Дрохва

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Дрохва, -ви, (Otis tarda) — великий птах родини дрохвових (Otidae), єдиний представник свого роду. Гніздиться в Центральній та Південній Європі, де є найбільшим видом птахів, та на більшій частині помірних районів Азії. Європейські популяції зазвичай осілі, тоді як азіатські узимку мігрують на південь. Є одним з найкрупніших птахів України.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках - за допомогою Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980) ДРО́ХВА́, дрохви, жін. Великий перелітний птах степових і пустельних місць, з сильними ногами, прямим дзьобом, захисним забарвленням. Високо, під ясним небом, в'ються орли, хмарою літають дрохви, журавлі, хохітва (Олекса Стороженко, I, 1957, 333); Гніздо своє дрохва влаштовує на землі, в ямці, серед заростей трави і стійко сидить на яйцях (Корисні птахи України.., 1950, 32); * У порівняннях. Побачив [Сопілка] два вітряки, які вимахували крилами, як важкі дрохви, що хочуть злетіти й не можуть (Олесь Донченко, VI, 1957, 228).

Основна інформація

Справжній символ степу- це дрохва. Це найбільший і найважчий з усіх птахів, які літають, його вага сягає 16кг. Літає він не дуже добре, однак здатен швидко й довго бігти. Завдяки кольору оперення дрохва може ховатися з сухою травою. Таке забарвлення, як у неї, називається захисним

Дрохва1.jpeg

Дрохва стала дуже рідкісною.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 422.

Ілюстрації

Дрохва2.jpg Дрохва 3.jpg

Медіа

.

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%B2%D0%B0

http://sum.in.ua/s/kunycja

Жива природа / Вологдіна о. В.,Малофєєва Н.Н, Травіна І, В. - 3-тє вид.,без змін,-к.:ТОВ "Перо",2010 -96с.: іл. - ( Серія "Дитяча енциклопедія ПЕРО")