Хунтовий
Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:08, 13 квітня 2023; Vvdotsenko.fshn22 (обговорення • внесок)
Хунтови́й, -а, -е. Фунтовой.
Зміст
Сучасні словники
ХУНТОВИЙ, а, е, розм., заст. Прикм. до хунт. хунтовий — ХУНТО́ВИЙ, а, е, розм., заст. Прикм. до хунт. Словник української мови у 20 томах хунтовий — -а, -е, розм., заст. Прикм. до хунт. Великий тлумачний словник сучасної мови хунтовий — ХУНТО́ВИЙ, а, е, розм., заст. Прикм. до хунт. Словник української мови в 11 томах хунтовий — хунто́вий прикметник рідко Орфографічний словник української мови
Військо́ва ху́нта або просто ху́нта (ісп. Junta militar, junta, від лат. junctus — об'єднаний, пов'язаний) — вид авторитарного політичного режиму, військово-бюрократична диктатура, встановлена внаслідок військового перевороту і яка здійснює диктаторське правління методами терору. Розповсюдження поняття отримало від військових режимів у латиноамериканських країнах. В радянській політологічній науці під «хунтою» малася на увазі влада реакційних військових угруповань в ряді капіталістичних держав, що встановили режим військової диктатури фашистського або близького до фашизму толку.
На пострадянському просторі поняття отримало чітко негативну конотацію, тому також використовується в пропагандистських цілях для створення негативного образу уряду тієї чи іншої держави. В переносному сенсі поняття «хунта» також застосовується щодо урядів клептократичних держав з високим рівнем корупції. У розмовній мові термін може застосовуватися навіть відносно групи осіб, які діють за взаємною згодою з непорядними цілями.