Обговорення:Ялинонька

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 15:34, 30 листопада 2014; Настя Духовна (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

"Словопедія"

УКРЛІТ.ORG_Cловник

[ http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/66645-shhavydub.html СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO]

[ http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ «Словники України on-line»]

[ http://www.enciklopedy.ru/slovar_epitetov/yo_4/yolka_2.html Все словари: БОЛЬШАЯ КОЛЛЕКЦИЯ СЛОВАРЕЙ]

Іноземні словники

українська-англійська Словник

Ілюстрації

n0(1).jpg kak_vubrat_iskust_elk2.jpg http://typical.if.ua/wp-content/uploads/2014/10/ялинка.jpg reWalls.com-8689.jpg http://картинки.cc/img/4/7/3/Новый%20год,%20лес,%20снег,%20елка,%20огни,%201600x1200.jpg |}

Медіа

http://www.youtube.com/watch?v=c3VSQQM_AiA

http://www.youtube.com/watch?v=YeZiTM3A2v4

Цікаві факти

Заголовок Ялинкові прикраси

Наші пращури щиро вірили, що в кожному дереві живуть духи. Для того, щоб утихомирити духів, на гілках дерев вішали предмети, наприклад, яйця, які вважалися символом родючості, горіхи символізували незбагненність Божого промислу, або ж яблука. Прикрашали тільки вічнозелене дерево, так як думали, що воно здатне відлякувати різні негаразди і хвороби.

- Спочатку було прийнято в оселях вішати тільки гілки сосни або ж ялинки, а лише набагато пізніше вирішили, що, ціле дерево - оберіг надійніший.

- Перша новорічна ялинка була встановлена у французькій провінції Ельзас. Це було в 1600 році. Першу ялинку прикрасили трояндами, зробленими з паперу.

-В Німеччині з 1737 ялинку було прийнято наряджати мішурою і паперовими обрізками. Минуло 38 років і новорічну ялинку вже прикрашали картоплею, яка була або позолоченою, або посрібленою. До речі, в ті часи картопля в Європі була справжньою рідкістю.

- Ялинку стали прикрашати палаючими свічками з 1815 року. Більш звичні нам іграшки зі скла почали вішати в 1850 році. Хоча виготовлена перша скляна кулька на новорічну ялинку була в 16 столітті в Саксонії.

- На сьогоднішній день наймодніші іграшки на новорічній ялинці - кульки з склопластику, що не б'ються. У магазинах сьогодні полиці ломляться від кількості та різноманітності прикрас на ялинку. Тут є і матові кулі, і скляні. Кому не до вподоби - «засніжені» або ж «мармурові». Вибирайте на свій смак. Зовсім нещодавно почали продаватися прозорі фігурки і дзеркальні мозаїки.

- Багато людей обходяться без прикрас зовсім. Вони створюють так звану «тропічну ялинку»: її прикрашають ківі і мандаринами. Головне, правильно підібрати фрукти, щоб гілочка ялинки змогла без проблем впоратися з вагою фрукта. Пофантазуйте! Можна створити, наприклад, «комп'ютерну ялинку» і прикрасити підвішеними на нитці дисками, яскравим кабелем або мишками, які своє відпрацювали. Або ж ось варіант: «джентльменська ялинка»! А прикрасити її можна краватками або порожніми пачками з-під цигарок, а також бляшаними і банками з-під пива.

Підзаголовок Як з’явилась новорічна ялинка?

Одна з найпопулярніших легенд про новорічні ялинки розповідає: якось у морозний ясний святвечір ватажок німецької Реформації Мартін Лютер повертався додому. Дорога пролягала через густий ліс. Раптом чоловік побачив дивовижне видовище: крізь пухнасте віття однієї з ялинок просвічували зорі!.. Той зимовий пейзаж настільки запам’ятався Мартіну, що він поставив ялинку у себе вдома і прикріпив до неїсвічки. Яскраві вогні робили ялинку особливо прекрасною та загадковою, і нагадували чоловікові про зорі. А звідки взялася срібна мішура на Твоїй ялинці, знаєш? Ні? Тоді слухай ще одну легенду. Давним-давно жила на світі бідна, але дуже добра жінка. І мала вона багато дітей. Наближалося Різдво, тому жінка прикрасила ялинку. Різдвяна красуня вийшла скромною, лише кілька прикрас виблискували у вечірніх сутінках. Уночі, коли всі міцно спали, ялинку ще й обплели павуки. Та Христос, побачивши безмежну доброту серця бідної жінки, благословив ялинку, а густу павутину перетворив на сяюче срібло. Існує повір’я, що Діда Мороза першими вигадали гуни. Вони вірили у бога Йерлу, який першого дня нового року завжди спускався на землю. Цього дня гуни традиційно ставили ялинку. Ця традиція з 5000-літньою історією розповсюдилась по всій Європі. Саме з Баварії, де мешкали гуни, новорічна ялинка потрапила у домівки європейців. Згідно зі стародавнім французьким літописом, пеші святково вбрані ялинки з'явилися 1605 року в Ельзасі, Франція: «На Різдво в тутешніх будинках встановлюють ялинки, а на їх гілки вішають троянди з кольорового паперу, яблука, печиво, шматочки цукру і мішуру».Згодом традицію прикрашати ялинку перейняли німці, а пізніше й інші європейці. Та розкіш святкової ялинки на той час була доступною лише багатим дворянам і купцям. Першу скляну іграшку-кулю видули у ХVI ст. в Тюрінгії (Саксонія). Саме тут з’явилося і перше промислове виробництво іграшок. Традиція встановлювати різдвяні ялинки набула широкого вжитку відносно недавно — на початку ХIХ століття. Спочатку вічнозелені красуні з'являлися лише в імператорських палацах Франції, Німеччини, Англії, Норвегії, Данії і Росії. Загальнодоступною ялинка стала тільки в другій половині ХIХ ст. У Росії Новий рік стали відзначати згідно з указом Петра І з 1 січня 1700 року. До цього початок нового року відзначали 1 вересня.В указі Петра I йшлося: «Знатними і проїжджими вулицями, біля воріт і будинків, учинити деякі прикраси з древ і гілок соснових і ялинкових, чинити стрілянину з невеликих гармат і рушниць, пускати ракети і запалювати вогні.А людям убогим кожному хоча б по древу чи гілці на воротях поставити.» Це свято припало до вподоби російському народові.Ну, а вже в ХХ столітті ошатна ялинка була незмінним атрибутом зимових свят. Коли ж у 1918 році радянська влада заборонила ставити ялинки, дехто все одно святкував Різдво підпільно. Ялинка була забороненою аж до 1935 року, коли з'явилася ідея святкувати не Різдво, а Новий рік. А 1 січня стало вихідним тільки в 1949 році

Матеріал з Вікіпедії

Материал из Википедии