Білявка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Бориса Грінченка

Білявка, -ки, ж. Бѣлолицая, бѣлокурая, блондинка. Гол. II. 432. Ой не піду до білявки, не піду. Pauli. II. 189. Ум. Білявонька, білявочка.

Інші словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

БІЛЯ́ВКА, и, жін., розм. 1) Світловолоса чи білолиця жінка, дівчина; білявка. 2) рідко. Білість обличчя (супроти ластовиння, веснянок).
Це була ніби писана на полотні геніальною рукою художника синьоока білявка (Юрій Збанацький, Любов, 1957, 135).

Орфографічний словник української мови

Біля́вка іменник жіночого роду, істота

Словник українських рим

Рими до слова "білявка": смуглявка, безрукавка, п'явка, шулявка, вавка, давка

Практичний словник синонімів української мови С.Караванського

БІЛЯВКА, біловолоска, ясноволоса; (- личко) біла, бліда; пор. РУСА

Словник синонімів

БЛОНДИ́НКА, БІЛЯ́ВКА розм., БІЛЯ́НКА розм., поет., рідше. Ліля- блондинка, пишні локони падають на плечі (О. Корнійчук); Певно знала - не зустрітись більш, Не обнять тобі сестри, білянко... (М. Шеремет).

Словник антонімів

Білявка - чорнявка

Словник відмінків

Відмінок Однина Множина
Називний біля́вка біля́вки
Родовий біля́вки біля́вок
Давальний біля́вці біля́вкам
Знахідний біля́вку біля́вок
Орудний біля́вкою біля́вками
Місцевий на/у біля́вці на/у біля́вках
Кличний біля́вко біля́вки

Цікаві факти

1. Блондинки трохи агресивніше представниць прекрасної половини з іншим кольором волосся. Особливо швидко вони виходять із себе, коли мова йде про їхні особисті інтереси. Це відноситься не тільки до натуральних, а й до фарбованим блондинкам.

2. Число волосся блондинки складає 140-150 тисяч, а темноволосі люди мають приблизно на 50 000 менше.

3. Блондинкам складніше вийти заміж за багатого чоловіка, ніж брюнеткам. 62% дружин багатіїв – брюнетки, і всього лише 22% – блондинки.

4. Стикаючись обличчям до обличчя з блондинкою, чоловіки дурнішають: скорочується мозкова діяльність, знижується IQ і загальмовуються пізнавальні здібності.

5. Перші світловолосі дівчата з’явилися приблизно 10000 років тому в Північній Європі. Чоловіки в цих місцях вважалися дефіцитом, тому природа подарувала дівчатам світле волосся, щоб «заманювати самців».

6. Жарти про блондинок здатні вплинути на рівень IQ у дівчат зі світлим волоссям, і вони дійсно можуть стати трохи дурніші. Проте середній IQ блондинок дорівнює рівню інтелекту шатенок. Руді і брюнетки незначно відстають.

7. За останні 50 років чисельність блондинок і блондинів зменшилася з 49% до 14% від загального населення Планети.

8. У блондинок більше естрогенів (жіночі статеві гормони), ніж у брюнеток. Вчені вважають, що в цьому і полягає секрет привабливості дівчат зі світлим волоссям.

9. Найбільший відсоток блондинок – в Норвегії. Світловолосі чоловіки і жінки становлять 3/4 частину населення. тось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими. Але, як кажуть, скільки людей, стільки й думок. Нещодавно ми говорили про цікаві факти про брюнетках - настала черга блондинок.

10. Існує Міжнародна асоціація блондинок. Також 31 травня в деяких країнах відзначають Всесвітній день блондинок.

11. Згідно з проведеним опитуванням, блондинки, що працюють офіціантками, заробляють більше чайових.

12. У деяких джерелах можна знайти інформацію про те, що комарі люблять радувати своєю увагою блондинок. За статистикою, комарі кусають білявих красунь частіше, ніж темноволосих.

13. Практично кожна дівчина одного разу фарбувалася в блондинку.

14. Дружина Наполеона III - перша жінка, яка штучно висвітлила волосся. Перше засіб, який допомагає освітлити локони, було представлено в 1867 році на виставці в Парижі.

15. Існує думка, що світле волосся ростуть швидше .

16. Анекдоти про блондинок займаю третє місце за популярністю в пошукових системах. На першому місці - приколи про Вовочку, на другому - смішні історії про любов і секс. Конкуренція!

17. У блондинки більше шансів знятися у голлівудському фільмі. Наприклад, батько світових "страшилок" Альфред Хічкок відчуває слабкість до білявим дівчатам. У кожній його картині обов'язково знімається тендітна дама зі світлим волоссям.

18. Думка про те, що чоловіки віддають перевагу блондинкам, повна нісенітниця. При виборі партнерки представники сильної статі, як правило, орієнтуються на свій власний колір волосся.

19. Вважається, що натуральні блондинки - вид вимираючий. За останні п'ятдесят років кількість людей з білявим волоссям скоротилося від 40% до 14%. Робимо висновок: блондинок потрібно берегти.

Чому чоловіки обожнюють блондинок?

Якщо Вас мучить питання, чому чоловіки обожнюють білявок, тоді ця стаття для Вас.

Кумедно, але факт - у справжньому житті переважна більшість представників сильної статі робить "ставку" на симпатичну блондинку, нехай навіть фарбовану! Це абсолютно точно встановлений психологами й сексопатологами факт: блондинки завжди користуються більш пильною увагою з боку чоловіків, ніж, приміром, надзвичайно прекрасні брюнетки.

Хоча брюнетки теж не страждають через відсутність пристрасних залицяльників, популярність блондинок усе ж незмірно вище.

Приміром, якщо можна так висловитися, згідно з розробленим ученими "рейтингом сексуальної привабливості" залежно від кольору волосся, безсумнівно, лідирують і стабільно тримають пальму першості блондинки. За ними, майже наступаючи їм на п'яти, йдуть спокусниці з золотисто-русявим світлим волоссям. Звичайно, не зовсім блондинки, але дуже близькі до них. Третіми в рейтингу стоять жінки з русявим волоссям, потім темні шатенки, останніми у списку йдуть брюнетки. Природно, що жінки із непривабливою зовнішності або каліцтвами просто не розглядалися.

Але ось що цікаво - варто було красивій брюнетці змінити колір волосся, перефарбувавшись у "золотаву" або "попелясту" блондинку, як її рейтинг тут же невпізнанно змінювався і вмить підскакував до найвищої оцінки. Усі без винятку чоловіки, як то кажуть, "втягували шиї"! Ось що означає колір волосся!

І це аж ніяк не вигадки. Факти – річ уперта: знаменита секс-бомба і кінодіва Норма Бейкер, вона ж Мерилін Монро, зовсім не була природною блондинкою, а отримала колосальну популярність і перетворилася на секс-символ не тільки Америки, але й практично всього світу, перефарбувавшись у золотисто- біляву бестію.

Правда, потрібно відзначити, що Бог, Природа або Провидіння щедро нагородили її пекельною сумішшю з чарівності, краси, кокетства, сексапільності і ще чорт знає чого, що актори називають "манок". Дуже влучно - цей манок невидимими флюїдами вабить чоловіків, як метеликів, на вогонь. На цьому вогні згоріла і сама Мерилін.

Багато дуже відомих актрис теж були блондинками - починаючи від незабутньої і блискучої Марлен Дітріх і закінчуючи радянської кінозіркою Любов'ю Орловою. До речі, про більшість кінодів говорять те ж саме, що й про Монро: вони стали блондинками, щоб домогтися успіху. Вірніше сказати, одним зі складників їхнього успіху став колір волосся.

Із чим же це пов'язано, чому так виходить, що чоловіки втрачають голови і відразу "западають" на блондинок?

