Філологія (спеціальність)
Зміст
Філологія (визначення)
Філологія (греч. philología, буквально – любов до слова), співдружність гуманітарних дисциплін – лінгвістичною, літературознавством, історичною і ін., що вивчають історію і що з'ясовують суть духовної культури людства через мовний і стилістичний аналіз письмових текстів. Головним предметом її досліджень є текст, а метою — його коментар та інтерпретація.
Філологія (англійська)
Моя спеціальність неповторна
Ще навчаючись у школі, я зрозуміла, що вивчати іноземні мови — то є моє покликання у житті. Це прагнення володіти мовами, а особливо міжнародною мовою, з’явилося в мене ще в 5 класі, коли, вивчаючи нову лексику, а згодом, спілкуючись на зустрічах з іноземцями, я зрозуміла всю важливість мого навчання та нелегкої праці. Особливу подяку хотілося б висловити моїм шкільним вчителям, найкращим педагогам, які звернули мене на цей прекрасний шлях та які дали мені натхнення та привили в мені любов до англійської мови.
Ось і здійснилася мрія мого життя, коли я вступила до Гуманітарного інституту напряму підготовки «Філолоія (англійська)» Київського університету імені Бориса Грінченка. Навіть зараз, навчаючись вже на третьому курсі, не можу передати усю силу емоцій та радощів, коли я дізналася, що я буду вивчати англійську мову і надалі але вже більш на професійному рівні. Коли я потрапила у цю атмосферу, я була вражена рівнем володіння англійської мови, адже, саме на перших парах я відчула, що університет —то вже не школа. Так, дійсно, скажу чесно, що спочатку цей шлях виявився для мене нелегким, адже я потрапила вже у дійсно доросле життя, де я мала самостійно справлятися з труднощами. Але пройшов деякий час і я зрозуміла для себе деякі речі, якщо можна так сказати, увійшла в ритм цього університетського життя.
Мені дуже подобається ця спеціальність і я нітрохи не жалкую про те, що я обрала саме англійську філологію . Я навіть зараз уявити не можу, що я навчаюсь десь в іншому вузі та на іншій спеціальності. На пари я йду завжди з настроєм, бо знаю, що мене чекає щось нове. Кожен день я виявляю для себе якісь відкриття, не тільки, навчаючись при цьому, але й, набираючись життєвого досвіду. Беручи участь у конференціях, круглих столах, різноманітних заходах з англійської мови, я усвідомлюю, що такої можливості у мене може вже й не бути, тому я використовую кожну мить, щоб реалізувати себе. Кафедра практики та методики навчання англійської мови дає нам дуже багато можливостей, щоб показати себе та свої знання, влаштовуючи при цьому олімпіади, конкурси та різні проекти.
Зараз, пройшло вже три роки, і я відчуваю, що рівень моїх знань виріс, той матеріал, який мені здавався неосяжним, не викликає зараз у мене жодних труднощів. На сьогоднішній день англійська мова є міжнародною, що жоден заклад не проходить без іноземних гостей, що в більшості шкіл вона є першою іноземною мовою, я розумію, що володіючи англійською мовою, двері відкриті у життя кожному, головне, щоб було бажання!
Особливості спеціальності
Професія перекладача є однією з найдавніших. Необхідність у ній виникла через те, що у процесі еволюції склалися національні мови, що відрізнялися одна від одної. Згадуючи відомий біблійний сюжет про Вавилонську вежу і про те, якими безпомічними стали люди, втративши можливість спілкування, ми розуміємо важливість професії перекладача. Кілька разів людство намагалося створити універсальну, загальну мову "есперанто", якою могли б користуватися представники будь-якої національності. Проте, ці спроби не одержали загального визнання, оскільки мова кожного народу відтворює національну своєрідність, відбиваючи історію і культуру нації. Саме тому з розвитком міжнародного туризму і міжнаціональних відносин потреба у перекладачах постійно зростає.
Де ви зможете працювати
Кафедра готує студентів для практичної діяльності, педагогічної і науково-дослідної роботи.
Фахівці готуються до такої діяльності:
· викладання , англійської мови і літератури, польської та російської мов, українознавства, історії, практичної психології;
· переклад з української, англійської, польської, російської мов;
· журналістська творчість;
· рекламна діяльність;
· редакційна робота;
· бібліотечна справа.
Сфери можливого працевлаштування філолога:
· середні загальноосвітні навчальні заклади;
· середні загальноосвітні школи з поглибленим вивченням української, англійської, російської або польської мов;
· вищі навчальні заклади;
· засоби масової інформації,
· інформаційні та рекламні агентства;
· управлінські структури.
Посади випускників-філологів:
· учитель загальноосвітньої школи;
· викладач ВНЗ;
· перекладач;
· методист, вихователь;
· бібліотекар;
· співробітник рекламних агентств;
· редактор видавничих закладів;
· журналіст, диктор радіо- і телепередач;
· редактор радіомовлення;
· секретар-референт, консультант;
· фахівець у зв’язках із громадськістю в управлінських організаціях.
Інфографіка
Тищенко Анастасія (РЗГб-1-16-4.0д) , Глінська Богдана (РЗГб-2-16-4.0д),
Вступникам
Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями: