Кислота

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Кислота, -ти, ж. Кислота. Кислотою взятись. Покрыться кислымъ. Як не вимиєш довго глечика після молока, то він через день кислотою візьметься. Волч. у.

Кислота

Кислота - це складна речовина, в молекулі якого є один або кілька атомів водню і кислотний залишок. Слова "кислота" і "кислий" не дарма мають спільне коріння. Розчини всіх кислот на смак кислі. Це не означає, що розчин будь-кислоти можна пробувати на мову - серед них зустрічаються дуже їдкі і навіть отруйні. Але такі кислоти як оцтова (міститься в столовому оцті), яблучна, лимонна, аскорбінова (вітамін С), щавлева і деякі інші (ці кислоти містяться в рослинах) знайомі вам саме своїм кислим смаком. У цьому параграфі ми розглянемо тільки найважливіші неорганічні кислоти, тобто такі, які не синтезуються живими організмами, але грають велику роль в хімії та хімічної промисловості. Всі кислоти, незалежно від їх походження, об'єднує загальна властивість - вони містять реакційноздатні атоми водню.

Найважливіші хімічні властивості кислот

1. Дія розчинів кислот на індикатори. Практично всі кислоти (крім кремнієвої) добре розчинні у воді. Розчини кислот у воді змінюють забарвлення спеціальних речовин - індикаторів. За забарвленням індикаторів визначають присутність кислоти. Індикатор лакмус забарвлюється розчинами кислот в червоний колір, індикатор метиловий оранжевий - теж в червоний колір. Індикатори являють собою речовини складної будови. У розчинах підстав і в нейтральних розчинах вони мають інше забарвлення, ніж в розчинах кислот. Про індикаторах ми більш детально розповімо в наступному параграфі на прикладі їх реакцій з підставами. 2. Взаємодія кислот з підставами. Ця реакція, як ви вже знаєте, називається реакцією нейтралізації. Кислота реагують з підставою з утворенням солі, в якій завжди в незмінному вигляді виявляється кислотний залишок. Другим продуктом реакції нейтралізації обов'язково є вода.

Ілюстрації

Kislota.jpg 307552.png 0003-005-Pri-popadanii-na-kozhu-kontsentrirovannaja-sernaja-kislota-vyzyvaet.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=HBghvMgAa3Y

https://www.youtube.com/watch?v=27TIoCD0kAY

Цікаві Факти

До чого сниться Кислота?

Працювати з хімічними кислотами уві сні, виявити всі погані задуми Ваших ворогів, перш ніж вони зможуть реалізувати їх. Проливати на себе кислоту, в реальності заробляти погану славу і тим самим псувати власну репутацію.

Посилання

http://www.hemi.nsu.ru/ucheb183.htm

Матеріал з Вікіпедії

https://ru.wikipedia.org/wiki/Кислота https://uk.wikipedia.org/wiki/Кислоти https://uk.wikipedia.org/wiki/Нітратна_кислота