Музичне мистецтво

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Учасники Координатори Обговорення Новини
8 50ff9eaa45b45.jpg
10-jeremy-clarksonjpeg.jpg

Музичне мистецтво

Музичне мистецтво дуже впливає на людину вже в перші роки її життя та відіграє величезну роль у загальному культурному розвитку.

Музика - найбільше джерело естетичної і духовної насолоди. Вона супроводжує людину протягом всього його життя, викликає емоційний відгук, схвильованість, прагнення до дії. Вона здатна надихнути, запалити людини, вселити в нього дух бадьорості та енергії, але може і привести в стан туги, скорботи чи тихого смутку.

Вона - за висловом Стендаля: «Єдиний вид мистецтва, здатний проникати в людське серце так глибоко, що може зображати навіть переживання його дум.» Багато письменників, композиторів, музикознавців підкреслюють необхідність систематичної роботи з музично-естетичного виховання. Музичне виховання повинно бути частиною тієї діяльності, яку ведуть педагоги по вихованню гармонійно розвиненої людини.

А ось слова сучасника: "Згадайте, коли Ви востаннє слухали альбом улюбленого гурту? Ні, не просто кілька пісень, а сівши у зручне крісло і увімкнувши програвач. Коли ви востаннє слухали альбом від початку і до кінця?" (Джеремі Кларксон, щотижнева замітка для "The Sun")

Та й справді. Хіба кожен із нас, бодай раз у житті, не віддався у цупкі пальці музики, щоб трохи втекти від буденності та її проблем і принаймнні на кілька миттєвостей забути про насущні проблеми? Пригадайте як кров швидше біжить судинами і прискорюється серцебиття від запальних ритмів, або ж навпаки - як на душі стає легше від приємних і чаруючих мелодій класиків.

Ще один приклад. Яка людина найважливіша у туристичному поході? Та, яка вміє грати на гітарі, гармоніці або іншому іструменті, який можна узяти із собою.

Музика - цілий світ. Саме тому, викладачі кафедри теорії та методики музичної освіти намагаються припідняти завісу цього Всесвіту для своїх учнів й виховати всебічно розвинених людей - фізично досконалих, духовно багатих і морально бездоганних, сформувати інтерес та любов до музики.

Про кафедру

Як структурний підрозділ Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка кафедра теорії та методики музичної освіти функціонує з 1 вересня 2010 року. Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 серпня 2012 року (протокол № 6) з 1 вересня 2012 року кафедра була перейменована на кафедру теорії та методики музичного мистецтва.

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями: