Благовіщення

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Благовіщення, -ня, с. Благовѣщеніе (праздникъ 25 марта). ХСб. I. 74. На Благовіщення й птиця гнізда не в’є. Ном. № 418.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

БЛАГОВІ́ЩЕННЯ, я, сер. Одно з християнських свят. На благовіщення ще вона закопала у муравлисько сіль, булку і намисто (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 337). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 192.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

БЛАГОВІ́ЩЕННЯ, я, с. Одно з християнських свят. На благовіщення ще вона закопала у муравлисько сіль, булку і намисто (Коцюб., II, 1955, 337). Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 192. Благовіщення, ня, с. Благовѣщеніе (праздникъ 25 марта). ХСб. I. 74. На Благовіщення й птиця гнізда не в’є. Ном. № 418. Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 1. — С. 71. Благові́щення [Пресвято́ї Богоро¬́диці] (у народі ще: Благові́сна дни́на)— одне з християнських свят (25 березня/7 квітня), присвячено¬го біблійній події; коли архангел Гавриїл сповістив Діві Марії: «Зач¬неш у лоні і породиш сина і на¬звеш його Ісус»; настання весни; свято землі; про особливу важли¬вість цього свята свідчать народні повір’я, — на Благовіщення та Пасху грішників у пеклі не мучать; як Благовіщення проведеш, таким буде і весь рік; у цей день заборо¬нялося працювати; навіть птиця не в’є гнізда цього дня; за народ-ним переказом, зозуля — єдина птиця, яка вила гніздо у цей день, за що Бог її покарав: вона не має свого власного гнізда та підкидає яйця у чужі; в цей день здавна іс¬нував звичай випускати на волю пташок, — «щоб співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив»; вважалося, якщо на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квіт¬ку первоцвіту, цього літа вона вийде заміж; пролісок, знайдений на Бла-говіщення, віщує щастя; дівчата во¬дили перший весняний хоровод — кривий танець, вітаючи весну; в уяві народу Благовіщення природу віщує, про що й народні прикме¬ти, — «яка погода на Благовіщен¬ня, така й на Великдень буде», «як на Благовіщення півень на порозі води нап’ється, то на Юрія віл напасеться», «якщо на Благовіщення дощ іде, то добре вродить жито», «якщо на Благовіщення сидять бузьки на яйцях, весна буде теп¬ла»; ще кажуть: «На Благовіщення весна зиму поборола».

Культурологічний словник

БЛАГОВІЩЕННЯ — символ пробудження життєвої сили природи, воскресіння землі; у християнстві — символ початку Дня спасіння людства; Таїни богонародження. За давніми повір'ями слов'ян, у цей день Дух Світла благословляє Землю і все живе на ній. Саме на Благовіщення започатковуються постійні молодіжні хороводи, що збереглися від прадавніх часів як залишки імітаційної магії. Цей важливий обряд мав своєю метою пробудити життєву енергію рослин, ріст яких імітувався в іграх, піснях. На Благовіщення категорично заборонялося працювати, у церквах святили проскурки, які потім зберігали на божнику поміж святими іконами як магічну силу. Існував обряд топтання рясту, що символізував прохання до Бога продовжити віку. Для Церкви Благовіщення — це початок життєпису Спасителя — Ісуса Христа.

Іноземні словники

українська-англійська Словник

Благовіщення англійська переклад та визначення "Благовіщення", українська-англійська Словник онлайн Переклад на англійська: Annunciation

словари

Благовещение Пресвятой Богородицы

И вот, зачнешь во чреве, и родишь Сына, и наречешь Ему имя Иисус. Это будет Сын Всевышнего. Господь Бог даст Ему престол Давида, отца Его; и воцарится над домом Иакова навеки, и царству Его не будет конца. Пресвятая Дева Мария сказала: как же это будет, когда Я непричастна браку? Ангел отвечал Ей:Дух Святый найдет на Тебя и Сила Всевышнего осенит Тебя: почему и Рождаемое, как Сын Божий, будет свято (без греха прародительского).

Словари и энциклопедии на Академике

благовіщення Толкование Перевод Книги Фильмы • 1Благовіщення — іменник середнього роду християнське свято … Орфографічний словник української мови • 2Благовіщення — див. Благовіщення Пресвятої Богородиці … Словник церковно-обрядової термінології • 3благовіщення — я, с., церк. Сповіщення Діві Марії архангелом Гавриїлом про народження Сина Божого Ісуса Христа 7 квітня. Одне з великих християнських свят … Український тлумачний словник • 4Благовіщення Пресвятої Богородиці — і розм. Благовіщення Дванадесяте Богородичне нерухоме свято, яке прославляє подію принесення св. Архангелом Гавриїлом Пречистій Діві Марії благої вісті про народження в неї Божого Сина … Словник церковно-обрядової термінології • 5благовіщенський — а, е. Стос. до Благовіщення … Український тлумачний словник • 6іконостас — (іконостав) (грец. образ і місце) 1. Перегородка з іконами, яка відокремлює вівтарну частину православної церкви від молитовного залу, своєрідний портик віми (порівн. ретабло, леттнер). Символізує межу між небом і землею, оскільки вівтарна… … Архітектура і монументальне мистецтво • 7іконостав — іконостас (іконостав) (грец. образ і місце) 1. Перегородка з іконами, яка відокремлює вівтарну частину православної церкви від молитовного залу, своєрідний портик віми (порівн. ретабло, леттнер). Символізує межу між небом і землею, оскільки… … Архітектура і монументальне мистецтво • 8Написання великої літери у релігійній лексиці — 1. З великої літери пишемо найменування трьох Божих Осіб у християнстві: Бог, Бог Отець, Бог Син, Бог Дух Святий, Син Божий, Ісус Христос, Святий Дух, а також Свята Тройця, Триєдиний Бог, Троїчний Бог, три Божі Особи. Аналогічно пишемо слова та… … Термінологічний довідник для богословів та редакторів богословських текстів • 9Благовещеньев день — Статья о народной обрядности. О церковном праздновании см. статью Благовещение Пресвятой Богородицы Благовещеньев день … Википедия

Ілюстрації

Благовіщення.jpg Благовіщення1.jpg Благовіщення2.jpg Благовіщення3.jpg Леонардо да Вінчі Картина Благовіщення. 1472-75

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=oVwDjj1DTwM Благовіщення

Цікаві факти

Ближче до БОГА

Благовіщення Богородиці

КВІТЕНЬ 7, 2014 Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике дванадесяте свято, третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового. Християни східного обряду відзначають Благовіщення 7 квітня, західного — 25 березня.

Матеріал з Вікіпедії

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці — християнське свято, що відзначає подію, коли архангел Гавриїл провістив Діві Марії, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа. У православ'ї входить до ряду дванадесятих свят та третє за значенням свято після Великодня і Різдва Христового. У Католицькій церквіБлаговіщення має найвищий статус торжества. Християни східного обряду відзначають Благовіщення 7 квітня (за юліанськиим календарем, західного — 25 березня (григоріанський календар).

Українські традиції

7 квітня - Благовіщення

Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір'ю Божою. Ангел з'явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: "Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами". Далі ангел повідомив, що Марія народить сина і має назвати його Ісусом. Марія відповіла, що вона раба Господня і хай буде так, як хоче Бог.

Материал из Википедии

Благовещение (картина Леонардо да Винчи)

«Благове́щение» (итал. Annunciazione) — картина, принадлежащая кисти художника итальянскогоВозрождения Леонардо да Винчи. «Благовещение» было создано в 1472—1475 годах молодым Леонардо, работавшим ещё в рамках мастерской своего учителя Верроккьо[1]. С 1867 года и по настоящее время произведение хранится в музее Уффици[1].

Сюжет «Благовещения» восходит к евангельскому тексту, повествующему о возвещении архангелом Гавриилом Деве Марии о будущем рождении Иисуса Христа.