Маґеран

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Маґера́н, -ну, м. Раст. = Майран. Вх. Уг. 251.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Застосування

З давніх давен Маґеран був відомий як лікарський засіб та прянощі. Його використовували для лікування нервових захворювань, як тонізуючий, протикатаральний та антисептичний засіб.

Зараз в народній медицині Маґеран застосовують як шлунковий та протицинговий засіб, від безсоння та мігрені, при хворобах дихальних шляхів. Рекомендують її і при депресії та астмі.

В їжу використовують листя та квіткові бруньки (пряністю є листки і квіткові бруньки, які збирають під час цвітіння[3]) в свіжому, сушеному (перетертий на порошок[3]) чи тушкованому стані. Він гіркуватий на смак і є доброю приправою до салатів — рибних, м'ясних і овочевих, до перших і других страв. Додають його вкінці варіння. Також використовують як приправу для страв із грибів, до супів та напоїв. Майораном часто замінюють перець та інші прянощі. Оцет, настояний на листках майорану протягом 5—7 діб набуває приємного аромату. Декілька крапель такого оцту нададуть пікантності будь-якому салату. Майоран покращує смакові якості солоних та маринованих огірків, томатів, патисонів, кабачків.

Ефірна олія використовується для ароматизації безалкогольних напоїв та в кулінарії.

Ілюстрації

Mayoran221117.jpg Mayora2221117.jpg Mayora3221117.jpg Mayora4221117.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання