Дзюба Інна Сергіївна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Дзюби Інни Сергіївни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».
База практики: Спеціалізована школа №47 ім. А.С. Макаренка
Зміст
- 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі.
- 1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
- 1.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителі. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
- 1.3 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 1.4 Гугл календар
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
Інтерв’ю з керівником навчального закладу Нетецькою Світланою Миколаївною.
- Чи потрібні інновації сучасній освіті? І чи готова школа до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій?
ІКТ школі – потрібні. Щодо цього існує багато думок, але я – за інновації: життя летить дуже стрімко і росте зовсім інше покоління дітей.
- Розкажіть про те, як ІКТ впроваджуються у Вашій школі?
Для впровадження в процес навчання новітніх технологій школа має все необхідне – комп’ютерний клас, інтерактивні дошки. Наші вчителі широко використовують мультимедійні технології в процесі навчання.
- Чи можна десь побачити інформацію про життя школи?
Так, звичайно. У нас є сайт, сторінка у Facebook, Instagram. Наш сайт містить інформацію про події, що відбуваються в школі, відображає в розвитку постійно діючі напрями в роботі школи, містить велику кількість методичних, навчально-виховних, аналітичних матеріалів, є місцем, де учні можуть представити свої творчі роботи, надає можливість розмістити матеріали учителів, містить спеціальні розділи для , учнів, учителів, батьків та багато іншої інформації, з якою можна познайомитися за адресою http://school47.kiev.ua/ . Шкільний сайт дає можливість доступного, швидкого, постійного та прозорого зв’язку між усіма учасниками навчально-виховного процесу: адміністрацією, вчителями, учнями, батьками.
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителі. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
Серед вчителів школи №47 було проведено анкетування на тему « Впровадження ІКТ». Результати опитування та аналізу Ви можете побачити в наданих та опрацьованих діаграмах.
Анкета для вчителів
Результати анкетування подано в діаграмах
Висновок анкетування
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення
У школі кожен навчальний кабінет обладнаний мультимедійною технікою. А саме: комп'ютерами, ноутбуками, проекторами, екранами, телевізорами, периферійними пристроями.
Програмне забезпечення
Напрями застосування комп’ютерних технологій в управлінській діяльності:
- Microsoft Office
- Сходинки до інформатики
- Windows
- електронний облік шкільної документації;
- робота інформаційно-аналітичного центру школи;
- використання баз даних (учнів, учителів, технічного персоналу).
Інформаційне забепечення
Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сайтом школи, який реалізує освітню політику школи. http://school47.kiev.ua/
Instagram
Facebook
Навчально-наукове забезпечення
В перших класах використовуються педагогічні ігри від мультимедійного видавництва "Розумники". Розумники це захоплюючі навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку з інтерактивними вправами, веселими анімованими персонажами,яскравими сюжетами та звуковим супроводом. Вони викликають інтерес до навчання. Допомагають дитині швидше вивчити новий матеріал з основних шкільних предметів. Розвивають логіку, увагу, уяву, креативне мислення та пам’ять.