Відвуд
Відвуд, -да, м. = Удод. Красне пір’я на вібвуді, але сам смердить. Ном. № 11201.
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках Академічний тлумачний словник (1970-1980) ВІДВУД, а, ч., діал. Одуд.
Опис
Птах з чорно-білими смугами на крилах і екзотичним зовнішнім виглядом. Європейські популяції є перелітними. У наші дні в Центральній Європі зустрічається досить рідко.
Ряд - Одудоподібні Родина - Одудові Рід/Вид - Upupa epops
Основні дані:
РОЗМІРИ Довжина: 26-28 см. Маса: 55-75 г.
РОЗМНОЖЕННЯ Статеве дозрівання: з 1 року. Період гніздування: з травня. Несіння: 1, іноді 2. Висиджування: 15-16 днів. Вигодовування пташенят: 26-27 днів.
СПОСІБ ЖИТТЯ Звички: тримаються поодинці, тільки під час перельотів утворюють невеликі зграї. Їжа: великі комахи і їхні личинки, черв'яки, а також дрібні ящірки. Звуки: під час шлюбного періоду - „уп-уп-уп", що розноситься на велику відстань.
ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД Голова: маленька, світло-оранжева з довгим, тонким, злегка загнутим донизу дзьобом. Характерною рисою птаха є віялоподібний чубок на тімені з довгого пір'я з чорними кінчиками. Чубок непомітний, він піднімається тільки при посадці або коли одуда що-небудь розсердить.
Крила: широкі і закруглені, з чіткими чорно-білими смугами, які дуже добре видно у польоті. Хвіст: ступінчастий, з такими самими чорно-білими смугами, як на крилах. Живіт: оранжево-коричневий. Ноги: досить короткі, що підходять для бігу по землі (при цьому одуд постійно крутить головою).
СПОРІДНЕНІ ВИДИ Одуд є єдиним представником родини одудових (Upupidae). Існує близько 9 його підвидів.
Ілюстрації
Медіа
Див. також
[[1]] Вудод Вудвуд Вудок Вудвудя [[2]]