Охиза
Охи́за, -зи, ж. Мокрая вьюга, мятель. Мнж. 188. Охиза поїхала. Ном. № 628. Приходить (зіма) в село страшною хуртовиною, приводить за собою своїх діток хизи й охизи та... морози. Мир. ХРВ. 125.
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ОХИ́ЗА, и, жін., діал. Завірюха з мокрим снігом. Приходить вона [зима] в село страшною хуртовиною, приводить за собою своїх діток, — хизи й охизи та тріскуні морози... (Панас Мирний, II, 1954, 110).
"Словопедія"
охиза -и, ж. , діал. Завірюха з мокрим снігом.
Ілюстрації
Медіа
Цікаві факти
Охиза – це що?
Завірюха с мокрим снігом
Заметіль (метелиця), при якій сніг піднімається вітром з поверхні снігового покриву. Вона може бути сильною і слабкою. Якщо сніг переноситься безпосередньо над сніговим покривом у шарі атмосфери товщиною кілька десятків сантиметрів, то це буде слабка заметіль. Для виникнення заметілі одного вітру недостатньо. Якщо температура повітря позитивна або близька до 00С і сніговий покрив вологий, то сніг не переноситься. У помірних широтах протягом зими бувають відлиги. Це підвищення максимальної температури повітря вище 00С на фоні сталої від’ємної середньодобової температури. Тому при замерзанні підталого снігу на його поверхні утворюється снігова кора, яка й захищає сніг від перенесення. Найкращі умови для виникнення заметілі – це наявність свіжовипавшого снігу і особливо коли він випав на снігову кору. Більше читайте тут: [1]