Маньківська Альона Миколаївна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Маньківської Альони Миколаївни групи ПОм-1-19-1.4з База практики
Зміст
Вступ
Спеціалізована школа № 139 з поглибленим вивченням математики – це
- Професійний педагогічний колектив
- Розширення і оновлення матеріально-технічної бази
- Впровадження нових технологій навчання
- Високий рівень загальноосвітньої підготовки учнів
- Система роботи з обдарованою молоддю
- Співпраця з науковими установами та ВНЗ
- Партнерські зв’язки
- Виховання лідерських якостей, соціально свідомої особистості через органи учнівського самоврядування
- Система виховної роботи, спрямована на формування та розвиток творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією
- Традиційні загальношкільні заходи
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
Інтерв’ю директора школи № 139 Усенко Оксани ВолодимирівниКурсивний текст
1. Чи оснащені класи комп’ютерами, ноутбуками, інтерактивними дошками?
- Всі початкові класи мають ноутбук або комп’ютер, принтер, інтерактивні дошки. Є кабінети, які оснащені інтерактивними панелями.
2. Як в школі розпочалося впровадження ІКТ?
-З появою комп’ютерів в школі наші вчителі вчилися використовувати їх не тільки для власної роботи, а й для роботи з учнями. Так і почалося впровадження ІКТ. Маленькими кроками до успіху. Старші вчителі запитують порад у молодших, якщо їм важко подружитися з комп’ютером, а точніше з різними функціями та ресурсами, які використовують на уроках.
3. На вашу думку, чи потрібно в школах ІКТ?
- Звичайно. На сьогоднішній день неможливо уявити навчальний процес у школі без використання інформаційних технологій і засобів навчання. Звичайно вчителям складно, але я завжди говорю: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Потрібно вчитися чомусь новому, цікавому, вміти бути сучасним вчителем та керівником.
4. Як особисто ви використовуєте ІКТ технології?
- Проведення засідань та педрад, ведення та оформлення внутрішньошкільної документації, використання електронної пошти та «хмарних» сервісів для зв’язку, пошук та збір інформації та багато іншого.
5. Як вчителі школи використовують ІКТ у своїй роботі?
- Наші вчителі готують різні інтерактивні завдання на уроки. Різні презентації, цікаві відео, інтерактивні завдання тощо. На жаль, для деяких завдань потрібен інтернет. І ми змогли отримати таку допомогу. До 22 жовтня нам проведуть інтернет і всі вчителі зможуть користуватися ще й цікавими інтернет ресурсами. Знаю, що є вчителі, які роздають інтернет на свої комп’ютери та використовують інтернет ресурси. Також наша школа переходить на електронний журнал. Тому всі вчителі будуть плідно використовувати ІКТ у своїй роботі.У нас, звичайно є плани і перспективи по впровадження ІКТ. Плануємо, що вчителі плідно будуть використовувати інтернет ресурси, які будуть покращувати мотивацію учнів до навчання, кожна кафедра буде вести свою сторінку на сайті школи або навіть блог. Щоб наші учні були успішними мали гарні знання та були підготовленні до життя ми з командою вчителів робимо все можливе для цього!
- ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
- Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Завдання на вибір
Семінар (тренінг)
Методичні рекомендації
- проектування інформаційного освітнього середовища установи,
- модернізації ІТ інфраструктури.
- формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи