Проєкт6 Бабкіна
Заголовок 1
На запорізькому підприємстві за роботою верстатів стежить розумна машина — фото
На Запорізькому ливарно-механічному заводі впровадили інноваційну технологію
Запорізький ливарно-механічний завод разом з Metinvest Digital впровадив технологію Industry 4.0 Koeebox. Це сучасний діагностичний прилад, який встановили на семи верстатах механічного цеху. Він зчитує простої, продуктивність і справність обладнання.
- Впроваджений проєкт з моніторингу дозволяє нам класифікувати і оцифрувати режими роботи верстатів. В програмі визначено 4 основних режими роботи — режим ефективної роботи, режим малого навантаження, режим простою без роботи та повністю вимкнений режим. Тобто, ми можемо чітко бачити, як той чи інший верстат працював, при якому навантаженні, та скільки тривав режим ефективної роботи. Дані збираються як за годину, так і за добу, і навіть місяці. Завдяки цьому ми можемо прорахувати, який верстат працював найефективніше, а який був у простої, - розповів керівник проєкту Запорізького ливарно-механічного заводу Олексій Титаренко.
Раніше аналіз роботи верстатів на заводі не проводився. Через це були деякі складнощі у визначенні коефіцієнту використання обладнання. Всі дані можна було отримати тільки від самих працівників. Тепер же моніторингом роботи займається розумна машина. Плюс ще й у тому, що втратити дані, які вона збирає, неможливо.
- Даний пристрій — це повноцінний комп’ютер, який збирає дані про споживаний струм верстатів, накопичує їх та передає за допомогою GSM-зв’язку на сервер. Також у ньому є буфер накопичення інформації. Він дозволяє зберігати дані і передавати їх у момент втрати GSM-зв’язку. Тобто, якщо на вишках мобільних операторів будуть якісь неполадки, ми зможемо всі ці дані акумулювати і передати. Втрати даних не буде зовсім, - розповів Олексій Титаренко. Керівники з виробництва можуть у будь-який момент отримати дані про роботу верстатів. Для цього їм треба лише смартфон. Відсканувавши QR-код, який знаходиться біля установки Industry 4.0 Koeebox, вони можуть в режимі онлайн відстежити роботу. Навіть якщо верстат без поважної причини перейшов у режим простою, ця інформація потрапить у телефон керівника.
Така установка допомагає не лише контролювати роботу, а й покращувати рівень якості продукції.
- На сьогодні Запорізький ливарно-механічний завод — один з перших, де у виробництво впровадили таку сучасну технологію моніторингу. Вона дуже проста у використанні, а головне — повністю виключає людський фактор у складанні звіту про роботу і стан обладнання. Наша мета полягає у тому, аби збільшувалася кількість і якість виробленої продукції для нашого ключового клієнта — комбінату «Запоріжсталь». Для того, аби збільшити виробництво, необхідно збільшити машинний і зменшити допоміжний час. Це ми якраз можемо зробити за допомогою Industry 4.0 Koeebox. Зараз ми вже знизили допоміжний час до 25%, - зазначив директор з виробництва Запорізького ливарно-механічного заводу Ігор Долгозвяго.
Свою інноваційну розробку Запорізький ливарно-механічний завод представив на онлайн-форумі Trans4mation week. Він був присвячений практиці Industry 4.0. Проєктом вже зацікавилися і інші промислові підприємства України.