Для вирішення цієї загадки фахівці цілком серйозно радять для початку звернутися до старовинного іконопису, мало не візантійських часів. Що ж ми там бачимо? Уявіть собі, практично всі ангели небесні написані стародавніми художниками з блакитними ясними очима і світлим, як льон, волоссям. Багато святих теж мають блакитні очі і світле волосся. Зверніть увагу і на ту обставину, що романтичних героїв художники також зазвичай наділяють аналогічної зовнішністю.

Ряд серйозних дослідників висловлює цілком аргументовану думку, що для більшості жителів країн Північної та Середньої Європи, а для Східної Європи і для Росії це особливо характерно, образ жінки з темними очима і темним волоссям на рівні підсвідомості і генетичної пам'яті мимоволі може асоціюватися з образами ворогів-завойовників зі Сходу. Русь, наприклад, століттями воювала з кровожерними і підступними степовиками. А Європа не раз зазнавала спустошливих набігів турків і Кримської Орди.

Чоловік завжди шукав певні зовнішні ознаки, за якими він міг би визначити жінку, з якою йому вдасться прожити цілком спокійне і щасливе сімейне життя. Явні брюнетки і шатенки могли належати до "чужих племен", тому погляд зупинявся на своїх - світловолосих і блакитнооких. Згадайте дітлахів у середньоросійських селищах: сині, як волошки в житі, очі і лляні голівки. Це ще були ознаки збереження генетики "свого" роду-племені: в жінці немає чужої крові!

Але чи тільки це приваблює чоловіків у білявках? Таке питання задали собі сучасні вчені і постаралися на нього відповісти.

Уявіть, дослідження показали, що суто в психологічному плані світловолосі дами більш стійкі, відрізняються непідробною безпосередністю і мають більш веселу і спокійну вдачу, ніж жінки з іншим кольором волосся. Вони відрізняються більшою добротою і частіше здатні на самопожертву заради коханої людини. Невже стародавні легенди і казки не брешуть?!

Щодо жіночого розуму, то тут розмова переходить на досить слизький грунт. Але справедливості заради скажемо, що серед видатних жінок, котрі залишили чималий слід в історії, було багато натуральних блондинок. Наприклад, дружина Івана III візантійська царівна Софія Палеолог, розум якої визнавала вся сучасна їй Європа. Єлизавета I Тюдор, англійська королева-діва, була рудуватою блондинкою, як і незабутня "залізна леді" Маргарет Тетчер.

Більш поглиблені дослідження привели взагалі до вельми цікавих результатів. Як з'ясувалося, блондинки відрізняються від жінок із іншим кольором волосся - природно, мова йде тільки про натуральних білявок - безліччю різних параметрів. У них більше волосся на голові: у блондинок близько 140-150 тисяч, а у темноволосих мало не на півсотні тисяч менше! Блондинки дещо пізніше дозрівають у статевому відношенні, але зате довше інших зберігають молодість, здоров'я і відмінний зовнішній вигляд.

Шкіра блондинок відрізняється значно більшою пружністю і еластичністю, ніж в інших жінок, і це допомагає їм зберігати молодість протягом довгих років. Мало того, блондинки навіть пахнуть по-іншому і виділяють у навколишній простір більше специфічних гормональних речовин, що збуджують чоловіків-самців!

Тепер зрозуміло, чому їх так люблять жителі Півдня - на Сході і на Півночі не визнають худих жінок, а блондинкам, для повного розквіту, необхідно трохи перебрати з вагою. Тоді вони тішать наші погляди приємною округлістю форм, настільки привабливою для темпераментних південців, готових заради цього на що завгодно.

Проте найцікавіше навіть не це. Ніхто не міг очікувати таких результатів експериментів: змінивши колір волосся, навіть пекучі брюнетки починали набувати психологічних рис блондинок! Ні, у них не змінювалися шкіра або вага, але змінювався характер! Для психологів це залишилося нерозв'язною загадкою: чому перефарбована брюнетка починає вести себе як натуральна блондинка?

Можливо, ця таємниця ще відкриється. Але варто нагадати ось про що: при ворожіннях темні "дами" завжди обіцяють нещастя, а "світла" масть - радість і свято на душі!

Чому блондинок вважають дурними?

Це питання мучить багатьох власниць разюче привабливого кольору волосся теж.

Вони дуже часто знаходяться поруч, люблять нас. Ми ставимося до них із повагою або, навпаки, ненавидимо декого з них. Вони можуть надихати і опускати нас у безодню переживань. Пробуджують любов у наших серцях.

«Дура!» - продовжує повторювати інший представник сильної статті вслід граціозній блондинці. А при цьому в найкращі навчальні заклади вступає все більше і більше чарівних блондинок, вони захищають кандидатські і навіть виходять на політичну арену. Проблеми блондинок замовчують і висміюють в анекдотах. Чому?

Чоловіки в нескромних фантазіях обігрують все нові і нові ролі для самих себе в цьому світі. Те ж саме роблять і розумні жінки, тільки їх бажання нерідко входять у сферу жадань деспотичних чоловіків. Так розвивається найбільш значуща для людства боротьба.

Вона являє собою зухвалу війну наших бажань із бажаннями осіб протилежної статі. Блондинки в цій битві озброєні величезним потенціалом, про природу якого мають невиразне уявлення.

Чоловік ти чи жінка, підсвідомість цілком контролює твої бажання, поведінку, дії.

Свобода вибору сексуального партнера, дівчини, хлопця, чоловіка, дружини, коханки - ілюзія, наскільки сильно нам би не хотілося заперечувати цей принцип. Сучасні дослідження інтелектуальної діяльності людини відмітають усі сумніви в цій галузі з наростаючою інтенсивністю.

Ми контролюємо свою підсвідомість рівно настільки, наскільки можемо уявити суть її діяльності. Зрозуміти те, що рухає людьми, коли вони несвідомо судять по волоссю про стан інтелекту, значить ближче познайомитися з самим собою. Спробуємо зрозуміти світлих красунь.

Насправді, ми звикли несвідомо недооцінювати інтелект блондинок в силу того, що в нашій підсвідомості живе особливий архетип (праобраз) білого кольору на голові жінки. Це можна перевірити, наприклад, за допомогою снів або гіпнозу. Білий колір на голові дівчини - це сигнал для нашої підсвідомості. Він говорить чоловікові так: «Перед тобою дуже розумна (!) дівчина». Це не помилка.

На рівні підсвідомості блондини і блондинки сприймаються нами спочатку, несвідомо, як інтелектуально обдаровані.

Протиріччя, які деякі можуть тут побачити, ілюзорні. Насправді, праобраз білого кольору на голові перейшов до нас від наших предків. Походження його пояснюється тим, що в колективній підсвідомості людей відбилася формула: людина з білим волоссям швидше мудра, ніж дурна. Секрет дуже простий - сивина у людей із великим досвідом, яку тисячоліттями спостерігали наші предки.

У спадок до нас перейшло подання про колір волосся як про особливі сигнали. Підсвідомо ми готуємося сприймати блондинку як якийсь інтелектуальний центр, як би це смішно не звучало. Насправді, блондинки, з якими ми спілкуємося в тому віці, коли наше індивідуальне уявлення про них осідає в особисте несвідоме, не схожі на сивих старців.

Вони практично не можуть відповідати історично сформованому підсвідомому поданням про самих себе, як про надрозумних людей.

Простіше кажучи, блондинок багато чоловіків представляють дурнуватими через те, що наші предки звикли світловолосих вважати мудрими. У результаті невідповідності інформації в особистій та індивідуальній підсвідомості виникають нерівноважні стани, що притягують до себе увагу нашої свідомості.

Ілюстрації

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання