Ребро

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 11:05, 26 грудня 2013; Мельничук Віта (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Ребро, -ра, с. 1) Ребро. Худий, аж ребра світяться. Ном. № 8551. 2) Бокъ горы, обрыва, скалы. Шух. I. 14. Яри гайові меж невисокими, та крутими горами та шпилями, меж дубовими та грабовими гаями, що роскішно поросли на крутих ребрах, на вершках гір та шпилів. Левиц. І. 203. 3) Каждая изъ двухъ боковыхъ дощечекъ терлиці. Шух. І. 147. 4) — бо́же. Раст. Convallaria multiflora. Лв. 97. См. Кукурічка. Ум. Реберце, реберечко. Чуб. V. 662. Повернися бочком..., ще й реберечком. Мил. 103.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках У людини 12 пар ребер, вони плоскі, довгі, дугоподібні, з’єднуються рухомо – з грудними хребцями, напіврухомо - за допомогою хрящів з грудною кісткою і тому можуть змінювати своє положення (значення для дихання).

Ребро — це довга, скручена навколо поздовжньої осі і зігнута плоска кісткова пластинка, яка спереду переходить у хрящ. Передні кінці ребер спрямовані вниз і медіально. Якщо лінія 1-го ребра (тобто його кінець) лежить на рівні 3-го грудного хребця, то така лінія 12-го пересікає лобковий симфіз. У зв'язку з таким розташуванням ребер ширина міжреберних проміжків збільшується ззаду наперед. Кісткова частина ребра складається із головки, на якій розташована суглобова поверхня для сполучення із тілами хребців, шийки і тіла. На тілі 10 верхніх ребер є горбик із суглобовою поверхнею для сполучення з поперечним відростком хребця. На внутрішньому боці кожного ребра по його нижньому краю проходить борозна, у якій розташовуються міжреберні нерв, артерія і вени. В людини є 12 пар ребер. До грудей прикріплюються 7 пар ребер, 3 пари розташовані нижче, прикріплюються до ребер, розташованих вище. 8, 9, 10 пара — несправжні ребра. Кінці останніх двох пар розташовані вільно (коливні ребра).

На бічних поверхнях тіл грудних хребців є реберні ямки, для сполучення з головками ребер. На тілі 1-го грудного хребця є ямка для 1-го ребра і половина ямки для головки 2-го ребра. На тілі 2-го грудного хребця краніально розташована половинка ямки для 2-го ребра, каудально — верхня половинка ямки для 3-го ребра і так далі. Отже, 2-ге і нижчерозташовані до 10-го (включно) ребра приєднуються до двох сусідніх хребців. До 11 і 12 хребців приєднуються лише 11 і 12 пари ребер (відповідно) подібно до 1-го. На потовщеннях поперечних відростків хребців (2-го — 10-го) є суглобові реберні ямки, до яких приєднуються горбики відповідних за лічбою ребер (тобто ребро приєднується до відростків своїм нижнім краєм). Такі ямки відсутні на 11 і 12 хребцях. У нижніх грудних хребців ці відростки також розташовуються майже горизонтально.

Ілюстрації

1.jpg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg

Медіа

http://www.youtube.com/watch?v=u6fK-Btxwco

Див. також

anatomy_atlas.academic.ru/1622/==Джерела та література== enta.ru/news/2013/11/21/ribery/

https://www.google.com.ua/search?q=+%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%80%D0%BE&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:ru:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=Zuy7Uv37DsjGswaPqoHQCg#q=%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%80%D0%BE&rls=org.mozilla:ru:official&tbm=vid==Зовнішні посилання==