Кумановська Анастасія Олександрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

Всту

п.

Для початку пропоную трішки познайомитися із школою та її працівниками.

На сьогоднішній день у школі навчається 8 учнів. А саме: 1 клас-2 учнів, 2 клас-4 учня( вважається як повний) та 4 клас-2 учня. Освіту забезпечує 3 вчителя. А саме: Два вчителя початкових класів та вчитель англійської мови. 1 клас та 4 клас під своєю опікою тримає вчитель вищої категорії Махлай Ніна Іванівна. 1 клас навчається у другу зміну, щоб забезпечити дітям якісне навчання , якщо його можна так назвати, маючи тільки 10 офіційних годин. Тому вчителька додатково проводить безкоштовні заняття як у 4 так і у 1 класах. Директор школи проводить уроки інформатики. Адже раніше вона була вчителем інформатики.

Дані цифри дивують. Із цим важко не погодитися. Така ситуація у школі зараз через те, що у літку 2020 Хижнянький ЗЗСО 1-3 ступенів реформували та понизили в статусі до початкової школи. Це пов’язано із освітньою реформою в Україні. А до цього у школі навчалось близько 50 учнів та працювало 10 вчителів. Школа була однією із найкращих у районі за результатами ЗНО , але для того щоб зекономити районний бюджет вирішили зробити опорну школу в іншому селі, яке географічне вигідніше. Вчителі , учні та жителі села довгий час боролися проти закриття школи, але нажаль, за багатьох обставин вдалося зберегти на сьогоднішній день лише початкову школу. Отже, у зв’язку з цим наразі початкова школа забезпечена майже всім необхідним для впровадження та використання ІКТ в освітньому процесі. Адже майже все майно яким користувалась школа 1-3 залишилось на місці . Це був маленький екскурс школою. А зараз пропоную переглянути моє інтерв’ю.

Завдання 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.


Для виконання цього завдання мною було проведене інтерв’ю з директором Хижнянського закладу загальної середньої освіти 1 ступенів Ізотовою Оленою Станіславівною. На даний час вона є також виконувачем обов’язків заступника директора.

Інтерв'ю з директором Хижнянського закладу загальної середньої освіти 1 ступенів. з питань впровадження і використання ІКТ

- Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології в вашій школі ? - Звичайно, ІКТ це поклик часу і сьогодні не можна уявити без нього жодну школу. То того ж, в нас є все необхідне для цього . Жодна школа в районі не може похвалитися такою кількість електронних пристроїв з розрахунку на одного учня як у нас.(Посміхається) Адже для кожного учня виділено планшет. Кожен вчитель має ноутбук. Тож маючи таке технічне та програмне забезпечення вже просто не можливо не користуватися ІКТ на уроках. Це ж цікаво та зручно, а саме головне продуктивно.

-Що ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу? -В школи давно є сайт. Наразі, ми його трішки видозмінюємо,адже наша школа прожила непростий період реформування. Та сайт є і ми його будемо розвивати надалі.

-Як саме використовують ІКТ в вашому навчальному закладі? -Як я вже говорила, в кожного учня є планшет. Ми їх обміняли на великий телевізор який був замовлений для нашої школи з районного бюджету ще минулого навчального року. Ними учні користуються на уроках іноземної мови , інформатики , математики, я досліджую світ та інших предметах . Кожен вчитель використовує дані технічні засоби як їм зручно та коли їм зручно. Наразі є багато програм, сервісів та платформ які допомагають урізноманітнити уроки та підвищити мотивацію у дітей до навчання. Адже сьогодні для дітей гаджети це невідємні атрибути, так чому ж не зробити ці атрибути засобами навчання, адже дітям це подобається, а головне ми бачимо позитивний результат. Буквально вчора,я по справах зайшла на урок англійської мови у 4 клас , в них саме була контрольна робота з читання, так вчитель провела її у он-лайн сервісі Kahoot. Це було швидко та цікаво. Діти з великою радість виконували тести. І результат приємно вразив. Також мої вчителі та я вже не боїмося дистанційного навчання. Адже в нас є вже все необхідне для продуктивної робити. В нас також є проектор , за допомогою якого ми показуємо дітям розвиваючі фільми, мультфільми , презентації ,проводимо дітям віртуальні екскурсії музеями та різними куточками світу. За потреби використовуємо проектор на уроці.

-На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вчителі закладу? - Достатній та високий рівень, проте ми прагнемо до найвищого . Дуже нам допомагає молода вчителька англійської мови, яка висуває цікаві ідеї та рішення щодо використання ІКТ.

-Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ? -Так, звичайно. Це ж наскільки полегшує роботу та робить її цікавою . Але саме головне,що такі методи навчання, в яких присутні ІКТ несуть велике значення у дитячий розвиток, підвищують мотивацію до навчання , а як результат діти досягають високих рівнів у навчанні.

Отже, можна зробити висновок, що в даній школі використання ІКТ в процесі освітньої діяльності вводилось поступово. І на сьогоднішній день затвердило себе як обов’язковий атрибут під час уроку. Проте вчителі прагнуть надалі розвиватися і використовувати сучасні можливості у процесі навчання.