртка, але має тільки частковий розріз і застібку спереду. Термін не поширюється на вироби без капюшона та підкладки.
Види курток
- Вітрівка
- Джінсовая куртка
- Куртка З флісу
- Пуховік
- Куртка-Парку
- Слінгокуртка
- Даффлкот
- Сафарі
- Дубленка
- шкіряний куртка
- Штормовка
- спортивна Куртка на підкладці і без
- Спортивний пуховик
- Лижная куртка
- Косуха
- Бомбер
- Мілітарі
- Кейп
- Куртка-Качалка
- Болеро
- Кімоно
- Куртка З пелериною
Застосування
Куртки є елементом робочої і форменого одягу (наприклад, поліцейських) часто з символікою підприємства, а також часто їх носять як атрибут субкультури (бомбер для скінхедів та косуха для байкерів)
Медіа
https://www.youtube.com/watch?v=sRKeWapfdLo
https://www.youtube.com/watch?v=5IEJSBiQ6ZE
https://www.youtube.com/watch?v=w1bHdCNYky0