Мнякина
Мняки́на. також "полова" — відкид, що утворюється при молотьбі господарських рослин. Складається з дрібних, легкоопадаючих частин колосових і бобових рослин, тобто лушпиння – квіткових та криючих плівок колосків, уламків колосків, стручків, уривків стебел та інших подібних елементів. Зберігається під навісами з дахами, що опускаються низько до землі, або в сараях, де вона захищена від дощів і занесення снігом.
Застосування
М'якіна знаходить собі застосування як кормовий засіб. За своїм складом вона найближче підходить до соломи тих рослин, від яких вона виходить, але перевершує її вмістом азоту та легкою перетравністю у свіжому стані. Висихаючи, м'якіна стає жорсткою, і тому в сухому стані худоба їсть м'яку неохоче. Цей корм, внаслідок вмісту остюків (усів колосків), крім того, шкідливо позначається на слизовій оболонці ротової порожнини, засмічує книжку (третє відділення шлунка) і цим може стати причиною смерті тварини. Тому м'якіну повсюдно прийнято давати у вигляді пареного корму.Найчастіше запарка виробляється в дерев'яному чані - м'якін пересипають пошарово висівками або макухами з невеликою кількістю солі і обдають окропом. Таким чином, запарена м'ячина робиться м'якшою і охоче поїдається худобою. Для цієї ж мети м'якину силосують, іноді разом з іншими соковитими кормовими продуктами.
Пресована м'якіна часто служить матеріалом для виробництва різноманітних виробів (наприклад, горщиків для розсади). Будучи екологічно чистим продуктом, вона приваблює низькою ціною, але при цьому є менше, ніж її пластмасові або глиняні аналоги.