Гирник Тетяна Сергіївна
Звіт з практики Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Гирник Тетяни Сергіївни. База практики Опорний заклад освіти “Калинівський академічний ліцей-освітній центр”
Опорний заклад освіти “Калинівський академічний ліцей-освітній центр” – це
- Професійний педагогічний колектив
- Розширення і оновлення матеріально-технічної бази
- Впровадження нових технологій навчання
- Високий рівень загальноосвітньої підготовки учнів
- Система роботи з обдарованою молоддю
- Співпраця з науковими установами та ВНЗ
- Партнерські зв’язки
- Виховання лідерських якостей, соціально свідомої особистості через органи учнівського самоврядування
- Система виховної роботи, спрямована на формування та розвиток творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією
- Традиційні загальношкільні заходи
Зміст
- 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- 1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
- 1.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
- 1.3 Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 2 Завдання на вибір
- 3 Семінар (тренінг)
- 4 Методичні рекомендації
- 5 Презентація виконання
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
Інтерв’ю директора Опорного закладу освіти “Калинівський академічний ліцей-освітній центр” Петренко Оксана Михайлівна
1. Чи оснащені класи комп’ютерами, ноутбуками, інтерактивними дошками?
- Всі початкові класи мають ноутбук або комп’ютер, принтер, інтерактивні дошки або підвісні екани екрани з проекторами . Є кабінети, які оснащені інтерактивними панелями.
2. Як в школі розпочалося впровадження ІКТ?
-З появою комп’ютерів в навчальнному закладі наші вчителі досить швидко навчилися використовувати їх не тільки для власної роботи, а й для роботи з учнями. Так і почалося впровадження ІКТ. Маленькими кроками до успіху. Старші вчителі запитують порад у молодших, якщо їм важко подружитися з комп’ютером, а точніше з різними функціями та ресурсами, які використовують на уроках. Досить значну допомогу надали вчителі з інформатики, які не тільки допомогли освоїтикомп'ютери,але й провели багато майстеркласів.
3. На вашу думку, чи потрібно в школах ІКТ?
- Так, дуже потрібно. На сьогоднішній день неможливо уявити навчальний процес у школі без використання інформаційних технологій і засобів навчання. Звичайно вчителям складно, але я завжди говорю: «Успішний вчитель - має бути на крок попереду за учня». Потрібно вчитися чомусь новому, цікавому, вміти бути сучасним вчителем та керівником.
4. Як особисто ви використовуєте ІКТ технології?
- Проведення засідань та педрад, ведення та оформлення внутрішньошкільної документації, використання електронної пошти та «хмарних» сервісів для зв’язку, пошук та збір інформації та багато іншого.
5. Як вчителі школи використовують ІКТ у своїй роботі?
- Наші вчителі готують різні інтерактивні завдання на уроки. Різні презентації, цікаві відео, інтерактивні завдання тощо. Також наша школа переходить на електронний журнал. Тому всі вчителі будуть плідно використовувати ІКТ у своїй роботі.У нас, звичайно є плани і перспективи по впровадження ІКТ. Плануємо, що вчителі плідно будуть використовувати інтернет ресурси, які будуть покращувати мотивацію учнів до навчання, кожна кафедра буде вести свою сторінку на сайті школи або навіть блог. Щоб наші учні були успішними мали гарні знання та були підготовленні до життя ми з командою вчителів робимо все можливе для цього!
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Аналізуючи анкетування серед вчителів, я можу зробити висновок, що вчителі нашого ОЗО володіють ІКТ-компетентністю. Вони використовують в своїй педагогічній діяльності різноманітні засоби ІКТ, такі як презентації,навчальні відео, інтернет ресурси та ін. Більшість вчителів вміють і бажають вдосконалювати свої вміння у використанні інтернет ресурсів для роботи та підготовки цікавих завдання для дітей.
Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне та програмне забезпечення
Опорний заклад освіти “Калинівський академічний ліцей-освітній центр” має таке апаратне забезпечення: У школі діє 36 кабінетів. Навчальні кабінети обладнанні мультимедійною технікою, смарт дошками, комп'ютерами, або ноутбуками, периферійними пристроями.
