Гвоздички

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Гвоздички, -чків, м. мн. Раст.: a) Tagetes patula L. Мил. М. 75. б) — польові. Dianthus Casthusianirum L. ЗЮЗО. І. 121.


Сучасні словники

Малий академічний словник

гвоздика

1)-і, ж. Дикоросла і садова рослина з квітками червоного, рожевого, білого забарвлення. 2)-і, ж., собир. Висушені квіткові бутони гвоздичного дерева, що вживаються як пряність.

Етимологічний словник Фасмера

гвоздика гвоздика рослина "Dianthus", укр. гвоздик, калька польськ. gozdzik, gwozdzik, яке в свою чергу калькували з ср.-в.-н. negelkin, ср.-нж.-н. negelkin, нов.-в.-н. Näglein, Nelke "гвоздика". Ця назва пояснюється тим, що гвоздика (пряність) нагадує за формою цвях старої ручного кування; см. Бернекер 1, 366; Клюге-Гётце 413; Брюкнер 166. Ньому. назва є калькою романського; см. Сандфельд, Festschrift V. Thomsen 172.

Словник символізму

Гвоздика - Червона гвоздика означає захоплення, шлюб і пристрасну любов; рожева - сльози Діви Марії і материнство; біла - чисту любов; жовта - відмова.


Найпоширеніші види гвоздик

Гвоздика Шабо

Ця гвоздика була виведена французом Шабо в 1894 році. Вона є однорічним гібридом , висота якого 45-60 см. Кущі цієї гвоздики дуже компактні, з сизо- зеленим листям і приємним ароматом. Квітки бувають різного забарвлення : це і рожева , і біла , і червона , і навіть лососева . Цей вид гвоздики розмножується тільки насінням. Насіння висівають взимку , а саме в січні -лютому , тільки в теплицю. На 7 - 10 -й день вже видніються сходи. Сіянці потрібно пікірувати в ящички , відстань між сіянцями не повинно бути менше 4 см. А потім вже саджанці висаджують в парник. Через півроку після дня посіву гвоздика зацвіте прекрасними квітами. Цей вид гвоздики відмінно підходить для квітників і балконів.

Гвоздика польова

Це багаторічна рослина , висота кущів якого 10-40 см. Листя рослини розташовані супротивно. Красиві квітки мають темні плями , а зовнішня сторона зеленувата . Польова гвоздика зацвітає в червні і цвіте до серпня. Цю гвоздику застосовують у народній медицині як знеболюючий , протизапальний і кровоспинний засіб . Приміром , з неї можна приготувати настій , який приймають при матковій кровотечі після пологів і при гемороїдальному кровотечі . Настій готується так : беремо 15 грамів трави польовий гвоздики і заливаємо склянкою окропу, потім залишаємо настоюватися на 8 годин, після чого обов'язково потрібно процідити настоявшіееся ліки. Щодня потрібно приймати цей настій по 3 рази в кількості 1 столової ложки. Цей же настій допомагає і при проносі .

Гвоздика пишна

Це рослини дуже маленьке , його висота не більше 60 см. Стебла з красивими білими або рожевими квітками помітні здалеку. Цвіте ця гвоздика на початку червня , а триває її цвітіння до кінця липня. З кожним роком цвітіння проходить все гірше і гірше. У лікувальних цілях заготовлюють всі частини цієї рослини : листя , стебла, квітки , ягоди , насіння і коріння . Гвоздику виривають разом з коренем в період цвітіння і сушать при температурі 45 градусів за Цельсієм. Цей вид гвоздики надає потогінний і заспокійливу дію. Сік пишною гвоздики можна застосовувати при геморої , хвороби нирок і сифілісі .

Китайська гвоздика

Рослина з поодинокими квітками , які в діаметрі досягають 3,5-5 см. Забарвлення квітів може бути різним. Сорти цього види бувають махровими , немахровими і напівмахровими . Цвіте ця гвоздика досить довго: з липня до кінця осені. Найдивовижніше в даній гвоздиці - це її висота , тому що вона не буває більше 10 см. Цю гвоздику часто застосовують у народній медицині як хорошого кровоспинний засіб .

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання