Мазніченко Світлана Петрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:12, 1 листопада 2022; Spmaznichenko.pi21 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук


Завдання 1. Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ В сучасних умовах навчання, коли значна частина українських шкіл вимушено перейшли повністю або частково на дистанційне навчання, питання ЦТ стає надзвичайно актуальним. Не виключенням є й спеціальна школа інтернат №4 Оболонського району. м. Києва, де освітній процес наразі здійснюється майже повністю або частково у дистанційній формі із використанням інформаційних технологій. Така технологічна інтенсифікація усього навчального процесу вимагає перш за все від закладу освіти, а точніше – від його керівництва, забезпечити належне інформаційне, програмне та навчальне комп’ютерне цифрове середовище. Адже без нього неможливо уявити навчання учнів в умовах воєнного стану у нашій країні. Інтерв’ю з керівником закладу - Шейніч Анжелікою Володимирівною Як Ви оцінюєте забезпеченість навчального закладу цифровими технологіями? Загалом ми намагаємось іти в ногу із часом і поступово звикаємо до нових умов та обставин навчання. Наразі освітній процес здійснюється в повній мірі із використанням цифрових інформаційних технологій. Наші педагоги повністю забезпечені необхідним обладнанням, без якого було б просто неможливо здійснювати навчання: ноутбуки, стаціонарні комп’ютери, мікрофони, мультимедійна техніка тощо.

Як саме ЦТ використовуються у Вашому закладі освіти? Ну, в першу чергу, це дистанційне навчання, а також педагогічних та методологічних методах роботи та різноманітних заходах. На сьогоднішній день без ЦТ неможливо уявити й комунікації між педагогами та батьками, між педагогами та дітьми, між педагогами, між керівництвом школи та педагогами…

Чи плануєте створити сайт закладу, адже наразі його немає? Сайт це звичайно дуже добре і прагнемо цього, але наразі є більш актуальні питання і проблеми.

Як в цілому Ви оцінюєте інформаційну компетентність педагогів вашого закладу освіти? У цьому напрямку ми безперервно працюємо, робимо усе задля постійної освіти та розвитку наших педагогів.


ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування. Анкета Чи забезпечені Ви усім необхідним обладнанням для якісної роботи із учнями в умовах дистанційного навчання? Чи стикаєтесь Ви із перешкодами та труднощами в організації онлайн навчання? Які саме? Чи готові Ви й надалі удосконалювати й розширювати свої знання у сфері інформаційних технологій? Яким рівнем знань Ви оцінюєте свої знання у галузі інформаційних технологій у сфері навчання? А) високий рівень Б) середній рівень В) низький рівень

Аналіз результатів анкетування У анкетуванні взяли участь 10 педагогів початкових класів школи-інтернату №4 Оболонського району м. Києва. У результаті отриманих відповідей на питання №1 створеної нами анкети, більшість вчителів зазначили, що усім необхідним вони забезпечені. Серед основних труднощів і перешкод в організації онлайн-навчання були відмічені такі відповіді, як часта відсутність стабільного інтернету, труднощі, пов’язані із процесом контролю знань учнів (відсутність таких онлайн методик, недостатність знань програмного забезпечення, де можна формувати, наприклад, тестові контрольні завдання). На третє питання анкети усі педагоги дали ствердну відповідь, всі вони готові вчитись і розвиватись у питанні ЦТ. На четверте питання анкети більшість педагогів оцінили свій рівень знань у галузі інформаційних технологій середнім рівнем.


Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)