- 2 комп'ютерних класа
- 10 телевізорів
- 12 інтерактивних дошок
- 5 мультимедійних дошок
- моніторів - 56
- системних блоків - 56
- мишок - 56
- клавіатур - 56
- колонок - 30
- навушників - 14
- принтерів - 25
- камера нагляду – 10
- інтерактивних панелів – 8
- ноутбуків - 10
Персональні системи та периферійне обладнання також оснащені у кабінетах директора, заучів, завгоспа, вчителів. Представляють собою типові ПК, що складаються із системного блоку та монітора. З периферійного обладнання кожен ПК оснащений клавіатурою та мишкою, що підключені до системного блоку через порти PS/2., та принтерами з USB-інтерфейсом. Крім того, комп’ютери заучів та директора оснащені сканерами та мультимедійними колонками, так як ці пристрої їм необхідні у повсякденній діяльності (а саме – підготовку методичних матеріалів, ознайомлення з методичними розробками, матеріалами, у т.ч. і аудіо-візуальними, знайденими у мережі Інтернет та ін.). Для періодичного копіювання та збереження документів використовується портативний зовнішній жорсткий диск Western Digital, який зберігається у директора. Мережева інфраструктура
В якості точки доступу до Інтернет буде використовуватися роутер виробництва компанії TP-Link. Він забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. Крім того, він забезпечує включення всіх робочих місць. Це дає можливість користувачам цих ПК, наприклад, спільного використання загальнодоступних робочих файлів. Фізично роутер розміщено у кабінеті директора. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії 5, характеристик якого цілком достатньо для побудови локальної мережі такого обсягу.
Програмне забезпечення
Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 7. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе, для електронного листування використовується программа Microsoft Outlook.
Інформаційне та навчально-наукове забезпечення
Інформаційне та навчально-наукове забезпечення визначається переліком функцій, які забезпечують базовий рівень функціонування установи в цілому та виконання співробітниками ОЗО своїх безпосередніх обов’язків відповідно до їх посадових інструкцій. До таких функцій відносяться:
- Створення та ведення організаційно-розпорядницької документації;
- Підготовка матеріалів методичного характеру
- Розробка дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
- Облік матеріальних цінностей
- Забезпечення комунікації та документообігу між посадовими особами в межах їх посадових інструкцій
- Комунікація з зовнішнім світом шляхом листування email чи використовуючи інші канали (месенджери, соціальні мережі та ін.)
Зазначена інформація зберігається на ПК співробітників, відповідно до їх обов'язків, та дублюється на зовнішньому жорсткому диску. Також розроблено сайт школи. http://kalinivkalicey.tilda.ws/golovna
Завдання на вибір
Семінар (тренінг)
В нашому ОЗО під час дистанційного навчання всі вчителі використовують такий додаток ,як Сlassroom. Я ж запропонувала ще одну варіацію онлайн додатку - 'Classroomscreen'' ,який мене зачепив розширеними можливостями і простотою у використанні, але моїм колегам він ще незнайомий, тому я вирішила провести семінар. Можливості інтерактивної онлайн-дошки ClassroomScreen
Навчальний час: 2 год. Мета і завдання семінару: Оволодіти вмінням працювати в 'Classroomscreen'', визначення ризикових моментів, можливостями у ресурсному забезпеченні.
План семінару:
- 1. Використання інтерактивної онлайн-дошки ClassroomScreen ?
- 2. Можливості ресурсу.
- 3. Оцінка можливостей.
- 4. Методи оцінювання .
- 5. Особливості планування уроків.
- 6. Специфіка потреб та можливостей у ресурсному забезпеченні.
Форми контролю знань – обговорення питань, доповідей, рефератів; презентація виконаних завдань, дискусія).
Завдання навчального тренінгу:
1. Ознайомитися з можливостями'Сlassroom
2. Створити завдання різних типів з 'Сlassroom для уроків та самостійної роботи учнів поза класом
3. Спланувати переваги використання хмарних технологій в освітньому процесі
Учасники тренінгу дізналися:
- про можливості хмарних технологій
- як використовувати google форми для перевірки знань учнів
- як створювати завдання різних типів з використанням хмарних технологій
- як перетворити навчання учнів в цікавий захоплюючий процес
Методичні рекомендації
проектування інформаційного освітнього середовища установи
- сприяти упровадженню нових ІКТ в освітній процес
- застосування ІКТ в навчанні та повсякденному житті школи
- забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель – учень -батьки)
- наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів (програми, доступ до інтернету, створення власних ІОС)
- наявність та підтримка електронного документообігу
- використання програмного середовища, яке формує робочий інформаційний простір для учнів та вчителів
модернізації ІТ інфраструктури.
- створення творчих груп
- участь вчителів у професійних конкурсах, семінарах, конференціях, тренінгах, майстер-класах з формування цифрової компетенції Prometheus,EdEra,«На Урок», «Всеосвіта»;
- співпраця з ІТ – менеджером в школі
- сприяти впровадженню гуртків із неформальної ІТ-освіти
формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
- використання інформаційних технологій при проведенні навчальних занять
- використання комплексу навчально–розвиваючих програм на уроках
- оновлення літератури, робочих планів, методичних документів по застосуванню ІКТ