Кочерга Ірина Миколаївна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Кочерги Ірини Миколаївни групи ПОм-1-16-2.0д другого освітнього (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 20.11.2017р. до 10.12.2017р.
База для проведення практики: СШ І-ІІІ ст. № 255 (Дарницький район, вул. Архітектора Вербицького, 26-В)
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу № 255 Дарницького району м. Києва створена розпорядженням Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації від 26 червня 2006 року № 691 шляхом реорганізації середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 255, яка функціонувала з 31 серпня 1985 року.
Перейменована в 2017 році у Спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 255 з поглибленим вивченням природничо-математичних предметів Дарницького району м. Києва.
Школа налічує 29 класів, в яких навчається 827 учнів.
У школі працює 2 комп'ютерних кабінети.
Запроваджено поглиблене вивчення предметів природничо-математичного циклу, визначено природничо-математичний профіль навчання, визначено українську мову навчання, іноземною мовою є англійська, вивчення якої запроваджене з 1-го класу.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв'ю з керівником навчального закладу
В процесі проходження практики було проведено інтерв’ю з директором школи - Вольською Наталею Геннадіївною.
В ході інтерв'ю було з'ясовано,що:
- одним із головних завдань, на які спрямована діяльність школи є підготовка випускників високої освіченості й культури, соціально зрілої, морально і фізично здорової особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, здатної до творчої праці, професійного розвитку, мобільності в освоєнні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій із знаннями основ наук, у першу чергу природничо-математичного циклу;
- тому одним із основних напрямків роботи школи в 2017/2018 навчальному році було обрано розвиток сучасної моделі виховної роботи в школі, впровадження інноваційних технологій та ІКТ в навчально–виховний процес;
- з 2016/2017 н. р. педагогічний колектив працює над вирішенням науково-методичної проблеми «Створення комфортних умов для самореалізації та самовдосконалення особистості учнів й забезпечення якості освітньої діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу». Тому для вирішення цієї проблеми в практиці школи значне місце посідають:
- інформаційні технології, які розширюють інформаційне поле та сприяють мобільності в освоєнні сучасних наукомістких і інформаційно-комунікаційних технологій;
- ігрові технології, що формують навички розв’язування творчих завдань на основі вибору альтернативних варіантів;
- тренінгові технології, які спрямовані на розвиток творчого мислення та різних видів компетентності;
- проектні технології, які забезпечують інтеграцію різнопредметних знань і вмінь з різних видів діяльності.