Литвин Наталія Володимирівна
Броварський ліцей №2 ім.В.О.Сухомлинського
Директор: Голод Оксана Миколаївна
Запитання: Які нормативно-правові акти регулюють впровадження цифрових технологій в освіту?
Відповідь: Це всім відомі документи:
- Закон України "Про освіту";
- Закон України "Про електронні документи та електронний документообіг";
- Закон України "Про захист персональних даних";
- Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження Положення про електронні освітні ресурси";
- Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження Положення про електронну освіту".
Запитання: Які ресурси, на вашу думку, необхідні для успішного впровадження цифрових технологій саме у вашому закладі освіти?
Відповідь: На сьогодні наш ліцей забезпечений трьома кабінетами інформатики, в яких встановлені сучасні комп'ютери. Урок інформатики проводять як і вчителі-предметники, так і деякі класоводи початкової школи. Для того щоб процес впровадження цифрових технологій відбувався швидко та якісно - вчителі проходять різні семінари (онлайн, офлайн) та найголовніше - обмінюються досвідом. В нас є багато молодих вчителів, які допомагають старшим колегам.
Запитання: Які переваги та виклики впровадження цифрових технологій в освіту ви бачите?
Відповідь: Серед переваг можу виділити те, що впровадження цифрових технологій допомагає освіті бути більш доступною, покращується ефективність навчання, вчителі мають змогу проводити яскраві уроки та зменшується кількість паперової роботи. Щодо недоліків, залишаєтьмя відкритим питання щодо кваліфікованих кадрів в цій спеціалізації. Але робимо все можливе, щоб якомога швидше вчителі набрались необхідного досвіду.
Запитання: Які конкретні цифрові технології були впроваджені в вашому закладі освіти?
Відповідь: В нашому закладі була запроваджена освітня онлайн-платформа Єдина школа. З її допомогою у вчителів зменшується кількість паперової роботи, поступово переходимо на електронний документообіг. У дітей з'явився спеціальний додаток в якому вони бачать розклад, домашнє завдання, свої оцінки та зауваження вчителів. Також до такої інформації мають доступ їхні батьки - тепер їм не потрібно приходити до вчителя особисто, щоб дізнатись про досягнення свого учня, вони це можуть зробити в будь який час скориставшись додатком Єдина школа.
Запитання: Які результати впровадження цифрових технологій в освіту ліцеї ви спостерігаєте?
Відповідь: В ліцеї спостерігається позитивна динаміка. Зростає доступність цифрових технологій для учнів та вчителів. Розширюється спектр цифрових освітніх ресурсів. Впроваджуються інноваційні освітні технології, такі як дистанційне навчання, віртуальні лабораторії, електронні підручники.
Запитання: Які ресурси та підтримку ви надаєте вчителям для успішного впровадження цифрових технологій у навчальний процес?
Відповідь: У кожного вчителя є свій персональний ноутбук, який він може використовувати для самоосвіти, створення матеріалів до уроків і тд. Мої колеги самостійно обирають курси, семінари та вебінари які б хотіли відвідати. Крім цього ми співпрацюємо з іншими закладами освіти Броварської громади, ми часто відвідуємо їх на семінарах та тренінгах.
Запитання: Які позитивні зміни в освітньому процесі ви відзначили завдяки впровадженню цифрових технологій?
Відповідь: В першу чергу - це покращення комунікації з батьками. Як було вище сказано, батьки тепрер частіше можуть бачити успіхи своїх дітей не організовуючи зустрічі з вчителем. Також покращилась робота з документами, зокрема з журналами.Вчителі тепер мають змогу заповнювати їх швидше, оскільки вони в електронному вигляді.
Запитання: Які труднощі чи виклики виникли під час впровадження цифрових технологій? Як ви їх вирішуєте?
Відповідь: У нашому закладі освіти є багато вчителів старшого віку, які не мають достатньо досвіду роботи з комп'ютерами. Перед початком навчального року ми провели декілька внутрішніх тренінгіх, на яких молоді колеги допомагали та пояснювали як працювати з платформою.
Запитання: Як ви плануєте подальший розвиток цифрових технологій у вашому закладі освіти?
Відповідь: На далі ми плануємо у кожному класі встановити інтерактивні дошки для покращення якості уроків, щоб вчителі мали змогу проводити більше цікавих вправ для учнів. Також наш заклад освіти повністю перейде на електронний документообіг.
Запитання: Як ви оцінюєте рівень цифрової грамотності вчителів у вашій школі за шкалою від 1 до 5?
Відповідь: Впевнено можу постаити 4.
З даного інтерв'ю можна зробити висновок, що для успішного впровадження цифрових технологій в Броварському ліцеї №2 ім.В.О.Сухомлинського потрібні кваліфіковані викладачі, більше методичних та матеріальних ресурсів. Директорка вказала на позитивну динаміку впровадження ЦТ, отже, вчителі, діти та їхні батьки збагачують свої знання та вміння в роботі з різними цифровими технологіями. Також, Оксана Миколаївна зазначила досить високий рівень опанування цифровими технологіями своїми колегами.
За даним посиланням можна переглянути відповіді в електронній таблиці Моніторинг (посилання відкривається натиснувши "Відкрити в новій вкладці")
Ви можете переглянути анкету за цим посиланням: Google Forms (посилання відкривається натиснувши "Відкрити в новій вкладці")
Нижче ви можете переглянути результати анкетування в Броварському ліцеї №2 ім.В.О.Сухомлинського
Викладачі Броварського ліцею №2 ім.В.О.Сухомлинського, процес вровадження цифрових технологій вважать важливим та необхідним. Здебільшого через те, що цим самим змотивують учнів до навчання, сама освіта стає більш доступною. Головним викликом залишається нестача кваліфікованих кадрів, які б вчасно допомагали. Але вчителі не втрачають мотивації, відвідують семінари та вебінари, як для самоосвіти, так і для підвищення кваліфікаційного рівня.
Для створення свого блогу я використала соціальну мережу Instagram. Цей додаток мені подобається тим, що є миттєвий зворотній зв'язок від підписників. Коментар під дописом, відповідь на Stories, чи просто повідомлення - Instagram одразу дає про це знати сповіщаючи про повідомлення на телефон. І тут випливає друга перевага - телефон. Для того щоб запостити допис, відповісти на повідомлення чи коментар, не обов'язково заходити з комп'ютера. Instagram чудово адптований під різні формату екрану, а отже в будь який момент я можу зайти до себе на сторінку і виконати певні дії.
Щоб першими дізнаватись про нові дописи переходьте за посиланням teacher.nvl (посилання відкривається натиснувши "Відкрити в новій вкладці")
Нижче ви можете побачити мій початок ведення блогу
Для перегляду текстового варіанту тренінгу перейдіть за посиланням Тренінг (посилання відкривається натиснувши "Відкрити в новій вкладці")
Тема: Forefront - твій надійний асистент
Мета: Надати користувачам базові знання про чат Forefront та навчити їх користуватися основними функціями.
Також пропоную переглянути презентацію, яку я підготувала до тренінгу. Презентація (посилання відкривається натиснувши "Відкрити в новій вкладці")
Модернізація ІТ інфраструктури є важливим етапом будь якого закладу освіти, оскільки вона допомагає підтримувати ефективність, конкурентоспроможність та інновації.
Забезпечення безпеки: Впровадження найсучасніших заходів безпеки, включаючи шифрування даних, мережеві заходи захисту, бекапи тощо, допоможе запобігти можливим загрозам.
Постійне оновлення: Пам'ятайте, що ІТ інфраструктура постійно змінюється, тому важливо мати план оновлення, який дозволить вам залишатися на передових позиціях технологій.
Підготовка педагогічних працівників до використання ІКТ є важливим напрямком модернізації ІТ інфраструктури. Педагоги повинні вміти використовувати ІКТ для створення ефективних і цікавих уроків.
Впровадження сучасного програмного забезпечення дозволяє розширити можливості використання ІКТ в освітньому процесі. Програмне забезпечення для дистанційного навчання, електронні підручники, інтерактивні дошки і інші інструменти дозволяють створювати більш ефективні і цікаві уроки.
Оновлення апаратного забезпечення є одним з основних напрямків модернізації ІТ інфраструктури. Нові комп'ютери, сервери, мережеве обладнання і інші пристрої забезпечують більш високу продуктивність і надійність роботи ІТ-систем.
Для формування цифрової компетентності викладачів, пропоную переглянути такі курси (посилання відкриваються натиснувши "Відкрити в новій вкладці"):
- Цифровий учитель - у цьому курсі не просто розглядається теорію щодо цифрової педагогіки, а й розбераються, як впроваджувати нові методики у цифровому освітньому середовищі.
- ChatGPT для освітян: як перетворити ШІ на ефективного асистента - дізнаєтесь як з допомогою ШІ розробляти навчальні цілі та тести, генерувати ідеї для занять та завдань, робити уроки інтерактивними, а фідбек — персоналізованим.
- Онлайн-сервіси для створення інтерактивних навчальних матеріалів у роботі сучасного вчителя НУШ - учасники вебінару ознайомляться з онлайн-сервісами для створення цікавих інтерактивних завдань і отримання зворотного зв'язку від учнів, розглянуть алгоритм дій при реєстрації та створенні облікових записів на різних онлайн-сервісах, а також отримають поради щодо створення власних навчальних матеріалів.