Маруненко Анастасія Віталіївна
Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу
Адреса: вулиця Вишняківська, 8Б
місто Київ
Завдання1. Інтерв'ю із директором ЗДО та оцінка ІТ інфраструктури закладу дошкільної освіти.
Під час проходження практики було проведено бесіду-діалог із директором ЗДО №791 Ніколаєнко Іриною Анатоліївною. Головною темою нашої бесіди стало питання новітніх технологій у навчальному процесі та методичній діяльності. Директор закладу ззначила, що "...активне впровадження ІТ технологій розпочалося у закладі приблизно 2,5 роки тому". Оскільки саме тоді була частково оновлена матеріальна база (отримано нові компютери та встановлено якісний проектор). Дане оновлення стало стартом до покращення навчального процесу.
Щодо стану готовності педколективу директор зазначила, що колетив максимально адаптується до інновацій, проходить тренінги та семінари, а також упроваджують елементи новітніх застосунків у своїй діяльності.
Як результат бесіди було визначено головне завдання практичної діяльності - оновити контент сайту та виконати його перезапуск у майбутньому, а також пояснити педколективу важливість використання ІКТ у освітній діяльності.
Примітка. ЗДО має основну сторінку у соцмережі, вона тимчасово виконує роль сайту закладу. Наша сторінка на Фейсбук
Анкетування колективу. Під час практики для більшої деталізації питання використання інновацій у ЗДО було проведено опитування. Для колективу було обрано 5 основних питань:
- - Чи використовуєте ви ІКТ у своїй діяльності?
- - Наскільки важливим ви вважаєте інноваційний процес у вихованні дитини?
- - Чи володієте ви сучасними технічними засобами?
- - Що хотіли б вивчити із заданої теми?
- - ЧИ достатня у ЗДО матеріальна база?
Із 20 опитаних отримали такі результати:
- 17 опитаних використовують ІКТ
- 20 опитаних вважають інновації важливими
- 17 опитаних використовують технічні засоби
- 20 опитаних вказали, що хотіли б вивчити більш детально сучасні сервіси для створення дидактичних матеріалів
- 20 опитаних вказали, що матеріальна база достатня
Матеріальне забезпечення закладу:
- 11 комп'ютерів,
- 4 проектори та 4 дошки,
- мережа із швидкісним Інтернетом та безпровідною передачею даних.
Підписки на онлайн видання для дошкільних педагогів, а також підбірка нормативних актів щодо дошкільної навчальної діяльності.
Завдання 2. Розробка контенту для сайту та створення мак4ету головної сторінки майбутнього сайту. [[Файл:
|міні]]
Під час практики було проведено розробку зовнішнього вигляду та наповнення за розділами майбутнього сайту ЗДО.
Створення сайту стало основною задачею під час практики. Адміністрація погодилась підтримувати розвиток сайту та наповнювати його якісною інформацією. Усі матеріали на сайті будуть актуальними та корисними для батьків, вихователів та адміністраторів закладу дошкільної освіти.
Із розробкою можна ознайомитись за посиланням:https://docs.google.com/document/d/1hgNlRMjuZOyhj6h5Q79ZX9zdx8cqPWF55q5VLhRt21U/edit?usp=sharing
Завдання 3. Проведення тренінгу для колективу вихователів та методистів. Для кращого розуміння заданої тематики, було проведено тренінг на тему "Технічні інновації у виховному процесі дошкільної освіти". Для колективу показано презентацію, ознайомлено із сучасними трендами у дошкільних інноваціях, колектив виніс багато корисного і як висновок було створено план заходів навчального характеру для колективу на майбутні 6 місяців.
Фото із заходу за посиланням:https://docs.google.com/document/d/1hgNlRMjuZOyhj6h5Q79ZX9zdx8cqPWF55q5VLhRt21U/edit?usp=sharing
Завдання 4. Рекомендації для ЗДО щодо покращення розвитку інновацій.
Посилання на корисні матеріали щодо онлайн навчання
Як заключний етап практики було створено підбірку рекомендацій для вихователів, адміністрації закладу.
- 1. Включати в плани самоосвіти питання впровадження ІКТ в навчально-виховний процес.
- 2. Відповідально ставитись до участі в дистанційних формах навчання (семінарах, вебінарах, консультаціях).
- 3. Активно користуватися електронними ресурсами мережі, організовувати неформальне та інформальне навчання через спільноти вчителів – асоціації, об’єднання, віртуальні спільноти, регіональні об’єднання педагогів.
- 4. Висвітлювати досвід роботи щодо використання ІКТ на міських та обласних заходах, під час проведення майстер-класів, науково-практичних конференцій, сторінках фахових видань.