Соя Дарія Олександрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Сої Дарії Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Завдання 1

Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Питання до директора:

- На якому етапі розвитку перебуває ІКТ питання в вашому навчальному закладі?

- За яких умов використання ІКТ технологій найбільш сприятлива для розвитку дитини?

- Чому раніше, виховання дітей уникало питання ІКТ супроводу?

- Які позитивні фактори від впровадження ІКТ рішень в навчальний процес?

Висновок:

Керівництво ДНЗ повністю підтримує впровадження новітніх ІКТ технологій в освітній процес. Але нажаль технічне забезпечення на сьогоднішній день робить це неможливим.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

За допомогою Google додатку «Форми» була розроблена Анкета для опитування працівників ДНЗ №10 щодо їх компетентності у сфері ІКТ.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVr83SQm2eaTsJFqRK8nYxFNx2Cl-KgOKx9Tdql6UugR_Kwg/viewform?usp=sf_link

Нажаль не всі працівники мають електронну пошту та мають навички заповнення Google «Форми». Тому анкета була додатково роздрукована.
Анкетаднз10.jpg

Результати опитування сад10.jpg Отримані результати опитування свідчать про те, що рівень ІКТ-компетентності вихователів є досить низьким. Працівники добре вміють користуватися технічними засобами, проте не використовують їх у повній мірі для наповнення занять( напр. створення інтерактивних занять, ігор, відео тощо). Для цього користуються лише Microsoft Office, зокрема PowerPoint. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації. Отже, керівництво ДНЗ, прийнявши до уваги такого роду опитування працівників, поставило за мету впровадження ІКТ технології у роботу вихователів та модернізацію ІТ інфраструктури закладу.

ІТ інфраструктура ДНЗ №10

У закладі дошкільної освіти функціонує 3 стаціонарних комп'ютери. Які знаходяться у щоденному користуванні директора, медичної сестри та вихователя методиста. Всі комп’ютери оснащені необхідною технічною периферією та підведені до багатофункціонального пристрою.
Інтернет в закладі розповсюджується за допомогою WiFi роутера.

Програмне забезпечення:

  • • Adobe Flash Player;
  • • Microsoft Office;
  • • Антивірусна програма Kaspersky;
  • • Операційна система Windows 2007;
  • • Adobe Premiere Pro.

Завдання 2

Для того щоб працювати на платформі Google було створено корпоративну пошту садочка - dnzsad10@gmail.com
Пошта днз10.jpg Заповнений майбутніми подіями Google-календар - https://calendar.google.com/calendar/b/1/r/agenda/2018/11/9?tab=mc&pli=1 Календарь днз 10.jpg

Також створений блог консультацій для батьків https://dnz10kazka.blogspot.com

Блог10днз.jpg

Завдання 3

Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти

За результатами проведеного анкетування та опитування вихователів, а також в ході бесіди з керівником закладу та вихователем-методистом, вдалося виокреслити ряд питань, які доцільно було б винести на семінар. Був проведений тренінг для вихователів стосовно використання інтернет ресурсів, зокрема Google Apps, ресурсів для створення інтерактивних ігор та занять. Був запропонований перелік корисних посилань, огляд додатків, які можна застосовувати як для методичної роботи, так і для управлінської діяльності.

Додаю презентацію яка використовувалась на семінарі.
Медіа:Соя_Проектування ІОС.pptx

Завдання 4

Методичні рекомендації

  1. Удосконалити ІТ інфраструктуру ДНЗ технічними засобами.
  2. Створити сайт закладу та систематично оновлювати інформацію.
  3. Зробити загальнодоступну сторінку у соціальній мережі Facebook, проте для запобігання небажаних конфліктів та незадоволень з боку батьків – обмежити доступ іншим користувачам до фотогалереї, в якій розміщені фотографії дітей чи батьків.
  4. Підвищувати систематично рівень ІКТ-компетентності вихователів, провести навчання, майстер-клас тощо.